Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Megbuktam.

V-Buck hekk kérdése:

Mit csináljak? Megbuktam.

Figyelt kérdés

Megbuktam Gimnázium 10.-dik osztályba. Nagyon nagy szégyen ez számomra egy örök bélyeg amit sose fogom leszedni magamról. Úgy vélem sose fogok lábra állni és “felépülni„ ebből. Általában jó tanuló vagyok 4/5 könyvet olvasok, sportolók de a tanulás sose kötött le úgy igazán.

Olvastam sok helyen hogy aki megbukik az egy szegény és miért jár iskolába, de ez nem én vagyok. Tudom magamról jó képességű vagyok de nem használom ki.A tesóim egyike se bukott meg ez rá rák egy lapáttal. Nagyon nehéz így mert ez egy szégyen folt ezt nem sok ember érzi át. Anyám utál szégyenkeznie kell miattam hogy mi lett belőlem már sokminden megfordult a fejemben az öngyilkosság is. Nem tudom mi legyen.



2022. jún. 7. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van potvizsga osszel.
2022. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pótvizsga után már senkit nem fog érdekelni, ez nem örök bélyeg. Addig pedig tanulsz és bebizonyítod, hogy nem buta vagy, csak lusta voltál tanulni. Jogosan mérgesek rád, de azért belehalni nem kell. Hibáztál, kijavítod, megy az élet tovább. Emlékeztetőül pedig itt lesz ez a bukás, hogy legközelebb ne kerülj ilyen helyzetbe.
2022. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Pótvizsgára szépen felkészülsz és akkor nem lesz gondod. Soha senki nem fog erre emlékezni akár csak fél év múlva se.


Amúgy meg ismerek sikeres embert aki szintén 10-ben (bár akkor még gimi 2-nak hívták) évismétlésre bukott, és később mérnök lett, egyetemi diplomája lett, és a saját szakmájában most az egyik legjobb (ha nem a legjobb) a környéken. Ő úgy fogalmazott, hogy neki ezzel szerencséje volt, ha nem bukik meg most egy senki lenne. Egyszerűen akkor ott kellett neki az a +1 év. Ilyen előfordul. Miután kézhez kapta az érettségit soha senki nem kérdezte meg, hogy miért 5 év a középiskolája, amióta meg egyetemi diplomája van azóta még annyira se foglalkoznak vele. Senkinek nem fog feltűnni. Nyugi. Csak szedd össze magad.

2022. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem buktal meg meg, osszel javito vizsgazhatsz, szoval meg meglehet mondjuk a nyarad enyhen elbassza de inkább mint 1dvvel csúszni

Ha osszel se sikerul na az gáz, de addig van 2 hónapod kb szoval alj neki

2022. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De ha 4-5-ös tanuló vagy, akkor miből buktál meg????
2022. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pótvizsgára, ne félj, mások is lesznek ott rajtad kívül.
2022. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönök mindent kicsit így könnyebb lett.

5. hozzászóló: Matekból, mindig is nehéz pont volt az életemben de mindig meglett a minimum 3-mas de ebben az évben ez nem sikerült. Nem hibáztatok senkit saját hibából de egy 16-fős osztályból 6-an megbuktak nála. De itt inkább az álmaimat féltem mert azok vannak és félek hogy nem fogank úgy sehova felvenni és én mondhatni ismert vagyok és attól tartok hogy az emberek hülyének hisznek. De tényleg mindent köszönök nem tudom mi lenne ha nem lennétek.

2022. jún. 7. 15:02
 8/12 anonim válasza:
16%
Aki azt írja, hogy 10.-dik az meg is érdemli.
2022. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Ha nem megy a matek, vagy más tantárgy, járj magánórára egy jó tanárhoz.

Mivel ahhoz az egyetemi szakirányhoz, melyre felvételizni akartam, nem volt megfelelő középiskolám, így a felvételire magánúton készültem: több tantárgyból is magánórára jártam jó tanárokhoz. Megérte, mert ők olyan jól felkészítettek, hogy felvételin első voltam a ranglistán, sőt egyes tantárgyakból még egyetemen sem kellett készülnöm.

Magánórán csak veled foglalkoznak, és úgy sokkal könnyebben, gyorsabban, ill. a saját tempódban tudsz haladni. Fontos megjegyeznem, hogy magánórára nem elég csak eljárni, hanem mellette otthon is keményen kell tanulni.

Vigyázz, mert gyenge magántanárok is vannak, akik elteszik a pénzt, de náluk nem fogsz haladni. Találd meg a legjobbat, legjobbakat.

A kemény munka tapasztalataim szerint mindig meghozza az eredményt.

2022. jún. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Ez a nem a te hibád.

Ha történelemből vagy magyarból buktál volna arra azt mondanám az a te hibád, mert azt le kell ülni ès meg kell tanulni, de a matek az olyan, hogy vagy megérted vagy nem.

Ha 16-ból 6-an megbuktak, akkor valószínűleg a tanár se tud jól magyarázni.

Keress egy jó matek tanárt ès járj el, hozzá heti 2x is át fogsz menni.

Azzal, hogy ki mit gondol ne foglalkozz, aki emiatt lenéz én azt gondolom, hogy ki kell zárni az életedből vagy legalábbis minimalizálni a kapcsolatot.

A jövőd miatt meg ne aggódj. Mivel nem vagy jó matekból valószínűleg nem ebbe az irányba fogsz menni, így ez a tantárgy nem is fog számítani.

2022. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!