Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék, ha dadogok?

Mit tehetnék, ha dadogok?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e, olyan módszereket, légzés technikákat, amivel könnyebben menne a beszéd. Hallottam már sok mindent, hogy olvassak hangosan vagy énekelve beszéljek, de mások előtt azért nem fogok énekelve beszélni 😂. Néha már köszönni se megy, úgy hogy valami módszert vagy technikát ha tudtok, légyszíves írjatok nagyon fontos lenne. Kiskorom óta ez van sajnos, és vannak olyan időszakok amikor nagyon de tényleg nagyon ritkán jön elő, és vannak olyan időszakok, ahol eléggé kísért ez az egész. Nem tudom miért van ez így. Ha esetleg valaki erre is tudja a választ, nagyon jó lenne. 18/L

2020. jún. 9. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy logopédust. Gyakori eset, ha valaki túl gyorsan akar valamit elmondani, akkor vagy hadar, vagy dadog. A lassabb, tagolt beszédet viszont némi gyakorlással mindkét esetben el lehet sajátítani. Az sem baj, ha közben egy kicsit ööö-zől, vagy ááá-zol, a lényeg, hogy ne gabalyodj bele a szavakba. :)
2020. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az alábbi linken lévő könyv szerzője az egyik legnagyobb szaktekintély a témában, esetleg érdekelhet (vagy kukkants bele valahol, hátha a végén felsorolt szakirodalomban találsz neked valóbbat):

[link]

Alapvetően nem logopédiai probléma a dadogás, de egy hozzáértő logopédus mégis tud segíteni (pl. megtanítja azokat a gyakorlatokat, amiket te is példának írtál).

2020. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Logopédus. Én, ha nagyon fáradt vagyok, dadogok.
2020. jún. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj logopédusnál is jártam és nem segített. Ezek a módszerek/segítségek nem segítenek sajnos, de köszönöm egyébként!
2020. jún. 23. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyi időt fordítottál rá?
2020. jún. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Milyen idősen és kb. meddig jártál logopédushoz?

Ha azt gondolod, nem segítenek a logopédiai módszerek, akkor milyen módszerekre vagy kíváncsi?

Nálunk apai ágon öröklődik a dadogás, de felnőtt korára apám és egyik bátyám annyira megtanulta kezelni, hogy aki nem tudja, hogy dadognak, észre sem veszi. Egyrészt nagyon kreatívan használják a nyelvet, mikor érzik, hogy dadognának, gyorsan máshogy fogalmaznak, illetve apám azt mondta, ő eleinte kitalált magának egy „lassító jelet”, amit sokszor alkalmazott, hogy „kiessen” a dadogós szituból. Nekik egyébként szótagismétlős, hadarással társuló a dadogásuk, olyan, mintha a túl gyors gondolkodás miatt akadna néha be ez náluk. Viszont a másik bátyámnál időnként előjön a dadogás, de neki nem szótagismétlős, hanem olyan begörcsölős típusú, mindene befeszül olyankor…

2020. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!