Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik ilyen? Nincs személyis...

Létezik ilyen? Nincs személyiségem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi években teljesen elvesztettem önmagamat. Nem tudom megmondani már milyen vagyok, nem tudnám a jó tulajdonságaimat se elmondani. Éveken keresztül annyi sz@rt kaptam, hogy valahogy nem szeretem már magam. A saját anyám is csak a rosszat làtja meg mindig bennem. Amíg más szülők bátorítják, büszkék a gyerekük bármilyen elért dolgaira, addig úgy érzem az én anyám engem nem szeret. Semmiben nem támogat, max kinevet. Sajnos nem látok magamban az értékeket, semmit. Nem szeretem magamat és nem tudom mi tévő lehetnék. Ha magamra gondolok a nagy semmit làtom. Nem becsülöm magamat, éppen ezért úgy érzem a párkeresés területén is sikertelen vagyok. Csak a hibáimat látom. Nem vagyok jó az égvilágon semmiben. Néha ha sorra veszem a dolgokat, az az érzésem mintha az anyám szándékosan nevelt volna félre engem. Neki nem volt sikeres az élete, van egy olyan enyhe megérzésem, hogy esetleg bosszúból olyan velem, amilyen.

2020. aug. 24. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
kapd össze magad. Mindenkinek van személyisége, de a legtöbb ember nem szereti a siránkozást. Semmit ne fogj másra, anyukád szeret, ez a dolga, neked meg az, hogy keressed mi a jó neked. Anyukád csak jót akart neked, ne hibáztasd, magadban meg a jót keresd, anélkül nem fog menni.
2020. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia:) azért írok mert ez majdnem olyan mintha én írtam volna..én ezt középsuliban éreztem anyám felől nagyon nehéz volt vele ugyan ezt éreztem nem szeret nem áll mellem semmiben sem de aztán valahogy elkeseredésében arra jutottam hogy mindennap próbálok nyitni felé és most egy ilyen 4 év elteltével vagyunk úgy hogy tudunk beszélgetni.Nem mondom hogy nagyon elmélyült a kapcsolatunk de ahhoz képest amilyen volt ég és föld..Azóta megérti mit miért csinálok stb..lehet ez hiányzott neki hogy nem mondtam nem meséltem.Na de a lényeg hogy ez nem így van! Többek között azt a tanácsot kaptam hogy próbálják meg örülni a kis sikereimnek ami nálam bevált lehet hülyeség de pl lemész a boltba és van olyan csoki vagy akármi amit szeretnél :DMeg az segített hogy nem nyomtam el az érzéseim ha sírni volt kedvem sírtam :DD És olyan nincs hogy csak rossz tulajdonságait vannak ahogy a kis sikereidet észreveszed úgy magadban is keresd :)
2020. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Majd megpróbálom gyakorolni ezt a dolgot, hogy a kisebb dolgoknak is örüljek.

Anyám sajnos más tészta. Ő tényleg nem szeret. Nem az a fajta piszkálódás jellemző rá, mint amikor a szülők lökdösik előre a gyereküket, hogy jusson előrébb.. a saját érdekében. Sajnos az én anyàm tényleg nem szeret. Làtszik rajta, alig várja hogy elmenjek otthonról végleg, a beszólásai, a különböző dolgai mind erről árulkodnak. Ki nem állhat engem màr régóta. Mindent rám vetít ki. Semmi szeretet nincs benne az én irányomba. Nem tudom lehet-e ezt valamivel pótolni a jövőben, mindenesetre azt érzem, hogy az ő viselkedése negatívan hat az életemre.

2020. aug. 24. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!