Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tanácsot kérnénk! Megbuktam...

Tanácsot kérnénk! Megbuktam elsőnek forgalomból pont az utolsó kb 10 percben. Nagyon magam alatt vagyok. Hogy csináljam hogy sikerüljön a következő? A vizsgabiztos rendes volt végig. Nem hibáztatom én rontottam. Balra kanyarodásnál szűken fordultam.

Figyelt kérdés
Az előző oktatómnál 12 órát vettem de ezt nem vette figyelembe a mostani oktatóm hanem újra kezdte velem igy 42 óra kötelező órát vezettem le a 30 helyet. Ezt megtehetik?
2019. júl. 26. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Balra nagy ívbe kanyarodunk.


42 órát vezettél, mert a másik autóba ülve újra kellett tanulnod a vezetést, más autó, máshogy reagál, ez természetes kezdőként!

Mi a kérdés?

2019. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ugyan olyan autót vezetek mint az előző. Nem kellett tanutani az alapoktól az új oktatómnak. Még azt mondta hogy oké jó. Mégis újra vezetette velem. Nem értem miért mert én ugy tudom hogy onnan kell folytatni ahol abbahagytam.
2019. júl. 26. 11:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

30 óra gyakorlás a kötelező minimum, de forgalmi vizsgára jelentkezni csak akkor van értelme, ha a sikerre van is esély reálisan nézve.

Sokan vizsgáznak 50-60 óra gyakorlás után, azok vannak kevesebben, akiknek elég a minimálisan kötelező 30 óra.

42 óra nem különösben sok, sőt átlag alatti érték, de azt mi nem tudhatjuk, hogy milyen szinten tudod az alap dolgokat (mert nem az oktató mellett tanulsz meg vezetni, ő csak egy alapot tanít meg, amire egyedül építkezhetsz tovább), de a rossz kanyarodás azt sejtteti, hogy még az alapvető hibákat is vétesz, tehát még gyakorolni kell.

Ne fogd fel tragédiaként a bukást, sok emberrel megtörténik, ez nem olyan, mint az iskola, vagy egyetem, itt a bukás annyit jelent, hogy "gyakorolj még"

Persze, ez pénzbe kerül, de vezetést tanulni csak gyakorlással lehet, forgalmi vizsgára nem lehet könyvből készülni.


Gondold át, és beszéld át az oktatoddal, hogy valójában mennyit is tudsz most.

A gyakorlások elején is hibázol, vagy csak bizonyos idő eltelte után?

Utóbbi esetben a folyamatos figyelés kifáraszt, és jönnek a hibák.

Ezen is csak a gyakorlás segít.

Lehet az is, hogy "egyszerűen hülye voltál"... bocs a kifejezésért, nem sértés, de van olyan, amikor tisztában van vele az ember, hogy azt úgy nem szabad, mégis megcsinálja, forgalmi vizsgán elvárás a szabályok betartása, ott egy záróvonal érintésért buktatnak.

2019. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy jól vezettem mondták is csak ezt rontottam el. Csak parázom egy kicsit a következőtöl. Hogy fog menni. Ha ezt nem rontom el akkor megvan a jogsim.
2019. júl. 26. 11:09
 5/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem össze szedni magam. Jobban figyelni hogy sikerüjön a második vizsgám. A vizsga biztos is mondta hogy menni kell még mert jó vezetek nem szabad felafni. És a következő sikerülni fog. És remélem hogy így lesz. Bízom benne.
2019. júl. 26. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bosszantó, de próbálj túllépni rajta.

Hibáztál, más is járt már úgy, ha ezen rágódsz, az mehet a koncentráció rovására, görcsössé tesz.

Azt meg engedd el, hogy miért kellett 42 őrát vezetned a 30 helyett... azért mert szükséges volt.

2019. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elengedtem már. Mert muszály most arra kell gondolnom hogy meglesz következőre. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2019. júl. 26. 11:31
 8/11 Molyember ***** válasza:
75%
Elsőre sokan buknak, ki az izgalom miatt, ki anyagi okokból. Anyagi, érted... Ne a fórumokból indulj ki, mert itt is azt írja a többség, hogy ő előbb tanult meg vezetni, mint járni, és olyan jól sikerült a vizsga elsőre, hogy rögtön megkapta a jogsit minden kategóriára, ráadásként vezethet vonatot, hajót, kisrepülőgépet, és a vizsgabiztos randit kért tőle. :) Ezeket nem kell elhinni. Én is benéztem az elsőt. És? Ez ilyen. Tudod, hogy mit rontottál el, nem próbálod másra kenni, ez jó, mert legközelebb nem csinálod. Sikerülni fog. Gondolom, még tanulsz. Ha majd dolgozol, és a munkád során találkozol futárokkal, akkor észre fogod venni, hogy meglepően sok köztük a kb. állati szinten értelmes, már-már fogyatékos ember. Mégis megtanultak vezetni, és még meg is élnek belőle. Ha így nézed, láthatod, hogy nem kell parázni, menni fog.
2019. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsó válaszolonak a biztatást. Én dolgozom saját magamnak fizetem és ezért sem adom fel mert tudom hogy mennyit dolgozom azért hogy ki tudjam fizetni a jogsit.
2019. júl. 26. 13:46
 10/11 Edike08 válasza:
100%

Nekem tegnap lett sikeres a vizsgám második nekifutásra! 49 óra tanulás után! Az első vizsgát 39 óra után próbáltam meg és és is a 40. percben bénáztam egyet, de ez elég volt a bukáshoz. Utánna másik oktató sokkal nagyobb autó és még ráadásul dizel is pedig előtte benzinesen tanultam. 10 plusz óra amíg megszoktam amásik autót és oktatót, mert ugye két egyforma nincs és sikeres vizsgát tettem.

Az oktatóimat mind a kettőt csak ajánlani tudom mindenkinek!

2019. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!