Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A halál melyik formáját...

A halál melyik formáját fogadnátok el?

Figyelt kérdés

Én inkább lennék öngyilkos, mint hogy természetes halált haljak. Nincs halálvágyam, de sosem rémisztett meg az öngyilkosság. A természetes halál annál inkább. Az öngyilkosságban van valami vonzó, az, hogy szabadságodban követed el, és nem kényszeres. Ti hogy vagytok ezzel?

16/f



2021. nov. 19. 19:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 17 éves lány vagyok. Sok mindenben egyetértek veled, Kérdező.

Egyik létező, elfogadott vallás hívének sem tartom magam. Van egy saját világképem. Minden dologról megvan a saját biztos és megváltoztathatatlan véleményem, igyekszem mindig úgy élni, amit én magam tisztelendő és a saját nézeteimnek megfelelő iránynak tartok. Mások erkölcsi normáinak nem akarok megfelelni.

Nekem is gyakran vannak a halállal és az öngyilkossággal kapcsolatos gondolataim. Valahol a lelkem mélyén én is vonzó, szabad és bátor jellemre valló tettnek tartom az öngyilkosságot, de ettől függetlenül egyelőre nem tervezem megtenni. Jelenleg nincs szép életem, de később még lehet sokkal jobb is. Arra kérlek téged is, hogy semmiképp ne tedd meg, hiszen saját magadtól vennéd el azt az esélyt, hogy megtalálhasd az utadat és hogy teljesülhessenek az álmaid.

A sokféle halálnem közül én a természetes halált tartom az egyik legrosszabbnak. Ha valaki betegségben, balesetben, vagy öngyilkosságban hal meg, előre tudhatja, hogy mi fog vele történni és van valamennyi ideje felkészülni a halálra. Utoljára átgondolhatja az életét, vagy gondolhat egy olyan dologra, amit nagyon szeret és amiben hisz. Az ilyen fajta halál meghatónak és valamiért még szépnek is tűnik számomra.

Azt viszont szörnyűnek tartom, amikor valaki este lefekszik aludni, reggelre pedig egyszerűen nem kel fel. Egyrészt azért tartom borzasztónak, mert váratlanul éri a halál, másrészt, mert semennyire nem ő irányítja az eseményeket, nem is tudja, hogy mi fog történni. Ráadásul ilyen módon védtelen, idős emberek szoktak meghalni. Ebbe belegondolva még rosszabbnak tűnik. Esélyük sincs küzdeni a halál ellen, ellentétben például azokkal az emberekkel, akiket megtámad egy bűnöző.

Semmiképp nem szeretnék természetes halállal meghalni, ennél az öngyilkosság sokkal elfogadhatóbbnak tűnik számomra. A testi fájdalmaktól egyáltalán nem félek. Számomra csak a lélek fájdalma tűnik igazi, elviselhetetlen szenvedésnek.


Az írásodat olvasva és a gondolataidból ítélve számomra különleges személynek tűnsz. Szerintem mindenképp fontos lenne az, hogy egy szép és tartalmas életet élhess ilyen különlegesen gondolkozó, értékes emberként.

Ha szeretnél valakivel ehhez hasonló témákról beszélgetni, vagy csak el szeretnéd mondani valakinek a gondolataidat, nekem nyugodtan írhatsz, persze, csak ha szimpatikusnak találsz. (A legtöbb ember el szokott engem ítélni, pedig szerintem nem vagyok nagyon rosszindulatú.)

Minden jót kívánok neked! :)

2021. nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 NettiNettaBella válasza:
Szia én is ugyan így gondolkodol, többször is képzeltem hogy mi lenne ha öngyilkos lennék, természetesen nem akartam csak egy gondolat, de valamiért vonz egy kicsit az őngyilkosság gondolata, szerintem félelmetes a tény hogy nem tudod irányítani a halált, és akármikor be következhet.
2021. nov. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én minden fajta halálformát elfogadok, mert nem igazán aggódom önmagam miatt. A halálra szép dologként tekintek. Úgy tekintek rá, hogy hiába talál fel az ember szebbnél szebb és jobbnál jobb dologkat, mégis itt van ez az egy dolog amivel nem tud semmit se kezdeni és ebben van valami szép.
2021. nov. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!