Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért piszkálnak? Mit tegyek?...

Miért piszkálnak? Mit tegyek? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés

Az osztályban vagy egy olyan "klikk"(csapat) akik folyton piszkálnak mindenkit,de főleg engem,inkább szavakkal de majdnem kitépték a hajam,és rugdosnak( lányok :/ -.-)

jah 12/l vok,de már szóltunk a tanárnak,de szépen elintézték,és azt adták be,hogy mi rugdossuk őket :@ :( a tanár félig el is hitte,de talán nem mert engem és még kb 2 lányt úgy ismer,hogy kedvesek,szelídek vagyunk.Ez így is van :) Én visszaszólnék,de én eggyáltalán nem beszélek csúnyán,nem is akarok,meg bántani se akarok senkit,de azért valami ütősset(nem csúnyát) vissza akarok szólni :/

ötletek? Mit tegyek? :/ Anya mindig mondja,hogy váltsak osztályt,de az menekülésnek számít,és ráadásul meg is szeretném oldani ezt az ügyet :/

12/l 6. oszt.


2010. szept. 5. 10:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Fuu de nem lennék a helyedbe :/ én is 12/l vagyok ráadásul én is 6.osztályos... Fogalmam sincs mit tennék a helyedbe, de a menekülés tényleg nem számít. Neked is legyenek barátaid, nem mondom h te is légy ilyen, csak ha többen vagytok jobban megtudjátok egymást védeni. :D Értékelem h nem bezsélsz csúnyán, hát én... :D A lényeg, hogy tényleg valami ütöset vissza kéne szólni, nem tudom mi lenne a legjobb. Szerintem a legjobb, ha levegőnek nézed őket, és csak tényleg akkor szólj nekik ha van valami jó ütős amit mondhatnál. Kerüld őket, mindig légy barátaiddal, tanáro közelében. Ha a tanárok nem hisznek neked az még rosszabb :S talán egyzser látniuk kéne mit művelnek veled/veletek... Négyszemközt kéne beszélned a tanárokkal és akkor nem tudnak közbe szólni a kis hülyék! Amúgy együtt érzek veled, sok erőt, kitartás!
2010. szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ők pont olyanok, akik menőnek gondolják magukat, de közbe nem azok. Irigyek is lehetnek rád, mert úgy gondolják szép vagy, vagy valami ilyesmi. Ezt elöbb kihagytam :D első voltam
2010. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:

Hát igen, az új generáció problémája :$

Amikor én voltam 6.-os nálunk is volt ilyen ne értd félre, csak nálunk nem vitték túlzásba, megütni senki nem ütött senkit, még ha szóval bántották is az embert, és volt, hogy azt is később megbánták, és bár a büszkeségüktől nem kértek bocsánatot, de utána békénhagyták az embert. Tudod, az ilyen gyerekeket, csak az észbeli fölényeddel tudod legyőzni :)

Nem szabad mutatnod, hogy felhúznak, ha nem mutatod, hogy téged ez zavar akkor leszálnak rólad. Persze azt sem mondom, hogy ne reagálj semmire. Én ilyenkor azt csináltam, hogy elhívtam őket négyszemközt, és megkérdeztem szépen, kimérten, higgadtan, hogy mi a problémájuk veled, miért ilyenek. Végig hallgattam őket. Így vagy meg beszéltük és lelkükre beszéltem, hogy ezt nem kéne. VAGY! Amikor legközelebb nekem estek volt egy adu a kezemben. Ugyanis mikor oda mész ofőhöz utána, mondhatod, hogy de én próbáltam megoldani a konfliktust velük, direkt elhívtam őket beszélgetni, és elmondod neki a reakciókat, ők miket mondtak stb. De mielőtt elhívod őket beszélgetni, szólj barátnődnek, hogy távolból figyelje a párbeszédet. Egyszerű az ok! Legyen tanúd aki alátámaszt. Ugyanis sajnos már az én generációmban is voltak gátlástalanul hazudós emberek, nemhogy a tiedben. Így nem mondhatják majd, hogy "de tanárnő, mivelünk nem is beszélt". De amit még egyszer kiemelnék, hogy mindig légy higgadt, sose jöjj ki a sodrodból, egyszerű az ok, 1. ettől te több leszel, 2. Őket hidd el jobban boszantja az, hogy te nem vagy partner a hülyeségre, mert okosabb vagy. :) Sok sikert! És fel a fejjel!

2010. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nemrég segítettem egy hasonló helyzetben lévő lánynak.

