Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogyha valaki...

Mit csináljak, hogyha valaki nemet mond/elutasít, rögtön romokban a világom?

Figyelt kérdés

Ha szeretnék valamit, és ehhez más segítsége kell, vagy mással akarok időt tölteni és erre "nem" a válasz, akkor rögtön úgy érzem, hogy vége a világnak, az adott illető nem is szeret, nem is vagyok neki fontos.

Pl. ha a barátommal akarok valamit programot, de neki nincs hozzá kedve, rögtön úgy érzem, hogy már nem szeret és nincs is értelme a kapcsolatunknak (ő 17, én 16).

Ha valami nagyobb dolgot akarok venni, amihez kell a szüleim pénze is, de nemet mondanak elsőre, akkor is azt érzem, hogy nem szeretnek már, mert ha szeretnének, odaadnák arra a pénzt, amit éppen szeretnék.


Mindkét esetben általában addig "durcázok" és alkalmazom az érzelmi zsarolást, passzív agresszivitást, amíg el nem érem a célom. De sokszor napokig kattogok azon, hogy vajon szeretnek-e egyáltalán. És a baráti kapcsolataimban is azt vettem észre, hogy mindig azokat szeretem a legjobban, akikkel éppen vagyok, a legtöbb időt eltöltöm.

Csak így meg egy érzelmi hullámvasút az életem, és ha valami nem úgy alakul, ahogy én kigondolom, úgy érzem, hogy nincs is értelme éljek.


2020. okt. 29. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nekem úgy tűnik el lettél kényeztetve. Ezt a passzív agresszív durcázós akarnokságot nem fogod tudni kamatoztatni a jövőbeni munkahelyeden, javaslom hogy tanuld meg kezelni a nemet.
2020. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
86%
Egyetértek az elsővel. Egyébként meg csak a kamaszkorodat éled, ez általában ilyen. Tapasztalod, ki szeret, hogyan, mindenben bizonytalan vagy, közben meg úgy érzed, mindenhez jogod van, mindenben neked van igazad. Első lépésként tök jó, hogy tisztában vagy vele, hogy a helyzetet te éled meg rosszul, és jó eséllyel nem arról van szó, hogy az illető nem szeret. Tudatosítsd magadban az adott helyzetben is minél többször, hogy a szeretet nem abban nyilvánul meg, hogy mindenki hozzád igazodik, és próbálj nem belesüppedni az önsajnálatba. Ha kitartó vagy, kinövöd.
2020. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
durva önbizalomhiány, remélhetőleg kinövöd, de azért egy pszichológus ajánlott
2020. okt. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Tipikus tinédzser vagy. Én is ilyen voltam. Ki volt nyalva a seggem, mindent megkaptam a szüleimtől de ha egy valamire nemet mondtak máris véstem a falamra, hogy senki nem szeret. Hiába rajongtak körül a fiúk, nekem az az egy kellett amelyik leszart és persze ismét elkönyveltem: senki sem szeret. Satöbbi.

Az érzelmi zsarolást pedig felejtsd el, a felnőttek világában ez egy rendkívül taszító dolog arról nem beszélve, hogy szerintem elenyésző azon emberek száma akiknél működik, egy tinédzser pedig nem is tudja még olyan rafináltan csináni, hogy ne lásson át rajta a felnőtt azonnal. Ugyanez a passzív agresszió = vagdalkozás nélküli hiszti, szintén szánalmas és a magam részéről le is szarom aki ilyet csinál, csinálja csak.

Nyugodj meg afelől, hogy szeretnek a szüleid és a barátaid is, viszont nem te vagy a világ közepe, ezt meg kell tanulnod és bármennyire is szeretnének a körülötted lévő emberek boldognak látni egyszerűen nem foroghatnak körülötted 0-24, nekik is van saját életük. Az pedig egy másik dolog, hogy a szeretet nem attól függ, hogy anyádék mennyi pénzt adnak. :D Erre majd később úgyis magadtól ráeszmélsz.

2020. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a felületesség a bajod. Nem vagy még elég érett érzelmileg a viszonyulások felismeréséhez és ilyen felszínes/felületes dolgokból vonsz le következtetéseket. Emellett nyilván magaddal sem vagy jóban és talán kisebbrendűségi érzésed van a tested miatt. Kicsi cici, duci has, stb.

A barátod minek neked? Ő mit ad neked?

2020. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!