Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Semminek se vagyok jó, mit...

Semminek se vagyok jó, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a problémám, hogy egyszerűen semmiben se vagyok jó, tényleg semmiben. Se táncolni, se énekelni, se sportolni, se verset írni nem tudok. Barátkozni se nagyon. Ráadásul nem vagyok sem okos, sem szép. Emiatt nincs is semmi motivációm. Mit tudnék tenni? Érdemes lenne egyáltalán nekifognom valaminek?

2022. jún. 28. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindenkinek kreatív hobbit találni. Nekem a hobbim az olvasás és a kutyám. Semmi alkotó tevékenységet nem űzök mégse gondolom magam haszontalannak.

Az okosságon meg lehet változtatni. Persze akarni kell

2022. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az állításod - bocsánat - marhaság.

Az, hogy nincs semmi divat-hobbid, amiből te lennél a környék legjobbja, nos... nem csak ezekben lehet jó az ember.

Én se tudok táncolni, barátnőm, aki táncos, mindig (persze nem sértően) jókat nevet a bénázásaimon. :D Énekelni? Kb. így tudok: https://www.youtube.com/watch?v=SOyZd3D65Z4

Sportolni? 30 éves koromban kezdtem el futni. Azóta egy átlagos hobbi-hosszútávfutó vagyok, de suliban én voltam mindig a "legbénább". Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány pingponglabdát tudtam visszaütni. :D Egyszer megpróbálkoztam a focival, egy falusi csapatnál, egy edzésgól volt egy évnek az eredménye. végül abba is hagytam.

Verset írni meg baromi kevesen tudnak. Az, hogy az ember random szavakat odadobál, amik többé-kevésbé rímelnek, de semmi más nem tartja össze azt a szöveghalmazt verssé, az nem költészet. Persze, aranyos, megható, meg becsülendő tud lenni, amikor mondjuk a hősszerelems pasi verset ír szíve választottjának, de irodalmi szemmel nézve ezen versek 99%-a az a kategória, amitől egy műkedvelő agya ledobja a láncot. Az embereknek kb. 1%-a képes nagyjából értékelhető verset alkotni.

A barátkozás meg olyan dolog, hogy nem kell mindenkinek a társaság központjává válnia. Nem vagyunk egyformák. Nekem sincs sok barátom, mégis jól érzem magam. De ismerek olyat, aki nem is szeret társaságban lenni. De mégis boldog. Ne másokhoz hasonlítsd magad! A saját életedet éld!

A szépség meg szubjektív. Soha nem tartottam jó pasinak magam, ennek ellenére 3 évet jártam egy olyan nővel, akiért a fél környék az életét adta volna. És most is olyan barátnőm van, akiről csak álmodhattam.

Hogy nem vagy okos? Nézz már végig a többi kérdésen, és a válaszokon! Tudsz helyesen írni. Tudsz értelmesen fogalmazni. Itt a tagok felének egyik sem megy. Az, hogy az ékezet sokak számára már a sci-fi kategória, azon már nem is akadok fenn. De sehol egy mondatkezdő nagybetű, a központozás vagy teljesen hiányzik, vagy teljesen bénán használja. Te ehhez képest értelmes ember módjára képes vagy kommunikálni.

Hogy mihez fogj neki? Ami érdekel! Nem kell mindig valami hű, de magasztos célt kitűzni! Csak van olyan dolog, ami érdekel, és amit szeretsz csinálni!

2022. jún. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! 1-es, akkor azt hiszem nekem is van hobbim, olvasok.:D

2-es, nagyon felvidított a válaszod, köszönöm.:) Sokáig a barátnőddel!

2022. jún. 29. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, kérdező!

Melyeket felsoroltál globális sablon példák, amelyekhez magas szintű alap motoros képességek és azok több éves fejlesztése szükséges.


Számtalan más kibontakozási lehetőség van, ahhoz viszont javasolt egy alapos önismeret.

Külső-belső, fizikai és szellemi képességeidet felmérned, realizálnod +a személyiséged.


Ha megérted önmagadat könnyebb keresni olyan dolgokat, melyek közelebb állnak hozzád.


Kérdés:

Mi mindent próbáltál ki?


Részemről:13 sport. Kerestem a nekem tetszőket, ebből 2 napi rutin, másik alkalmi mai napig.


3 tánc irányzat.


9 művészeti ág, mindegyikből kicsit csiptem le párat pedig ezekkel kiegészítve alkotok.


Ezekhez pedig még hozzácsaptam pár betekintést adott tevékenységekből. Eszközök, alapanyagok, technikák - vettem át párat s használom saját módon.

Pl. : fogtechnikus, fogorvos, kárpitos, sírköves, órás, autó polírozás, aranyműves/ékszerészet, 3D modellezés, webkészítés, asztalos, szappan és gyertya öntés, glavírozás. .. stb.


Ahova csak tudtam "bepofátlankodtam", újakat tanultam s vettem át olyan dolgokat melyeket saját ötleteim kivitelezéséhez fel tudtam használni.