Itt utána tudsz nézni hátha találst valamit:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

Ui: Nem Saten utolsó válaszára értem! :)

2010. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Vannak barátaim,de őket nem annyira piszkálják.De régebben jóban voltam az egyik "klikk" tagjukkal,de ő nem is szokott bántani.Egyszer csak összeveszett velük,és őt még sokkkal jobban piszkálták,mint engem :/ de én mellette álltam,és próbáltam védeni :/ és végül az lett,hogy mondta hogy muszáj kényszerkibékülni velük,mert ha nem,akkor mindig is piszkálni fogják,és úgy békült ki velük,hogy ő már nem olyan jó barátnőjük,de ők azt higgyék.Jah és ezen a klikken kívül még van egy lány(nem mondom a nevét,most xy-nak fogom hívni) elsőben a legjobb barátnőm volt,aztán rájöttem,hogy úúgy kihasznált :( lopott is tőlem meg minden :S :S mára már teljes ellenségek lettünk,utáljuk egymást,5-ben is megpróbálta kicserélni az új tollam,egy kifogyottra :S csak az a baj vele,hogy tök jóba van 2 barátnőmmel,és ha a 2 bnőmmel vagyok,utálom mikor ő is ott van :S van azon kívül 1 nagyon jó barinőm,ő is jóba van a 2 barinőmmel,és van még 1-2 ember akivel jóba vagyunk,de nem vagyunk barátnők.

Ennyi.Tutom,tudom,az életem egy regény,melynek senkise tudja mi lesz a vége :S

2010. szept. 5. 12:43
 6/23 A kérdező kommentje:
szóval tippek? :S
2010. szept. 5. 13:37
 7/23 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok :D

Ilyen bonyodalmak nálam is vannak. Van egy barátnőm, aki úgyszólván tönkre tett, stréber lettem alsóba, egyszóval borzalmas volt. Most, (nem akarok dicsekedni) de stréberből menő lettem, és ezt egy fiúnak is köszönhetem, mert belém szeretett és nem akartam többé stréber lenni :D Nos, az a barátnőm, aki a legjobb volt, most már számomra egy senki, olyan volt, hogy ha megmondtuk neki (3man voltunk jó barátnők, stréberek) mi bajunk, akkor az lett a vége, hogy engem kigolyóztak a másikkal, és rámfogtak mindent. Na ebböl elegem lett. Ezután nyalizta volna vissza magát, de nem engedtem persze. Olyan beszólások után h "apád egy részeg", meg "azért remeg a kezed mert otthon vernek" és "azért vagy vékony mert éheztetnek" nos, hát kiakadtam. Most próbál igen rendesnek tűnni, de eléggé elkényeztetett, fönökösködő, még mindig ugyanaz a lány... Nekem új barátaim lettek, és ötödiktől kezdve, igazán boldog vagyok.

Tanácsolni csak azt tudom, fordulj el tőlük. Az lesz nekik a legnagyobb büntetés. Ők legyenek senkik neked. Azzal a lánnyal, akit meg nem bírsz, de a barátnőid igen, próbálj meg kedves lenni. Lopott, ez nagyon sza.r, de én is csináltam hülyeségeket kicsi ként. Megbánta, vagy nem is akart megbántani vele, nem tudom, de szerintem bocsáss meg neki... Vagyis próbálj meg. És ha újra megtaláljátok a régi közös hangot, mind a négyen jó barátnők lehettek. Ha ez nem sikerül, akkor neked még mindig ott vannak ketten. De a lényeg, mindenkivel légy kedves, jó kapcsolatba, kivéve persze a klikk csajokkal. Ennyi amit mondani tudok, fel a fejeddel!!

2010. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocs, kihagytam, a klikk csajokat is néha meglepheted azzal, ha beszóltak valamit, te elforulsz vagy visszaszólsz, h Jé milyen jó a táskád! nagyon megfogja lepni őket ha megdicséred őket. Mutatni fogod "én nem vagyok olyan gyerekes mint ti. Nem csúfolodok, látod, még meg is dícsértelek" hát nem tudom ezekután mi lesz a reakciójuk, de valaminek történni kell :D légy magabiztos ;D
2010. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszi megint a válaszokat! :D azzal az xy lánnyal semmiképp nem békülök ki,met teljes szívből utálom. De tényleg olyan szomorú,hogy az a klikk azt hiszi magáról,h felnőttek,és menők,pedig pont az ellentétjük :D Pedig 12 évesen még gyerekek vagyunk :)
2010. szept. 5. 14:12
 10/23 A kérdező kommentje:
jah és nem vagyunk stréberek :D
2010. szept. 5. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!