Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Itt a GYIK-en, mit változtatná...

Itt a GYIK-en, mit változtatnátok, pl. a pontozáson?

Figyelt kérdés

A pontozási módszer zavar engem. Hiszen, ha valaki egyetlen egy választ ad, amire pozitív szavazatokat kap, akkor ő 100 százalékosan hasznos válaszadó lesz. Aki viszont rendszeresen írogat, van 50-100 vagy akár több hozzászólása, annak nagy esélye van a lepontozásokra is. Tehát egy régi, gyakorlott GYIK látogató biztos rosszabb százalékkal van itt, mint egy új vagy alkalmi felhasználó. :-( Magyarán, ez nem tükrözi a valós minősítést!

Valamilyen módon fel kéne tüntetni, mióta tag, mennyi válaszból érte el az aktuális értékelését. Pl.: 200 válaszból 175 pozitív értékelt választ adott. Hol van ehhez képest az, aki 10 hozzászólásból 9 hasznosat? Mégis utóbbinak lesz jobba a százalékos aránya. :-o :-(


/Remélem, nem cenzúrázzák ki a kérdésemet!/



2019. jún. 15. 15:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván nincs értelme a jelenlegi rendszernek, viszont nem azért, amit te mondasz.


A probléma inkább az, hogy nem mindegy, hogy hol és milyen témában ír valaki választ.

Ha pl. egy matek tanár matek kérdésekben ad válaszokat, akkor elég nagy valószínűséggel nem fog hülyeségeket írni, így ő 100% körül lesz.

Viszont ha egy politológus politikai kérdésekben ad választ, akármennyire releváns a válasza, lepontozzák, ha nem tetszik nekik.

Így meg aztán baromira nincs értelme a pontozásnak, mert így csak arra ad választ, hogy mennyire tud az emberek kedvére tenni a válaszában.

2019. jún. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
56%

valoban kellene innovalni a pontozast


tudtommal amirol kerdesben irsz nincs ugy mert 1 pontozas meg nem szamit, hogy mennyi szamit nem tudom valahol ezek lehet le vannak irva majd valaszokat elolvasom mert lehet leirtak


sokal fontosabb lenne az amire biztos masok is gondoltak de lehet megterhelo lenne a gyak rendszerenek vagy nem tudom miert nincs meg oldva, hogy kulon Kategorikus pontozas is szerepelne mindenutt


tehat valaki pl a tudomanyban hasznos valsszokat ad, de parkapcsolatokban csak hulyul es ezert 30% os tudomanyban is

es hasonlok


szerintetek? tehat kulon valaszoknal a kategoria pontszam is szerepe,ne akkor jobban szemleltetne a valosagot


persze a pontozast sokan elhulyulik vagy bosszubol teszik, ezert lehetnenek "elesmert valaszado"-k is, akik adott ido ota valaszolgatnak es ok egymast "elismerik" szinten kategoeikusan

2019. jún. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%

Én egy pipát tennék oda zöld piros kék kéz helyett. A pia mellett megjelenne egy szám. Ha rányomsz a pipára, akkor nőne eggyel a szám.


Hagyjuk is a "hasznos-nem hasznos" felfogást pontozásnál, a kezek csak like, dislike gombok, szóval ez a pipa lenne egy "tetszik" gomb.


Bár utána meg az lenne a gond, hogy a troll-nál miért nyomtak többen a pipára.


A kérdező kommentjét értékelni butaság; aki nem ismeri az adott infót, nem tud értékelhetően nyilatkozni róla.

2019. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

Még azt lehetne, hogy aki nem elfogadható választ ír (sértő, lekrám és hasonló törlő okok), ne csak töröljék, hanem pl kétszer figyelmeztesse, 3. alkalommal tiltsa a felhasználót (ha másnem csak x időre).

A trollokkal kellene valamit még kezdeni, meg az irritáló személyekkel. Valamint privát üteneteknél is jó lenne, ha lehetne jelenteni illetőket nagyobb dolgok miatt.

Volt hogy azzal írtak rám, hogy "Muhahaha lepontoztalak az ondóba" majd közölte, hogy szeretne szexuális viszonyt folytatni az anyámmal. Persze ez egy cenzúrázott változat volt. Nem írtam oda se baromságot, de ezek szerint a pontrendszerbe bele veszik az ilyenek értékelését is. Meg lássuk be, ez egy zavaró közeg.

2 embertől olvastam nagyon jót még itt.

