Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mást is taszít a halál gondolata?

Mást is taszít a halál gondolata?

Figyelt kérdés
Mostanában folyton elő jön, hogy mi lesz ha meghalok, minden el fog tűnni és nélkülem megy tovább az élet. Félek a tudattól, hogy nem lesz többet tudatom amivel gondolkodok. Sok tervem van a jövőben és valamiért mindig előjön ez a félelem, főleg este. Azon is agyalok, hogy ha én megszűnök létezni akkor az univerzum is megfog velem eggyütt, vagy az tovább él persze nélkülem, de én már nem leszek ott, hogy át éljem. És az a rossz ebben, hogy bármikor beüthet a halál, akár baleset vagy betegség. Mást is megrémít a gondolat, hogy egy nap nem fogunk létezni? Tudom születés előtt se léteztünk de akkor az csak más volt, mert most már itt vagyok jelen. Néha úgy érzem, hogy a halál olyan kicsit mint amikor álmodunk de álom nélkül és nem kelünk fel. Ami elég bizarr és ki tudja van e reinkarnáció, vagy bármi odaát. Ti mit gondoltok a halálról, ti is filozofáltok ilyenekről magatokkal? Szeretem az életet és sok mindent akarok csinálni de néha megrémülök ettől. Valami orvosság amitől kevesebbet gondolok rá? Persze nem szó szerint gyógyszer. Más is van így? Bocs a regényért..

2020. júl. 31. 15:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#9-es ne agyalj ezen örülj neki hogy most rendes az életed. Sok-sok ember van a földön és sok embernek van rosszabb élete (szegénység, rossz család meg stb) És amiatt miért aggódsz hogyha újraszületsz és emlékszel az előző életedre akor nem hisz neked senki? Az a lényeg hogy te tudodd hogy ez a második életed. És nem 100% hogy ember leszel akár lehetsz macska is!
2020. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
78%

Tudat alatt nagyon sokan - hál' Istennek!

EEzért kevés az öngyilkos.

2020. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%
MOST élsz MOST örülj hogy szép a NYÁR💖...
2020. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!