Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Depressziós lennék? Otthonról...

Depressziós lennék? Otthonról tanulok, nem megy.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elég rég óta keresek választ ezen az oldalon de nem találtam egyet sem. Kilencedikes vagyok azaz nemrég kezdtem a gimnáziumot. Magán okokból a második félévet itthon kell valahogy végigcsinálnom viszont úgy érzem nem megy. Jelenleg 2022 április 5.e van, azaz egy jó ideje már itthon vagyok. Semmire sincsen energiám még olyan dolgokra sem amiket eddig imádtam, szenvedélyes voltam bennük. (Lovaglás, rajzolás, satöbbi..) Reggel 9-től délután 1-ig átmegyek egy könyvtárba ahol megpróbálok tanulni. 2 percél többet sosem tudok. Hiába próbálkozom nem megy. Van, hogy el is pityergem magam, hogy miért nem tudom ezt megcsinálni? Tudom, hogy jobban kéme próbálkoznom de hiába teszek bármit is ellene nem megy. Nagyon fáradt vagyok. Édesapámmal úgy érzem erről nem nagyon tudnék beszélni, nem tudom hogyan mondjam el neki mit/miket érzek, félek, hogy ideges lenne tőle. Ne érts félre, sosem ütött még meg. Nagyon félek az üvöltözéstől kiskorom óta. Próbálok rajta dolgozni de nem megy. Nem tudom, hogy tudnék magamon fejleszteni, túltenni magam a dolgokon. Semmi enegiám és nem tudok semmit sem tenni ellene. Belefáradtam mindenbe és nagyon félek, hogy meg fogok bukni év végén. Nem is attól félek, hogy évet ismételek, engem nem zavarna, apukám reakciójától tartok és, hogy mitől fog már megint eltiltani. Szüleim elváltak, magán okoból édesanyámmal semmilyen szinten nem tartom a kapcsolatot. Nagymamámnak már említettem de apa rá sem hallgat sosem. Mit tudnék tenni? Nagyon várom a válaszokat, előre is nagyon szépen köszönöm.

#tanulás #depresszió #otthonról tanulás #apukám mérges #mindenez fáradt vagyok #szerintem depressziós vagyok
2022. ápr. 5. 13:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Igen, gondolkoztam, hogy megemlítem édesapámnak a pszichológust. Nagymamámnak egy pár napja kiszakadtam mindenről, a dyscalculiamrol, apáról és a suliról viszont annyira rossz volt látni, hogy mennyire bántja Őt.

Részemről nem tudom mi lehet a gond. Valószínűleg bujkálhat bennem depresszió de nem vagyok benne biztos. Sajnos semmi ötletem. Már végső elkeseredettségemben írtam ki a kérdésem erre az oldalra. Hátha valami hasonló helyzetben van.

2022. ápr. 21. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!