Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy találjam meg újra önmagam?

Hogy találjam meg újra önmagam?

Figyelt kérdés

Régen sose érdekelt, hogy mit gondolnak rólam mások és tipikusan az a belevaló csaj voltam. Szépen lassan kialakult nálam a depresszió, az alakommal se voltam megelégedve és ha valamihez kedvem lett volna, úgy éreztem, hogy nekem nem szabad. Ezt kifejthetném és írhatnék példákat de a lényeg, hogy kisebbségi komplexusom van. A családomban is eléggé mérgező volt a környezet, a szüleim sose fogadtak el olyannak, amilyen vagyok és elég sokat csesztettek emiatt, sose tudtam nekik megfelelni.

5 éve még olyan voltam, hogy akarva akaratlanul én voltam az a tipikus társaság közepe, mindig mindenkinek megmondtam amit akartam, most meg csak a baráti körömben merek feloldódni, mindenki más azt gondolja rólam, hogy az a tipikus csendes rendes nebáncsvirág vagyok és ez nagyon zavar.

Hogyan találhatnék vissza a régi önmagamhoz? Vagy hogyan fejlesszem a készségeimet, hogy merjem kifejteni a gondolataimat, önmagamat?

Ezek a problémáim a barátkozásban is nagyon visszavetnek, így nehezen szerzek új barátokat.


2021. júl. 13. 18:06
 1/1 anonim válasza:
Két dolgot tehetsz: 1. elmész hozzáértő orvoshoz. 2. kivárod, míg magadban fel tudod tárni és dolgozni azokat a történéseket és hozzá tartozó érzéseket, amik ezt okozzák. Én az utóbbit választottam anno, nagyon sok időbe telt és valószínűleg maradandó nyomai vannak mind a viselkedésemben, mind a másokkal való kapcsolataimban. Nem javaslom.
2021. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!