Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha önbizalom...

Mit csináljak, ha önbizalom hiányos vagyok?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnököm, a matektanárom de még az anyám is többször megjegyezte/megjegyezték, hogy én nagyon önbizalomhiányos vagyok. És ezt én is belátom. Mindenhez úgy állok neki, hogy "ez nekem nem megy" "mindenki más meg tudja csinálni, de én pont nem" és hasonlók. Nem igazán tudom, hogy hogyan tudnék több önbizalmat szerezni..

2022. márc. 22. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igyekezz meggyőzni magad, hogy amit akarsz, azt tűzön-vízen át megcsinálod.

Ha nem sikerül, menj pszichológushoz.

2022. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalmat az első éveidben tudtál volna szerezni. Később pszichológussal kiderítheted, miért nem sikerült és már ez is segítség. Sokszor önbizalomhiányos szülők vagy túlszabályozott csecsemőkor vagy érzelmi elhanyagolás van mögötte. Érdekes olvasmány a Mérgező szülők c.könyv is.
2022. márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!