Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mikor fogom ezt már kinőni? Lent

Mikor fogom ezt már kinőni? Lent

Figyelt kérdés

Súlyos testképzavarom van egy gyerekkori trauma miatt.


Ma a strandon egy csomó csaj megbámult, én meg annak vettem, hogy gázul nézek ki...


Egyik amúgy odajött és beszélgetni akart velem, de én elhajtottam mert nagyon alacsony az önbizalmam....


Haverjaim mondták, hogy egy b4lf4sz vagyok, mivel minden lányt elhajtok magam mellől.


Sokan mondják, hogy pasis, helyes, jóképű vagyok, de egyszerűen nem tudom elhinni, mert betegesen máshogy látom magam, és a gyógyszeres terápia is csak időlegesen segít, akkor viszont tisztán látom magam. Aztán elkap a depresszió, és kinyírnám magam


Érdemes így kínlodnóm?


Úgy látom nincs sok értelme ennek. Nem lehetem igazán boldog, ha csak más lát tökélynek, de én magamat egy sz4rnam.


Kinőhetem ezt kezeléssel?


16/f



2021. aug. 4. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Mi volt pontosan a gyerekkori trauma? Ezt neked kell helyreraknod, kemény meló lesz. Pszichológus is segíthet, úgy biztos könnyebb. Én tölcsérmellkas miatt volt visszahúzódó, pedig engem is sok lány megnéz. 6 évig tartott kezelnem, de egyedül és fokozatos bántás mellett. Ha van támaszod, akkor támaszkodj rájuk, de neked kell helyrerakni. Nekem sokat segített az, hogy meg mertem nyílni a deformitásomról.
2021. aug. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Pszichológusra van szükséged, hosszú évek, de rendbe fog jönni! A gyógyszerek ehhez nem adnak megoldást, nyilván nem is ezért szeded.
2021. aug. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
51%

16 évesen nem vagy jogosult felnőtt kategóriába írni

amúgy ahhoz képest, h. azt mondod betegesen nincs önbizalmad, elég arrogánsan viselkedsz az emberekkel, a leírásod alapján.

illik megköszönni a kedves viszonyulást, nem elhajtani.


ha meg pszichiátriai eset vagy, akkor kezeltesd magad.

2021. aug. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
31%

tökélynek biztosan nem lát senki, mert tökéletes ember nincs.


mondd csak, nem vagy te narcisztikus?


mert azok kínozzák így a környezetüket.


miközben csak kicsikarod az emberekből a bókokat, amiket (ál)szerényen hárítasz.

2021. aug. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
A traumat hagyjuk. De milyennek erzed magad?
2021. aug. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3#

Nem azért hajtom el az embereket, mert nem érnének fel a szintemre. Pont őket akarom megkímélni a magam szenvedésétől, mert tudom hogy eléggé kapcsolatmérgező a viselkedésem


4#

Nem kérdezgetek senkit hogyan vélekednek rólam, csak max aki közel áll hozzám. Ennyi, de senkinek se tudok hinni,max 2-3 perces pozitív hatása lesz egy bóknak, de utána minden borul

2021. aug. 4. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem zavarna leirnad a gyermekkori traumád?


Az lenne a legjobb ha elfelejtenèd azt a traumát. Ha a közeledben lévők úgy gondolják hogy semmi okod nincs arra hogy alacsony legyen az önbizalmad akkor hidd el!

Menj el egy szakemberhez, beszélgess vele.

Sajna ez nem olyan amit "ki lehet nőni" ebből ki lehet gyógyulni, önbizalmat szerezni.

2021. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kizcar ***** válasza:

Tapasztalatból tudok erről dologról mondani.

16 éves koromban kezdtem el szenvedni a tesképzavar és ennek velejárói miatt.

Ha napi 30 szor nem néztem bele a tükörbe, akkor egyszersem. Ez a szám még több is lehetett olykor.

Olyan 28 esztendősen szűnt meg a testképzavar.

Ma 33 évesen, már tisztában vagyok vele, hogy nem csúnyaságom miatt néznek meg a nők.

Már csak ritkán nézek tükörbe, ha igen akkor is jóképűnek találom magam.

Mindezek ellenére a régi testképzavarból kialakult emberek előtti szorongásom csak egy kicsit enyhült.

Járok pszichiáterhez. Szedek gyógyszereket, de nem igazán válik be.

Egyszer voltam még csoportterápián is.

Phichológusi, terápiás segítség javíthat az állapotodon.

De ez mellett sokkal hasznosabbak szerintem a különféle meditációs, nyugtató technikák.

Tai Chi, Qigong, különféle harcművészeti mozdulatok és mantrák gyakorlása.

Akár még a jóga is sokat segíthet.

És a legfontosabb, hogy hagyjad a nőket közel engedni magadhoz.

Gyakorold a velük való kapcsolattartást, kommunikációt.

És vállald fel őszintén előttük azt ami történik veled.

Lehetséges, hogy emiatt páran elfordulnak tőled, de rá fogsz találni arra aki meg fogja érteni.

Nem lesz nagyon könnyű.

Én így találtam rá a barátnőmre.

Elmondtam neki a múltamat már a második randin.

Elfogadott.

4 éve tök jól vagyunk. Szeretjük egymást.

Talán ez az utóbbi ami a legtöbbet segített rajtam.

Egyébként pszichiáterem tanácsa volt, hogy vállaljam föl magam.

Gyakorold napi szinten a nevetést, mosolygást. Ez is javítani fog a közérzeteden.

Sok erőt és kitartást kívánok.

Kelleni fog.

2021. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kizcar ***** válasza:

Még annyit elfelejtettem.

Tanulj, olvass, tágítsd a látóköröd.

Bár azt mondtad jóképű vagy és ragadnak a nők, így lehet nincsen baj a frizuráddal.

Én kikísérleteztem magamnak a fejemhez legesztétikusabbat.

Sokkal jobban érzem magam és így jóval többen néznek meg.

Volt olyan buliban régen idegen elég csinos csaj csak úgy odajött megcsókolni.

De sajna mint te, én se kezdtem a szituációval semmit, mert még belül nem voltam elég erős. Gyenge volt a beszélőkészségem.

Hát nem volt rossz.

2021. aug. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!