Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezek borderline-ra utaló...

Ezek borderline-ra utaló jelek? 24/L

Figyelt kérdés

Jelenleg 24 éves lány vagyok, nincsenek barátaim, ha voltak is, pár hónapig tartottak, nehéz megtartanom a kapcsolataimat, mert mindig egy ember érdekel igazán akire "rácsimpaszkodom" akkor a többi ember annyira nem tud érdekelni.


nagyon szorongó vagyok, szociális fóbiát állapítottak meg 3 éve, ha van velem van alaki, csak akkor érzem jól magam emberek között, egyedül mindig magányos vagyok, akkor muszáj zenét hallgatnom, hogy valahogy elviseljem az emberek között.


Egészen ovitól kezdve nem tudtam nagyon barátkozni, inkább óvónénikkel beszélgettem, már ott kezdődött hogy kiközösítettek, egy unokatesóm állandóan piszkált.


Aztán iskolában is kiközösítettek, nem tudtam bízni emberekben már, gondolom az ovis dolgok miatt is.

Középiskolában is, nem nagyon nyitottam (nem tudok) emberek felé nyitni barátkozási szándékkal, nagyon nehéz...(lányokhoz)


Ami viszont mindig egyszerűbb volt, az az hogy legyen párom. 14 éves koromtól kezdve mindig van párkapcsolatom. Nem tudok egyedül meglenni, társ nélkül....


2x akartam véget vetni az életemnek szakítás után.


3 pszichológusnál voltam eddig, mert úgy éreztem egy sem figyel igazán rám, és kiakadtam, ezért ott hagytam...

Ha beszélgetés közben úgy érzem hogy nem figyelnek rám, vagy alig szánnak rám időt max. 10 percet, akkor úgy érzem, csak untatom, és inkább lelépek.


Jelenleg járok pszichológushoz, akit nemrég ismertem meg egy közvetítő által, ami munkanélkülieknek nyújt segítséget, ingyenesen. 5 alkalom lett volna, ebből a második alkalom után mondta, ha van kedvem, és úgy érzem azt szeretném hogy jobban legyek elmehetek hozzá ingyenesen terápiába aminek a neve Séma terápia.

Elmeséltem neki az eddig megélt dolgaimat, és azt állapitotta meg hogy s disszociálok.

Apukám többször megvert, azóta kialakult bennem egy trauma, aminek hatására ha otthon volt sokszor teljesen idegenként éltem meg a testem.... Mintha üresség lenne bennem. Nagyon rossz érzés, többször hogy ezt legyőzzem Bántottam magam, vagy ha ideges voltam és nem tudtam magam kontrollálni, akkor is.

Nagyon változékony a hangulatom, akár egyetlen szó is képes egy érzelemlavinát indítani bennem, hol nagyon jól érzem magam, vagy szorongok állandóan, vagy nagyon boldog vagyok.

Az érzelemszabályozással nagy gondjaim vannak.

Gyakran csinálok idegesen olyan dolgokat amit később megbánok, mert eluralkodik rajtam.

Amikor boldog vagyok alig bírom abbahagyni a nevetést.

2016 óta pánikbeteg vagyok. Leginkább munkahelyen jön elő, nagyon stresszes vagyok, nagyon félek hogy rosszul teljesítek, és nem vagyok elég jó.

szinte heti rendszerességgel előtör.

Ezt azért irtam le, mert érdekelne aki BPD-s ezek a tünetek mennyire hasonlítanak rá?

Köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 4. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
hm... lehet én is borderline vagyok és mégsem introvertált ahogy eddig gondoltam... - 40F
2020. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát azért nem ilyen egyszerű, hogy csak introvertáltság, szerintem.....
2020. nov. 4. 21:09
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Az jó h kiírtad magadból. Így könnyebb átlátnod is.


Az érzelmeket a gondolkodásod szabályozza. A gondolatok elraktározva érzésekké válnak. Ha a logika által meg tudod változtatni a gondolataidat akkor meg fognak megváltozni az érzéseid is.

Egy ilyen logikus tétel pl az h az érzéseidre senki nem kényszerít. Senki nem mondja meg hogyan érezz valaki v valami iránt.

De van sok másik logikus felismerés is.

2020. nov. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

eléggé BPD gyanús


talán a legföbb jellemzője a BPD-nek hogy nem képes tartós párkapcsolatra sem mert a kezdeti idealizálás után váratlanul leértékeli a párját és szakít vele vagy szeparációs félelem okán teszi ezt


ha ez is jellemző rád akkor valószínű

2020. nov. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nienorniniel válasza:
100%

Szia! Engem két éve diagnosztizáltak borderrel és ahogy olvastam a leírásodat, a traumákat leszámítva egy az egyben magamra ismertem. Viszont ez tényleg egy komoly dolog, úgyhogy mindenképp foglalkozni kell vele. Remélem találsz egy jó szakembert aki megtanít, hogy hogyan kezeld a túlcsorduló érzelmeket, vagy az ürességet. Vigyázz magadra! És soha ne add fel!


21/L

2020. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!