Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jelentkezhet egyszerre kénysze...

Jelentkezhet egyszerre kényszerbetegség és generalizált szorongás ?

Figyelt kérdés
Mind a két betegség tüneteit tapasztalom, de nem tudom, hogy biztosan az e a kettő. Lehetséges, hogy egyszerre jelentkezzenek ? Vagy ki válthatja egyik a másikat ?

2020. jún. 3. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Bármi megtörténhet, és szerintem van egymáshoz közük, már azt figyelembe véve, hogy mindkettő egyfajta "aggodalom" durvább/torzultabb verziója.

Keress fel egy szakembert, ha nem érzed jól magad, ő segít majd, hidd el :)

2020. jún. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 JhnyBp válasza:
Szerintem ezek egyike sem olyan, amik váltakoznak. A generalizált szorongásnak a nevében is benne van, hogy állandósult érzés. Egy hosszan fennálló probléma(ák) miatt alakul ki. A kényszerbetegség is inkább hosszabban fennálló berögzült cselekedetek, amiket pont a szorongás elkerülése miatt csinálnak, és ezért nem tudnak leállni vele, mert akkor előjön/erősödik a szorongás.
2020. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!