Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez kb egy évvel ezelőtt kezdődött,valamiért egyre antiszociálisabb lettem,utálok emberek közé járni,eléggé toxikus lettem,és mindenkit elüldözök magam mellől,csak a barátaimat nem,a szüleimmel is megromlott a kapcsolatom,és egy kb éve kialakult depresszió,mindennapos szorongásaim vannak a legkisebb dolgoktól is,nagyon félek van hogy a legapróbb dolgoktól is,nem tudok megbízni senkiben 100% ban,ha pedig hívnak valahova mindig kitalálok valami kifogást,és amikor ez az egész kezdődött, az előtt 2-3 hónappal szerelmes lettem egy srácba(azóta is tart),a tanulmányaim is tönkre mentek,és ez mind egy év leforgása alatt.

Ez szerintetek így normális?

Vagy mit csináljak annak érdekében hogy ez változzon?



2021. nov. 19. 10:33
 1/8 anonim válasza:
73%
Pszichiáter
2021. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem normális, önerőből aligha vergődsz már ki belőle. Menj pszichiáterhez, tárd ki előtte alaposan a szíved-lelked, de ne csak egy, hanem több látogatással számíts. Főleg - bízz meg benne. Ne gondold azt, hogy 1-2 látogatás elegendő. Ezzel számolj. Többször leírtam, hogy a tévében volt beszélgetés pszichiáterek között.

Azt mondták, hogy néha nem tudják önmaguknak orvosolni a bajukat, ezért elmennek a kollegájukhoz. Hiába tud másnak segíteni, ha önmagának nem tud. Ezért kell egy másik szakember.

2021. nov. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A toxikusság, emberutálat, elüldözés összefüggnek. Az elején nem kívántad látni az embereket a problémád miatt, és akkor a benned rejlő negativitás ilyen formában ki tudott teljesedni, magyarul a szokásoddá vált, hogy ilyen vagy. Főleg akkor, ha az a probléma nem szűnt meg. A belső alap hangulatod kivetül a viselkedésedre. Aztán ez a dolog egyre elmélyült, és felerősödött benned a szorongás, meg a depresszió. A problémára az a megoldás, hogy rendezed magadban a gondolataidat, és az érzelmeidet. Ha magadban feloldódik a feszültség, akkor kifelé is pozitívabb leszel. Ez leírva elég egyszerűen hangzik megvalósítani viszont nem az. Ha nem megy egyedül, akkor menj el pszichológushoz, pszichiáterhez. Annyiban ne hagyd, mert ha a hozzád közeli embereket is elüllököd magadtól, akkor sokkal nehezebb lesz helyrehozni.
2021. nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Velem is úgy volt ahogy veled, pontosan így, csak velem máshogy lett, az akkori "barataimmal" megszakítottam a kapcsolatot, inkább vagyok/voltam egyedül baratok nelkul, mint hogy azokkal a barataimmal, a szüleimmel javult a kapcsolatom, ezelőtt minden egyes nap veszekedtem veluk, de amióta ugyanaz lettem mint te azóta nem.. anyámmal sose tudtam beszélgetni, mert nem az a típus, visszont valahogy mégis megprobáltam hozzájuk alkalmazkodni és sikerült, rengeteget segítettem anyumnak a cégbe, és ezzel elmentek a napok, illetve jól is éreztem magam, tehat nem azert csinaltam hogy "csak úgy, vagy kert unatkoztam" hobbim lett jóformán, és bele éltem magam, jól éreztem magam. Egyetlen 1 barátom sincs, de nem is baj, hiszen a családom itt van velem. Nem is szeretnék valamiért baratkozni, az ég világon senkivel, valamiert irritalnak az emberek, és utálom a vendégeket,gondolom te is tini lehetsz, mint én. Igazából nem tudom mitt kellene csinálnod.. ha te tenyleg úgy erzed hogy ennyire rosszul vagy, mindenképp pszichológus, (amúgy eleinte, mikor megszakítottam a barataimmal a kapcsolatot, én is azon gondolkoztam hogy, most menjek pszichológushoz vagy ne..) hát nem mentem, mert nekem javult a helyzetem, és nekem az segítet ebbe az egészbe, hogy talaltam egy hobbit, anyámnak segítettem a cégbe, bent voltam vele az irodába jöttünk mentünk, állandoan kocsikaztunk, mentunk ide oda, berendeztunk egy 10 szobás albérletet, az alkalmazottaknak, segítettem a papir munkába, és így nem tudom... valahogy javult minden.
2021. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, tehat szerintem keres valami hobbit.
2021. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat <3 Legtöbbször a zene segít az is a hobbim hogy zenét hallgatok vagy a kutyámmal foglalkozom
2021. nov. 19. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, a zene is full jó szerintem, én is rengeteget hallgatok zenéket, illetve igen a hobbi rengeteget segít (:
2021. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 14-20 közötti lányok közt divat a flegma bunkó stílus amivel a zavarukat leplezik és mindenkit maguk ellen fordítanak. Azon nyafognak hogy mennyi bajuk van, miközben olyanok a másikkal mint a lópokróc. Ebben a korosztályban menő és divat bunkónak lenni...


Sajna ez társadalmi nyomás is...


Nálad ez sajna túlment és a jövőd rovására is megy a tanulmányaid miatt.


Alázat, empátia, és udvariasság. Ezeket erőltesd magadra! A tanulmányokat pedig folytatni kell rendesen!


Ha dolgozol rajta akkor magától is javulni fog...

2021. dec. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!