Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Fogyhatok úgy, hogy én találom...

Fogyhatok úgy, hogy én találom ki az ételek kalória tartalmát?

Figyelt kérdés

Pl 1db alma 20kcal lenne

1db kakaós csiga 50kcal

1db narancs 25kcal

1db ecetes uborka 2kcal

1 paradicsom 1kcal

Es mondjuk mivel fogyni akarok, 1000kcal lenne a napi kalória keretem.

Vagy túl sok az a napi 1000 kalória?



2021. márc. 9. 23:43
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy döntöttem csak 500 kalóriát ettem ma
2021. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy döntöttem, hogy elseje óta 0 kcal volt minden, tehát 10 napja böjt van.

Mindjárt mérlegre is állok, lássam mennyi ment le.

2021. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit ijesztő hogy ilyen emberek között élünk
2021. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
#21 szuper!
2021. márc. 10. 13:33
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy


1 db alma- 52 kcal

Kakaós csiga- 445 kcal!!!!! 100g

Narancs - 47 kcal


Ecetes uborka- 50 kcal

Paradicsom- 18 kcal


Amúgy.. igazából csak a 4x ét eszed mint amennyit beképzelsz magadnak.


Mozogni kifog?


Koplalással nem érsz semmit, mert 2x annyit hízol vissza

2021. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
#22 jesszus.. Hogy bírod? Biztosan sokat fogytál, most már egyél valamit, ez nem egészséges
2021. márc. 10. 13:34
 27/44 A kérdező kommentje:
#23 hát igen, hogy egy normális választ nem bír adni senki🙄
2021. márc. 10. 13:34
 28/44 A kérdező kommentje:
#25 de én nem ilyen nagy értékeket adnék meg neki
2021. márc. 10. 13:36
 29/44 anonim ***** válasza:
77%

Pedig ennyi a valós értéke :D hiába adsz neki kevesebbet ha ennyit ettél :D


" Hiába nyalagotod.a f@szt ha úgyis bekapod"

2021. márc. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező vagy troll, vagy nincs tisztában a kalória fogalmával.


Amennyiben az utóbbi áll fenn:


A kalória egy mértékegység, amellyel meghatározható, hogy egy tápanyag, amit magadhoz veszel, mennyi energiával bír, mennyi energiát tud belőle kinyerni a tested. Ez ugyan olyan mértékegység, mint például a kiló, amelyben a testedet lehet mérni. Mérleg nélkül kitalálhatod, hogy te most éppen 40 kg vagy, de ha egyszer a mérleg 60-at mutat, hiába mondasz 40-et, attól még 60 maradsz. Remélem így már érthető.

Bár egyes tápanyagok kalóriát meghatározni nem lehet olyan egyszerűen otthon, mint például azt, hogy hány kiló vagy (ráállsz a mérlegre és az megmutatja).

Különböző ételek különböző mennyiségben tartalmaznak energiát és persze a felhasználása is teljesen más. Mint ahogy köztudott, hogy ha eszem egy szöllőcukrot, az gyorsan feldobja a vércukorszintem, rögtön hozzá juthatok, míg vannak olyanok, melyek hosszan kitartanak. Ezt úgy lehet elképzelni, mint a különböző tüzelőanyagokat: a szőlőcukrot mondjuk feleltessük meg a papírnak, ez nagy lánggal ég, de gyorsan. A kenyér mondjuk olyan mint a szén: ez nem olyan nagy lánggal, de hosszan ég, hosszan ad meleget (az is viszonylag lassabban bomlik le, hosszan tartó energiáét biztosít, érezhető is, hogy "laktat").

