Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy legyek más ember?

Hogy legyek más ember?

Figyelt kérdés

Lehet hogy ezt a kérdést nem ebbe a kategóriába kellene irni, na mindegy.

19 éves lány vagyok. Mindjárt itt az év vége és kezdődik 2021. A horoszkopom szerint lezárul egy fejezet és egy új fog elkezdodni. Én is szeretnék megváltozni...

1.Sportolok, meg többet edzeni otthon is.

2. Hinni magamban, hogy bármit eltudok érni ha nagyon akarom és mindent megteszek érte.

3. Innen kéne a segítségetek.

Vannak barátaim meg minden, hívnak több helyre de mindig kitalálok valamit hogy nem tudok menni. És amikor megtörtént az a dolog ahová hivtak, utána bánom hogy nem mentem. Hogy valtozzak meg? Lassan 20 éves leszek és még nem voltam bulizni, hazibulikba... Ezen változtatni szeretnék. Meg nem volt barátom. Nehezen ismerkedek,és lassan nyitok meg másoknak.. ezen is szeretnék változtatni...


Egy jobb évet szeretnék 2021ben mint eddig. Egy baráti társaságba tartozni, bulikba járni stb.


Van egy testvérem 25 éves, nem szeretnék az ő sorsára jutni. 25 éves nincs társasági elete. Nincsenek barátai, nem jár sehova, nem volt meg barátnője semmi nem szeretnék ide jutni. Segítsetek hogy valtozzak meg.



2020. dec. 22. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Holnap irok ide reszletesebben is, de most igy elso korben:


"Hinni magamban, hogy bármit eltudok érni ha nagyon akarom és mindent megteszek érte." - Az elet nem igy mukodik. Ez a motivacios eloadok kozhelye, hogy megelje el a hiszekeny emberek. Rengeteg dolog van az eletben, ami sajnos tobb tenyezos es az, hogy hiszel benne, hogy sikerulni fog sajnos sokszor nagyon keves onmagaban.


Nem azt mondom, hogy ne legyenek almaid, meg hogy ne merjel nagyot almodni, de azt a kepessegeidhez merten tedd (amihez azert kell egy kid onismeret). Igy nagyjabol a realitasok talajan fogsz maradni es nem fog az elet jol pofanvagni, ha olyat almodtal, ami joval tulmutatna rajtad.

2020. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Autocorrect szivat. "Hogy megeljenek a hiszekeny emberekbol"-t akartam irni.
2020. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az 1-es jól mondja. Hazugság, hogy elég, ha hiszel benne, és bármire képes leszel. Csak azt fogod tudni megtenni, amihez megvannak a képességeid. Ebben az iskolai osztályzataid igazítanak el. Ne válassz olyan szakmát, amihez olyan tantárgy kell, amiben kettes vagy hármas vagy csak.
2020. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" A horoszkopom szerint lezárul egy fejezet és egy új fog elkezdodni. Én is szeretnék megváltozni..."

Jó lenne ha megváltoznál, mert a horoszkópod tényleg csak mese és semmit nem ér.


Mi a cél?

"1.Sportolok, meg többet edzeni otthon is."

Sokat eszel? Egyébként a sport jó, nagyon helyes.


"2. Hinni magamban, hogy bármit eltudok érni ha nagyon akarom és mindent megteszek érte."

Nem minden rajtad múlik, de minél többet teszel érte, annál több az esélyed. Ehhez viszont nem hit vagy vonzás kell.


"Lassan 20 éves leszek és még nem voltam bulizni, hazibulikba... "

Semmit nem hagytál ki. Csak akkor bánd meg, ha jól érezted volna magadat szorongás helyett.


Téged úgy kell szeretni amilyen vagy. Aki nem képes rá, nem érdemli meg. Ha pedig probléma van veled, akkor vajon mennyi a valóságalapja?

Te utálnál valakit, aki olyan, mint te? Bántanád? Kell olyan, aki bántaná?

2020. dec. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt sose értettem... Mármint engem soha nem hívtak sehova. Pedig mentem volna szívesen, legalább egyszer életemben. Nem vagyok vállalhatatlan és mégse.

Aki meg állandóan elutasítja azt hivják, közvetlen környezetemben is ezt látom. Sajnálom, hogy nem tudok érdemben hozzászólni, komolyan szerettem volna, de ez most totál elvette a hangulatom mindentől.... Boldog karácsonyt! :/

2020. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el a családoddal nyitni! Ol járj el a tesóddal! Őt ismered és így könnyebb lesz belevágni.
2020. dec. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig igenis hinnie kell az embernek önmagában. És persze ehhez mérten tennie is.


Naponta mintegy ötezer gondolat suhan át a fejünkön. Ezekkel kell kezdened valamit.


Biztos, hogy sok negatív is van közte: "én nem vagyok elég értékes", "én nem vagyok társasági ember", "én szégyenlős vagyok", stb., amelyek nem hasznosak. Sőt, sima hiedelmek is lehetnek.


Ezeken érdemes dolgoznod, és közben folyamatosan meghaladnod a korlátaidat - egy kicsit.


Tehát ha társaságba vágysz, akkor először menj el egy ismerős közösségbe, egy-két órára. Aztán többre. Aztán ismeretlenebbek közé. És így tovább.


A lényeg a fokozatosság, és az, hogy higgy abban, hogy sikerülni fog.

2020. dec. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Rosszul írtam: naponta ötvenezernél is több gondolatunk van.

2020. dec. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem kezdd ott, hogy mindenféle horoszkópot, ezoterikus baromságot zárj ki az életedből. Ha nálam egy lány erről kezd el beszélni, akkor tudom, hogy nem elég intelligens. Megváltozni egyáltalán nem könnyű, de talán az egész ott kezdődik, hogy kialakítasz szokásokat amik tetszenek (edzés, stb) és utána idővel a mentalitásod is megváltozik. Viszont ehhez sok új dolgot ki kell próbálni, hogy tudd hogy mi az ami inkább bejön neked. Amikor döntés előtt vagy, hogy menj-e társaságba vagy sem, akkor akármennyire nincs kedved, mondj igent és szenvedd el magad. Ha jó emberekkel vagy körülvéve, akkor egy percig sem fogod utána rosszul érezni magad.
2021. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!