A kettő együtt egybe vonva zseniális lehetne. Hogy pl 50% alatt senki nem szavazhatna, valamint kategóriánként eltérjen az adott ember százaléka.

Már írtam egy másik választ, ahol konkrétan másik pontrenszert javasoltam. Ott is leírtam, hogy ez bonyolult és felesleges. Viszont ez szerintem már kevésbé lenne az és kivitelezhető lenne.

De itt szerintem úgy se fog sok minden változni. Az oldal indulása óta tag vagyok, semmi jelentősebb változás nem tünt fel. A közeljövőben eltudnék képzelni egy esetleges ilyen jellegű fejlesztést. Ez hozzá járulhatna az oldal színvonalához is és az élvezhetőségéhez. Hogy tényleg mindenki segítsen, ne csak játszadozzon vagy a másikat sértegesse.

Az a baj, hogy nem tudom, hány fejlesztő dolgozhat az oldalnál. Mert semmi nem lenne olyan pici munka.

Viszont ha megcsinálnák és élvezhető lenne az oldal, én még 2-3 hirdetést elviselnék, hogy ők is lássanak belőle valamit.

2019. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Azt írtam, hogy aki többet szavaz lefelé, mint felfelé, annak a szavazata ne számítson be.

Tehát neki jelezzen vissza, hogy rendben - csak éppen az értékelésbe ne számítson bele.

Aki úgy gondolja, hogy itt az oldalon a válaszok többsége haszontalan - annak a szavazata ne számítson.

Ja, és kategóriánként.

2019. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

Ha valaki elkötelezett a szabályok betartása iránt, és segíteni akarja a kérdezőt azzal, hogy a rossz válaszokat annak tartalma szerint negatívan értékeli, akkor te megbüntetnéd őket és nem számítana az értékelésük, csak mert teljesen jogosan negatívan értékeltek.

Tudom, hogy te csak a trollokat akarod kiszűrni, de nem mindenki troll aki negatívan értékel. Ha őket ellehetetleníted, ugyanúgy nem fair a rendszer.

2019. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

Mondom: ÖSSZESEN!

Egy kérdésnél lehet minden válasz rossz. Láttam is már ilyet.

De az, hogy SZINTE MINDEN kérdésnél SZINTE MINDEN válasz rossz: na, ilyen nincs.

2019. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon jó a kérdés, de tényleg. A jelenlegi rendszer semmire sem jó, ezt talán legjobban a Politika és a Társkeresési problémák témakörökben lehet tetten érni. Nem a válaszok hasznosságát értékelik sokan, hanem tetszik/nem tetszik gombnak használják a kis kezeket. Ezért egyáltalán semmi értelme nincs azon kívül, hogy szépen kirajzolja, hogy hol melyik tábor használja intenzívebben az oldalt.


Min változtatnék? Nézzük sorban:

- a kérdezőnek jogot adnék arra, hogy a kérdés kiírásakor eldönthesse, akar-e értékelést az érkező válaszokra, vagy sem. Pl. egy szubjektíven eldöntendő kérdésnél teljesen felesleges az értékelés.

- az értékelt láthassa azt, hogy ki és milyen értékelést adott le a válaszára, függetlenül attól, hogy az értékelő mit állított be a láthatóságáról.

- az értékelés ne csak egy gomb legyen, hanem ha már értékel valaki, akkor indokolja meg röviden, amit az értékelt láthat. Ha ezt az indoklást az értékelt vitatja, (pl. mert annyiból állt, hogy: mert csak, vagy egyértelmű, hogy csak az ellenszenvét fejezte ki vele), akkor jelenthesse a moderátorok figyelmébe, akik így az ilyen értékelésekért oszthatnának büntetőpontokat, ami természetesen publikus lenne. Bizonyos számú ilyen után pedig először átmenetileg, majd végleg meg kellene vonni az értékelés lehetőségét.

- a témakörönkénti eltérő %-ot én is jónak tartanám

- az új felhasználóknak bizonyos ideig (pl. 1 hónap) és bizonyos mennyiségű hasznos válasz eléréséig nem adnék jogot az értékelésre


Ezek közül persze vannak, amik nehezebben megvalósíthatók, de szerintem jobbá tennék az oldalt.

2019. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
73%

Még a pipás válaszomhoz;


"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"


Ezért egy like-dislike gomb a három kéz, bár akkor nem azt kéne odaírni, hogy hasznos e számomra a válasz.

2019. jún. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
74%

Megszüntetném a pont rendszert.

Csak a lepontozást tartanám meg.

Úgyis azt használja mindenki.

2019. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!