Na most a kalóriaszámláláós diéta úgy működik, hogy mindent "energiában mérünk". A testünk akkor is energiát használ fel, ha amúgy nem sportolunk külön, csak ellátjuk a napi feladatainkat. Ez egy átlag, ülő életmódot folytató felnőtt esetében kb. 1700 kalória (de ez kortól, nemtől, súlytól függően egyébként változik). Tehát mondjuk nekem a szervezetem ha minden oké, így naponta kb. 1700 kalóriát használ fel. Ha kb. ennyit is fogyasztok, akkor se nem hízok, se nem fogyok. Ha többet fogyasztok, akkor a felesleget a szrvezetem el fogja raktározni későbre zsír formályában. Ugye, akkor fogok hízni. Ha ennél kevesebbet fogyasztok, akkor viszont a szervezetem a korábban elraktározott kalóriákhoz (azaz energia) fog nyúlni, azaz "zsírt éget": a zsírt alakítja energiává, melyet felhasználhat. Ezt ha nagyon egyszerűsíteni szeretnénk, úgy képzelheted el, mintha mondjuk valaki minden nap szenet szállítana neked, hogy fűteni tudj vele télen. Ha egy nap pont annyit kapsz, mint amennyivel kellemesen melegen tudod tartani a lakásodat egész nap, akkor nap végére pont el is fogy. Ha ennél kicsit többet, kapsz, a felesleget elrakod a kamrába későbbre (a tested is pont ugyan ezt teszi a feles energiával, zsír formájában raktározza). Ha egy nap kevesebbet kapsz, de tele a kamra, akkor onnan fogsz hozni magadnak, hogy ne fagyj meg aznap (a tested a zsírt elégeti, hogy elegendő legyen az energia a működéséhez).


Ha fogyni akarsz, nem árt tudni, hogy azért ez sem ilyen pofonegyszerű. Ha a napi kalóriafelhasználásod mondjuk kb. 1700 kalória, akkor ha 1000 kalória alatt fogyasztasz, vagy akörül, a szervezeted éhezni fog és belebetegedhetsz. (Ez abban rejlik, hogy azért nem ilyen egyszerű lebontani a zsírt, az sokkal hosszabb folyamat, ahogyan általában felgyúlni is lassan szokott.) Ezért a fogyás álltalában hosszabb folyamat. Érdemes csak 2-300 kalóriával kevesebbet bevinni, mint amennyit egy nap felhasználsz, hogy ne betegedj bele. Ha rosszul vagy, szédülsz, érdemes a napi keretet növelni.


Hogyan lehet kalóriát számolni, ha nincs valami egyszerű szerkentyű, ami megmondja nekem, hogy az adott kaja, amit betermelek, mennyi energiát (kalóriában mérve) tartalmaz?


Nos, például a különböző tápanyagokra meg van, hogy kb. 100g-jukban mennyi energia van. Ezt a boltban kapható ételek csomagolásán is rajta szokott lenni. Például egy kekszre ráírják, hogy 100g-jában van 300 kcal, és egy darabban mondjuk 30kcal (ezek ugye szabványos méretű kekszek, ugyan annyit nyomnak, így ha lemérnéd őket, akkor is kiszámolható lenne). Így már meg tudod állapítani úgy, hogy az elfogyasztásra szánt kaját leméred egy konyhai mérlegen: mondjuk eszel egy tálkával ebből a kekszből, leméred, hogy a tálkában 150g keksz van. Így arról tudni fogod, hogyha azt miond megeszed, akkor azzal összesen 450 kalóriányi energiát vittél be a szervezetedbe. Na most a technikáddal rámondhatod, hogy ez csak 100 kalória volt, de éppen úgy, ahogyan hiába mondasz 40-et, ha 60 kg vagy, az csak csak 450 kalória marad és ha ez alapján számolod a napi kereted, akkor azt hiszed, hogy 1000 kalóriányi energiát adó kekszet ettél meg, holott az valójában, 4,5x annyi, mitn amennyinek hitted. Így valójában 4500 kalóriányi energiához juttattad a szervezeted, amely ebből aznap csak kb. 2000-et fog felhasználni, tehát ha midnen nap ennyit fogyasztasz, akkor eléggé gyorsan fogsz hízni.

2021. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!