Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom, hogy mégis mit...

Nem tudom, hogy mégis mit kellene tegyek az életben?

Figyelt kérdés

Nem érdekel semmi és ez zavar a legjobban. Soha nem érdekelt semmi és most sem érdekel semmi. Nem vagyok humán beállítottságú, se pedig reál. Nem szeretek semmit csinálni, minden dolog az életben, amit eddig kipróbáltam untat, unalmas, kivéve a filmek, youtube videók és a zenehallgatás. Semmilyen téma sem érdekel. Nem érdekel a történelem, fizika, biológia...stb és soha nem is érdekeltek ezek! Kipróbáltam magam csomó mindenben.


Hogy találja meg, hogy mi érdekel? Már 24 vagyok! Még mindig nem tudom, hogy mi lenne nekem jó! Mégis hogyan kell ezt megtudni?


Bármibe kezdek, már korai kezdeteknél elakadok. Ez lehet probléma?

Nem tudok egyszerűen az alapokon túllendülni és mintha lenne egy üvegplafon, amin nem tudok túljutni, bárhogy erőlködöm. Azt tegyük hozzá, hogy nem én vagyok a legélesebb kés sem a fiókban. Nem érdekel semmi. Semmit sem tudtam soha szívből csinálni!


Szakmám nincs ebből kifolyólag. Most minek, ha azzal sem vagyok lelkiekben beljebb? (az anyagiak nem érdekelnek, vagy inkább úgy fogalmazok, hogy ez sem érdekel!)


Ha ez nem lenne elég, még ismerőseim, barátaim sincsenek. Soha sem voltak minőségi emberi kapcsolataim sem! Nem tudom, hogy miért, vagy hogyan alakult így, vagy hogyan kell emberekkel kapcsolatot tartani.stb Ami a rosszabb, hogy nem is érdekel sokszor és eltespedek a gép előtt egész szabadidőmben. Le tudom kötni magam filmek és videók nézegetésével egész nap. Nekem ezek megunhatatlanok és ezeket tudnám éjjel , nappal csinálni, mást nem. Az internet az egyetlen szórakozásom. Kimozdulni sem szoktam nagyon, mert az sem érdekel! Az emberektől félek, nehezen illeszkedem be, hónapok kellenek hozzá, vagy egy év! Ezért nem is maradok meg ráadásul egy munkahelyen sem... Ez egy nagyon sokszínű probléma nálam. Mind arra vezethező vissza, hogy semmi sem érdekel, semi sem foglalkoztat.

Sajnos ilyen vagyok és nem tudok rajta magamtól változtatni, ert nem tudok rájönni, miért van ez. Már zavar, mert 25 éves vagyok lassan!!! Eddigre mások rég tudják, mit akarnak, én nem. Ennyi idősen valaki gyereket vállal már, én meg még a jogosítványt se raktam le, mert az sem érdekel.


Ami miatt zavar a dolog, mert hajléktalan leszek emiatt. Nem érdekelnek az anyagiak, de koldusbotra azért nem akarok jutni. Itt vagyok lassan 25 évesen. Párkapcsolatom, emberi kapcsolatom nem volt és nem tudok ilyet kialakítani. Rendes hobbim érdeklődésem nincs. Félek az emberektől és nehezen is nyitok feléjük, emiatt egy munkahelyen sem tudok megmaradni, sokszor telefonálni is nagyon nehéz, nemhogy összezárva lenni másokkal 8 órán keresztül és hallgatni a hülyeségeiket. Egyedül talán ellenék szívesen egy munkahelyen, de legszívesebben egész életemben csak ülnék a gép előtt és nézném a filmeket, sorozatokat...stb, ahogyan most is.De így hajléktalan leszek ! Szociális háló sincs alattam, mert nincsenek emberi kapcsolataim. vAgy amik vannak, azok nem éppen jók.



2022. ápr. 14. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Legyél éjszakai portás.
2022. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudnék foglalkozásokat ajánlani, de talán azokba is beleunnál idővel. Vannak életvezetési tanácsadók, akik segíthetnek.

Gondolkoztál már azon, hogy az örök élettel foglalkozz? Sokan ezt tekintik életcélnak, és végül is ez a legfontosabb és nem un bele az ember.

2022. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Ugyanez velem is. van jogsim..de kb 0 semmi nem érdekel,munkát utálom most se dolgozok,utálom.Bulizni szórakozni szeretek csak nincs kivel,nincs barátom.25f
2022. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Havzavar a jelenlegi helyzeted akkor próbáld meg a motivációd megtalálni. Minden területen lehet fejlődni. Szinte nincs lehetetlen :)
2022. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pont találtam egy könyvet, aminek az a címe, hogy Szemléletváltás és abban írnak arról, hogy vannak a rögzült szellemű és a fejlődő szellemű emberek, meg persze ezek keverékei. A fejlődő szemléletűek hisznek a fejlődésben, a rögzített szemléletűek szerint szinte születéskor eldől, ki lesz sikeres az életben és ki vall kudarcot. Ezt a dolgot előre lehet látni szerintük.

Én rögzített szemléletű vagyok. A kudarcot katasztrófaként élem meg és úgy összetörök, mint ennél a kérdésnél, ami egy már nem is tudom milyen kudarcon történő őrlődés során íródott. Bizonyos problémákat erősen felnagyítok. Ez jellemző az én kategóriámra, és emiatt palástoljuk a "lúzerségünket" mások előtt és magunk előtt is, ahelyett, hogy változtatnánk (aminek a vége bukás lehet). Ennek ellenére lehet persze az ember sikeres. A könyv hoz fel példának olyan sikeres embereket is, akik rögzített szelleműek, mégis vitték valamire. De ez a szemléletmód korlátozó.

Persze a könyv nem mondja azt sem, hogy bármire viheted... Ahhoz, hogy Einstein vagy a következő Newton legyél, kell hatalmas szerencse és kimagasló IQ. De én beérnék egy nem lúzer élettel is. :D


Velem az a baj, hogy kerülöm a kihívásokat és ezért ha érdeklődök is valami iránt, hamar alábbhagy az érdeklődés. Erre már korábban is rájöttem, tudom már egy ideje, hogy nem szeretem a kemény munkát, én abba őszintén bele sem gondoltam, hogy csak így lehet igazán fejlődni. Már sokat segített a könyv, rengeteget, pedig még csak a negyedét se olvastam el. Pár hónapja kitettem egy kérdést arról, hogy létezik-e olyan önfejlesztő könyv, amire azt mondhatom, hogy érezhető hatással van rám. Most pedig itt az a könyv...


A lényeg, hogy ez a könyv szerintem egy hatalmas lökést fog adni, már most érzem, hogy valamennyire hatással volt rám. Úgy tapint rá a hibáimra, hogy az nem fáj. Ellenben egy tuskó gyikes "tanácsadóval". XD

2022. máj. 23. 01:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ,megértelek..
2023. máj. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2023. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kérdező, azóta mi újság? Nem lehet, hogy depressziós vagy? Ez nekem összetettebb problémának tűnik annál, hogy semmi nem érdekel. Pszichológusnál jártál már?
2023. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem érdekel semmi, ... kivéve a filmek, youtube videók és a zenehallgatás"

Kell valami munka, hogy ne halj éhen, és ne kerülj az utcára.


Nem értek hozzá, de el tudom képzelni, hogy valahol te filmeket és videókat nézel vagy zenét hallgatsz - akár azért, hogy megfigyelj egy-egy részletet vagy ilyesmi, és ezért fizetnének.

2023. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!