Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Itt a GYIK-en, mit változtatná...

Itt a GYIK-en, mit változtatnátok, pl. a pontozáson?

Figyelt kérdés

A pontozási módszer zavar engem. Hiszen, ha valaki egyetlen egy választ ad, amire pozitív szavazatokat kap, akkor ő 100 százalékosan hasznos válaszadó lesz. Aki viszont rendszeresen írogat, van 50-100 vagy akár több hozzászólása, annak nagy esélye van a lepontozásokra is. Tehát egy régi, gyakorlott GYIK látogató biztos rosszabb százalékkal van itt, mint egy új vagy alkalmi felhasználó. :-( Magyarán, ez nem tükrözi a valós minősítést!

Valamilyen módon fel kéne tüntetni, mióta tag, mennyi válaszból érte el az aktuális értékelését. Pl.: 200 válaszból 175 pozitív értékelt választ adott. Hol van ehhez képest az, aki 10 hozzászólásból 9 hasznosat? Mégis utóbbinak lesz jobba a százalékos aránya. :-o :-(


/Remélem, nem cenzúrázzák ki a kérdésemet!/



2019. jún. 15. 15:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Utolsó; most juszt is rányomtam Neked a zöld kézre :P
2019. jún. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
75%

"Úgyis azt használja mindenki."

Azért a normális emberek sokkal többet pontoznak felfelé.

Csak néhány hülye ugrál itt több névről belépve, és ez tűnik fel neked.

2019. jún. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi formában semmi értelme a pontozásnak, mert úgyis mindenki aszerint pontoz, hogy egyetért-e a válasszal, nem aszerint, hogy valójában hasznos-e. Arról nem is beszélve, hogy a semmitmondó bullshiteket általában felpontozzák, az őszinte, önálló véleményeket pedig le. Én úgy változtatnék, hogy csak felfelé lehetne pontozni, és a felpontozások számát jelezné a rendszer.
2019. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 troll összefog és végigpontozzák egymás troll válaszait, azt fogod látni hogy az 10-szeresen hasznos ahhoz képest, amit lehet csak egy ember értékelt. Jobb, mint a mostani rendszer, de ugyanúgy vissza lehet élni vele.

Emlékszem pár éve még volt valami lepontozós csoport is, akik szervezetten megbeszélve jártak végig egyes kategóriákat, és lehúztak minden jó választ, majd kiemelték a rosszakat. Ez ellen nem véd semmi. Plusz a tevékenységüket nem lehet jelenteni sem, és nem is büntetik korlátozással vagy tiltással.

2019. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Emlészem erre az időszakra. Ha feketét írtál, piros kéz, ha fehéret, piros kéz.

Talán megunták, talán valaki jelentette őket e-mailben.

De még most is vannak olyanok, akik ok nélkül lepontoznak pl. egy remek fordítást, "csak úgy". De szisztematikusan, holott nem is beszélik az adott nyelvet.

2019. jún. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Lepontozás, felpontozás; nem lényeg. Ha felszállok a villamosra, nincs a homlokomra írva, hogy tegnap nulla százalékra lett értékelve egy válaszom és 77%-on állok.


Régen megesett, hogy naponta meglestem a toplistát, és, ha lejjebb csúsztam, akkor rossz érzés fogott el. Illetve mindig visszanéztem, hogy hány százalékosak lettek a válaszaim. A nulla százaléktól szomorú voltam, a 100%-tól elégedett. Mára ez elmúlt. Ha leírok valamit, nem nézegetem a válaszaim csak ezért vissza és már jó ideje nem láttam a toplistát, fogalmam sincs hogy állok.


Viszont látom, sok mindenki megy át azon, amin én anno, hogy nagyon a szívére veszi a lepontozást.


Legegyszerűbb lenne simán kiszedni a százalékokat, ha a pipás módszer nem opció. Akkor másokban nem lenne meg a rossz érzés.

2019. jún. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
ha felrepontozol akkor kijavithatod ez jo lenne
2021. márc. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!