Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mivel tudnám...

Szerintetek mivel tudnám növelni az önbizalmam, vagy a szorongásom leküzdeni?

Figyelt kérdés
Elég kellemetlenül tudom magam érezni társaságban, főleg akár városban nagyon sok ember előtt, mindig azon gondolkodom mit gondolhatnak rólam.. és folyton másokhoz hasonlítom magam.. Hogy pl mi van meg bennük ami bennem nincs.. lehet ez akár egy influencer, ismerős, barát.. Vagy akár csak az utcán ha meglátok egy másik lányt.. Akármennyien dícsérnek ugyanúgy rosszul érzem magam a bőrömben és nem tudom egyszerűen mit csináljak:(

2021. aug. 28. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus v hasonló szakember aki ezzel foglalkozik, magadtól csak nagyon nehezen lehet jobb.

Egy szerető társ is sokat segíthet az ügyben de általában nem oldja meg a gondot.

2021. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17%

Nem kell csinálni semmit :)

Egyébként nem baj, ha gondolkodsz, csak néha nem elég vagy van jobb alternatíva.

Én nem tudtam magamon segíteni, de nem vagyok benne biztos, hogy ez rossz.

2021. aug. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csökkenteni kell a pesszimizmust és a perfektcionizmust. (nehéz, de ha elszánt vagy, akkor menni fog) Mindenkinek vannak hibái, még a tökéletesnek tűnő embereknek is, csak ők annyiban mások, hogy nem törődnek ezekkel. Neked sem kéne, törődj bele, hisz így vagy önmagad.

Nyilván lesznek az életben olyanok, akiknek nem leszel szimpatikus, de ez van. Ne más véleménye miatt irányítsd az életed, mert hogy "mi van, ha nem tetszik nekik", mert egyrészt elveszted önmagad, másrészt könnyebben sebezhető és manipulálható leszel, ami még nagyobb pofonokat hoz majd az életben.


Egyébként ha nem is egy pszichológus, de akár egy önfejlesztő könyv is sokat segíthet. Almási Kitti könyvei elég hasznosak.

Kitartást :)

2021. aug. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!