Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz apa lesz így belőlem?

Rossz apa lesz így belőlem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok ès a későbbiekben szeretnék majd gyereket, viszont nèhány dolgot észre vettem magamon..

Van a rokonságunkban egy 10 éves fiú, aki nagyon akaratos, ha nem az van amit ő akar akkor elkezd ilyen nagyon vékony hangon nyávogni, na ilyenkor nem értem, hogy a szülei, hogy bírják ki, hogy nem megy fel bennük a pumpa, engem a hideg kiráz ilyenkor és azt mondom magamban, hogy én már biztos leüvöltöttem volna a fejét.

Akkor van az az eset, amikor meghallom, hogy a boltban vagy a vonaton hisztizik egy gyerek én el nem tudom képzelni mit tudnék ilyen, helyzetben tenni..

Az nem zavar, ha egy kisbaba sír, csak a nagyobb gyerekek idegesítenek amikor hisztiznek.

Van olyan gyerek akit nagyon szeretek, mert látom rajta, hogy megvan nevelve és érti a szép szót.



2021. okt. 20. 16:05
 1/2 anonim válasza:
48%

99% ban a dolgok csak nevelesen mulnak. Nem leszel rossz fater.


Most nyugodt vagy? :D


N

2021. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azt írod, hogy el sem tudod képzelni, hogy miként is reagálnál arra, ha a te gyermeked (majdan) hisztizne.

Elárulom neked... már el is képzelted. Csak még nem tudatosult.

Azonban...

Ma még... ne is törődj olyasmivel, ami a holnap zenéje. Idővel majd ráérzel... már majd apaként, hogy mi is a legjobb megoldás arra (is), ha netán hisztizne a gyermeked. Na de hol van az még...?


És azt se hidd, hogy bárki is "jó" apának született volna. Senki nem születik ezzel a tudással. A gyermek közvetlen jelenlétében lehet csak igazán megtanulni.

Hidd el... nincs miért aggódnod. Ez, amit érzel ma... teljesen természetes. Én is éreztem hasonlóan, anno.


Az ERŐ legyen veled!

2021. okt. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!