Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fogorvos vagy pszichológia?

Fogorvos vagy pszichológia?

Figyelt kérdés
ndegyik költséges és hosszú képzés (ha végig viszi az ember). Egyszerűen nem tudok dönteni, mindegyik mellett szól rossz és jó. Kíváncsi lennék külsős véleményére. Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 7. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
A pszichológia szakok minden évben a top 3 legnépszerűbb helyek közé tartoznak, szinte csak maximális pontszámmal lehet bekerülni. Oda csak akkor jelentkezz, ha nagyon penge vagy. Az ELTE szakára pl. 50x-es a túljelentkezés egy átlagos évben.
2022. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A döntésben nem biztos, hogy tudok segíteni, de szívesen mesélek a pszichológia szakról privátban, ha van róla kérdésed. :)
2022. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvoskent szerintem könyebb elhelyezkedni.
2022. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én eredetileg orvosi/fogorvosi pályára készültem, és az utóbbi évben váltottam pszichológiára.

Nekem az segített a döntésben, hogy belegondoltam abba, hogy melyik az a szak, ami igazán érdekel engem annyira, hogy végigjárjam azt a hosszú utat, amíg egy jól megfizetődő munkát találok.

Tudtam jól, amit a #3-as is írt, hogy a fogorvosi diplomával könnyebb elhelyezkedni, illetve az átlagkeresete is jóval magasabb, mint egy pszichológusnak. De belegondoltam abba, hogy milyen lenne az oda vezető út... Rájöttem, hogy egyáltalán nem megy, és nem is szeretem annyira a bioszt, főleg nem a kémiát, hogy én emeltezzek mindkettőből (nem is akármilyen eredménnyel), illetve még ezeket tanuljam az egyetemen is évekig. Úgy éreztem, hogy nincs meg bennem ez az elszántság és lelkesedés a fogorvos szakma iránt.

Szerintem nem csak a végcél a fontos, hanem az oda vezető út is. Ha úgy érzed, hogy nem bírnád, kiégnél közben, besokallnál, és otthagynád, akkor nem érdemes belekezdeni.

Szóval szerintem ezeket a kérdéseket kell feltenned magadnak: Képes vagyok-e ezeket a tárgyakat ennyit tanulni, ilyen magas szinten? Bírni fogom-e a stresszt a vizsgákon? Érzem-e magamban azt az elszántságot, hogy én fogorvos legyek?

egy végzős diák

2022. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Engem a biológia nagyon érdekel, emelt érettségit is most teszek belőle. Félek a klinikai szakpszichológushoz vezető út rögösebb lenne, mint a fogorvosi. De az alatt a pszichológiával sajnos nem lehet olyan jól keresni. Nagyon köszönöm a válaszod főleg utolsó, sokat segített nekem. Köszönöm szépen. :)
2022. jan. 7. 21:14
 6/6 EVA800 ***** válasza:
9%
A fogorvosi karra nem valók a csőcselékek
2022. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!