Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az élet értelme? Egyáltalán...

Mi az élet értelme? Egyáltalán miért élünk?

Figyelt kérdés
Igen..tudom,hogy erre a kérdésre senki nem tud választ adni..de akkor is.Szóval sokszor kalandozott már el azon a gondolatom,hogy egyáltalán mi értelme van az életnek?Most próbálok szorgalmasan tanulni,hogy később jól fizető állásom legyen,de..ha belegondoltok,vajon megéri-e?Most órák hosszat tanulással töltök..később órák hosszat munkával,majd lesz gyerekem akik ugyanezt fogják csinálni,nekik is lesznek gyerekeik akik szintén ezt fogják csinálni..és ezen gondolkodva rájöttem,hogy ez az egész élet egy ördögi kőr.De nem lehet ez ilyen egyszerű,biztosan van az emberiségnek célja,DE MI?!Több ezer éve építették a piramisokat,(Dél amerika,Egyiptom,stb..)Érdekes módon mind a két nép nagyon jól értett a csillagászathoz és valahogy azokat a hatalmas épületeket is felépítették..de biztos nem egyedül,hisz..jóformán lehetetlen az akkori technikával ezeket felépíteni..talán ez a másik nemzet lehet a kulcs mindenre?Kik talán több ezer éve itt jártak és felépíttették őket,vagy talán az akkoriban élet emberek tudtak valamit ami mit nem?És mi van az úgy nevezett Nasca vonalakkal?Mi célt szolgálhattak?És mit szolgálhatnak most?Vagy az állatok..eddig mindig megérezték a bajt,(özönvíz,földrengés)de miért?Ők kapcsolatba állnak valami olyasmivel amivel mi nem?És..azt sem értem,ahogy az emberek viselkednek,aki más mint a többi,megverjük,kiközösítjük,vagy akár el is pusztítjuk..de,miért nem tudunk harmóniában élni?Közösen rájönni ezekre a dolgokra?Vagy talán valahol ez meg van "írva"?Vagy akár egy felsőbb erő "irányít" minket?Szóval..nem értem ezt az őrült világot..azt pedig főképp nem,hogy vajon miért van ez az egész..
2010. szept. 3. 21:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42.
2010. szept. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
hogy elfogadd, amit úgyis tudsz. legbelül. hogy az élet értelme a boldogság. hogy boldog légy. közhely, könnyűnek hangzik, de gondolj csak bele valójában! szinte lehetetlen. szinte...
2010. szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az élet nagyon drága, de az árban benne van évente egy Nap körüli utazás. :):)
2010. szept. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A Világnak nincs értelme.

Nincsenek istenek, nincsenek erkölcsök és az Univerzum nem halad semmilyen magasabb cél felé.

Mindennek az EMBER ad értelmet.

Tehát adj értelmet a saját életednek és csináld jól.

Ne úgy gondolj az életre, mint valamire amivel elütöd az időt amíg meg nem halsz! Ne próbáld "keresni önmagad"! TE határozd meg önmagad!

Csináld azt, amit Te magad értelmesnek gondolsz és élj, alkoss, gyűlölj, sírj, pusztíts, harcolj és halj meg érte!

Ne hagyd, hogy az életedet, az értékeidet saját magadon kívül akármi befolyásolja és mondd ki meggyőződéssel: "Az vagyok aki lenni akarok"!

Ne remélj! Mindent amit csinálsz, csináld önamgáért. Ha az Univerzum ezt nem nézi jó szemmel, csak nevess és kiálts vissza: B*szd meg!

Emlékezz, hogy az értelmetlenség ellen harcolni hiábavaló, de Te harcolj mégis, pont azért mert hiábavaló!

Az életnek lehet, hogy nincs értelme, ezét fogd fel úgy, mint egy üres vásznat, amire a saját értelmedet fested fel.


Élj szándékkal! Szabad vagy!

2010. szept. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!