Próbálni kell, amit csak lehet.


Több aspektusos gondolkodás, rálátás, kíváncsiság.

A kreativitás nem feltétlenül csak a művészeti ágakra vonatkozik!


A tudománytól a szellemi dolgokig mindenhol jelen van, még a hétköznapokban is.

Pl kisebb dolgokat, hogyan oldasz meg.


Logikai kreativitás.

Gondolkodás.


Exemnek semmi művészeti érzéke, ám sok másban aktív, kreatív.


Párom mentorom és könyvelőm, neki ez megy jól, míg én ránézek a betűkkel, számokkal teli lapokra és rosszúl vagyok tőlük, ő viszont élvezi.


Vagy pl ott van ügyvéd ismim, imádja a munkáját s ért is hozzá.


Ahhoz is kreativitás kell, hogy megfelelően kitalálj és összehozz egy pl gyártási folyamatot. Legyen hatékony, összefüggő, termék végeredménye megfeleljen.

Pl nekem tetszik, hogy hogyan készülnek a termékek falkartonjai.

Szeretek minimálisan belelátni adott folyamatokba, hogy tudjak hatékonyabban ötletelni, tervezni.


Pl mini katalógus. A plusz infók sokat segítettek.

Mondjuk: 300dpi minimum, 3-3mm ráhagyás oldalanként, pdf fájlban kérte a faszi.

A miérteket is jó megérteni.


Vagy pl nekem vannak nagyon pici fúró száraim, anno nem volt a gépemhez egy alkatrészecske, amivel be lehetett volna fogni ezeket a kicsiket.

Elromlott rotlingot szétkaptam és kiszedtem a rotlingot fogó kis fémet belőle, ami tartja, adagolja azt.


Befogattam a gépembe és tudtam használni a legkisebb fúróimat az ékszerhez.


Tedd fel a kérdést magadnak:


Mindent megpróbáltam, amit csak lehetett a környezetemben/neten?


Minél több mindent tanultam, sajátítottam el, egyre inkább érzem azt: mennyi mindent nem tudok még.


Próbáld ki magad amiben csak lehet s kombinálhatsz is, lehet valami teljesen újat hozol össze. Sose tudhatod.


"nem vagyok okos, se szép"


Fejleszd a tudásod fizikai és szellemi szinten akár.

A tehetséges embernek is több év kell ahhoz, hogy kihozza a jó képességeit a felszínre és olyat mutasson, amit mi szeretünk/tetszik.


Mindenbe kell befektetet idő, energia stb.


Folyamatos fejlődés.


" szép" - mindenki számára más a szép.


Ehhez is meg kell látni és több aspektusból megérteni a dolgokat.


Gondolom nem sugar daddy/mamit keresnél "szép külsővel" . Ám ott kis lehet látni, hogy az embereknek mi a szép, ami pl nekem fúj, de a befogadó félnek meg tetszik.


Az más kérdés mennyire ápolod magad, stílus, testformálás pl tornával, de akár komolyabb edzéssel.

Vannak dolgok melyeken lehet javítani.

A többit pedig elfogadni.


Csak egy gagyi pl:

Örülnék +10cm magasságnak, ám sok embernek tetszik, hogy alacsony vagyok.


Megesik a forditottja is, hogy ami neked tetszik magadban, az a másiknak nem.

Pl pisze orrom, de egy volt kollégámnak meg a mátyás féle nagy orrok jönnek be.


Szeretem, ha szőrtelen a párom, de egyik ismimnek a brutálisan szőrös pasi tetszik.

Azt hittem poénkodik, amíg meg nem ismerte párját xD


Na ezért felesleges agyalni ilyenen.


Legyél minimum elmében nyitottabb a dolgokra és fejlődj!


Beszűkült buborékból 1 lyukon kitekintve nem fogsz fejlődni.


Szóval hajrá!


A motiváció pedig jön magától, kisebb sikerélményekből, gondolat/ötlet szikrákból.


30N

2022. júl. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2022. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es, hűha, köszönöm!

5-ös, 16 vagyok.

2022. júl. 1. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont ezért kérdeztem. 16 évesen jó voltam Mortal Kombat -ban és szerettem ugyan horgászni de mindig csak apró halat fogtam. Jártam úszni de csak váltóban értünk el helyezést. Volt egy fekete macskám és egy kutyám. Kb ennyi.


Te meg még semmit nem értél el? :D


16 évesen csak élvezd az életed és ne érdekeljen semmi ilyesmi! Tanulj, sportolj, egyél rendesen, legyél tiszta, kedves, nyitott és legyenek barátaid! Ezen kívül más nem kell!

2022. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja és sportolni mindenki tud. Eljársz edzésekre és elvégzed a munkát.

A sportnak nem az az értelme hogy bajnok legyél! Az csak pár embernek adatik meg. A sportnak a test és a szellem nevelése a lényege.

2022. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!