Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek velem lehet baj?

Szerintetek velem lehet baj?

Figyelt kérdés
26 éves, meleg srác vagyok. Itt nem fogom hosszasan leírni az életem történéseit. Nincsenek igaz barátaim, egy sem. Ennek oka is van, részben én, részben ez a romlott társadalom. Kissé nehéz eset vagyok mások szerint, habár szerintem csak...hogy is mondjam, nehéz ezt megfogalmazni, szóval szerintem csak túl sok rossz dolog történt velem a múltban, amik miatt az emberekbe vetett hitemet, bizalmamat az évek során kiöltem magamból. Ha találkozom egy új emberrel, akkor rögtön védekező mechanizmus indul be nálam, ami annyit jelent, hogy tudtára adom, hogy velem inkább ne kezdjen beszélgetést. Tudom, ez az én hibám és ez rossz, mert lehet, hogy talán van még olyan ember, akit tényleg érdekel a másik és lehet hogy pont egy olyat küldök el, aki más mint a többi. Viszont én nap mint nap látom azt (az utcán végig sétálva, buszon ha véletlen utazom), hogy mennyi gyűlölet, előítélet, gonoszság, irigység van a szemekben, szerintem ez félelmetes. És nem, nem azért bámulnak mert kis rózsaszín retiküllel szoktam menni mindenhova, nem. Őszintén? Sosem értettem, mit bámulnak, én úgy szoktam mondani, hogy a lelkedbe néznek gonoszul. Sorstársaimmal (akik szintén melegek) nem is elegyedtem sosem beszélgetésbe, nem is kerestem a társaságukat, inkább kerülöm őket, ennek is oka van nyilván. Félelmetes. Esténként néha beszélgetek az univerzummal és megkérdezem (nem, nem vagyok bolond, csak néha szeretem kibeszélni a világegyetemnek a dolgaimat): mi történt a világgal, az emberekkel? Vannak még egyáltalán jó lelkek ezen a bolgyón? Ha vannak, akkor hol rejtőznek, kérlek vezess el egyhez legalább. De sajnos nem vezet el, sosem. Annyira szeretném megtalálni azt az embert, akivel megértjük egymást, jókat nevetünk, beszélgetünk. Aki semmi miatt nem ítél el, nem ítélkezik, aki pozitívan fogja fel az életet, akiben vannak még érzelmek. Mert tudom, senki nem tökéletes, én sem. Lehet, hogy minden miattam van, mert nem nyitok mások felé, de legeslegbelül a lelkem tiszta, vannak érzéseim, nagyon hamar megsajnálok másokat, nem félek sírni mások előtt, tele vagyok élettel. Nekem is rengeteg minden nyomja a szívemet, amiket senkivel nem tudok megosztani, viszont kénytelen vagyok mind ezeket az érzelmeket, érzéseket, a ,jó énemet' egy ládába zárni sajnos és elrejteni. Komolyan nem tudom hol keressem azt az embert, aki meg fog érteni. Vagy keressem egyáltalán szerintetek? Vagy törődjek bele, hogy manapság már ezek szerint csak lelki szegények vannak és az igazi érzések semmit nem jelentenek? Vagy nekem kéne változnom? Elgondolkodtató kérdések, nemde?

2021. ápr. 17. 18:05
 1/3 Mojjo ***** válasza:
90%

Miért tetted fel újra a kérdést?

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..


Egyébként az emberek sokfélék. Nagyon sokfélék, és mindenféle van köztük. Jók, rosszak, kedvesek, mogorvák, megértőek, elutasítóak, nyitottak és zárkózottak, önzetlenek és önzőek, mindenfélék. Méghozzá a legnagyobb szélsőségekig minden. Szóval azt hiszed, xy embertípus nem létezik? Akkor tévedsz. Az univerzum mondjuk nem fog elvezetni hozzájuk, de ez más kérdés :)

2021. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt hittem elsőnek, hogy rossz kategóriába tettem az előző kérdést, de most látom hogy ezek szerint nem, bocsánat.
2021. ápr. 17. 18:26
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon értelmesen megfogalmaztad a problémáidat. Az első válaszoló jó és szép tanácsokat adott.

Én kibővítem azzal, hogy úgy látom egyedül, saját erődből sosem fogsz kikerülni ebből a helyzetből, hanem menj el pszichológushoz és mindazt, amit ide leírtál, mondd el neki, de még azt is, amit az elején írtál, hogy nem teregeted ki.

Ő azért tanult, hogy segítsen a lelki betegeken. Ö sosem fog kinevetni, kipletykálni Téged. Már most tudatosítsd, hogy 1-2 beszélgetés nem elegendő nála. Kell, hogy belelásson a lelkivilágodba tetőtől talpig.

Valakinek még fontos lehetsz az életben, tehát igyekezz ebből a bőrödből kilépni. Főleg rajtad és egy szakember hozzásegítésén múlik a siker.

Nézetem szerint alighanem bonyolult lehetett a gyerekkorod, ami mindezt előidézte...

Ne csüggedj, fel a fejjel!

Sok sikert!

2021. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!