Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha semminek nem...

Mit tegyek ha semminek nem örülök?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy teljesen jó kategória, ha nem, akkor bocsi. Szóval mostanában a tanulás és az egyetem vette el a kedvem mindentől, mert alig volt valami szabad időm meg egy rohanás volt minden hétköznap. Most vizsgaidőszak van, most itthon vagyok de ez se olyan tökéletes. Részben jó, hogy a szüleimmel vagyok de ha van valami vita akkor az is csak elveszi a kedvem. Meg, anyukámnak 1-2 dologba segítettem de akkor is sok mindent ő csinál, ettől persze fáradt, amit meg is tudok érteni de segíteni se tudok neki mindenben mert van hogy nincs sok idő valamire hogy kész legyen de ha meg én is segítek lassabban megy. Meg, ha dolguk van a szüleimnek, akkor fáradtak, persze megcsinálják ha kell valamit de ha meg például nincs mit, akkor apukám szerintem nem tud itthon mit kezdeni meg anyukám is olyan "bezárva" érzi magát. Ugyanakkor fáradt is szóval mégse megy emiatt sehova.


Nekem a személyesebb rész az, hogy én meg már régen nem pihentem úgy igazán, a sok tanulás miatt, most 3 napja pihenek és előtte minden egyes nap készültem vizsgákra és hasonlók. De most hiába pihenek, tudom hogy szükségem van a pihenésre de akkor meg olyan érzésem van, mintha "semmirekellő" lennék pedig végigtanultam a félévet. Meg, az egyetemen szorgalmi időszakban arra vágyok, hogy pihenjek meg ne menjek órákra de igazából mikor vége az egyetemnek és itthon vagyok, akkor se érzem jól magam. Akkor is eszembe jutnak problémák, tennivalók, akkor rosszul érzem magam ha nem csinálok valami "hasznosat" pedig rám fér a pihenés.

A szenteste jó volt de amúgy egyik percben egész jól érzem magam, másik percben nagyon nem.


Meg egyszerre ülnék is itthon meg mennék is valahova de ilyenkor aztán főleg nincs hova.

Van barátom, vele ha találkozok akkor egészen vidám vagyok de amúgy ennyi. Meg a tanulás, ami eddig érdekelt, már az se dob fel.

Bocsi ha hosszú. Nem kérek olyan kommenteket hogy "ki fogja ezt elolvasni" meg hasonlók.


2018. dec. 26. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Elolvastam és azt látom, hogy a sok tanulás utáni pihenést felválthatnád egy aktív tevékenységgel. A pihenés nem azt jelenti, hogy heverészel és nem csinálsz semmit, legfeljebb a gyakorira irkálsz.

Hasznosítsd magad kétkezi munkával, a takarítást, mosogatást is tanulni kell. Legalább az anyukád nem lesz annyira fáradt, neked meg jó lesz, hogy ehhez is értesz. Bele fog férni a vizsgaidőszakba, ha jól osztod be az idődet!

2018. dec. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ az első válaszolónak! Egyébként anyukámnak felajánlottam a segítségem, például mosogatásban csak azt mondta nem kell segíteni. Ma egyebekben segítettem neki. Amúgy albérletben lakok és ott szoktam magamnak takarítani meg mosogatni szóval meg tudnám csinálni.


Köszönöm azért a tippet, az tény, hogy akkor anyukám se lenne fáradt és én is csinálnék valamit. Ha esetleg ezen kívül van valami más tipp, tanács, azt is szívesen elolvasom.

2018. dec. 26. 16:26
 3/5 anonim válasza:
Lehet, hogy csak olyan kikapcsolódás kellene ami tényleg ki is kapcsol. Gondolok olyanra, mint a sportolás, olvasás vagy bármi amiben úgy érzed jól szórakozol és kikapcsol az agyad. Engem az kapcsol ki ha haladok legyen séta, futás, vezetés, vonatozás, buszozás lényeg, hogy haladjak. Remélem segített.
2018. dec. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az èrzès belülről fakad, nagyon sok ember a szürke hètköznapokban èl a minden napos unalmas rutinja megvan már-már berögzült nála ez az unalmassàg, a semmire való kedv.

Próbálj ki izgalmas dolgokat, amiket eddig kiakartál próbálni, ne fèlj èlni

Most csinálj valami újat!

2018. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az új válaszokat! A sportot egyedül nem szeretném, de nincs kivel sajnos. Legalábbis jelenleg. Új dolgokat nem tudok mit kitalálni. Ismerőst szívesen látogatnék de más városban lakik így kevesebbet tudok menni hozzá, mint eddig. Utazni szeretnék de sajnos nincs rá mód. Egy kisebb városból költöztem ide egy nagyobba. Ott az volt a baj hogy ha sok időm volt nem volt lehetőség mivel kitölteni, elég program és hasonlók de valahogy itt is olyan furcsa. Bevásárlóközpontba elmennék de ez egy napra való dolog, moziba mennék de nincs mindig kivel meg ez is egyszeri alkalom. Olvasni szeretek amúgy de az egyetem miatt már annyit olvasok, hogy már abban sincs lassan újdonság.
2018. dec. 26. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!