Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is ilyen tragédiaként...

Más is ilyen tragédiaként élte meg a 18. Születésnapját?

Figyelt kérdés
A héten töltöm be a 18-at, pontosabban kedden. Amint eszembe jut, összeszorul a gyomrom, és marha sz*rul kezdem magam érezni. Tudom hogy ez csak egy szám, de mégis egy kicsit idő, és értékszembesítő hatása van ennek a dolognak. Sokak szerint talpraesett vagyok és van jövőm, viszont őszinte leszek: Nem akarok felnőtt lenni. Nem akarom végig csinálni...

2022. júl. 10. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem az összesen szarul érzem magam.
2022. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Ez van, haver.

De nyugodj meg: a szüleid nem löknek ki azonnal az életbe, és még a pályaválasztás sem teljesen fix.

Van még bőven lehetőséged, csak figyelj oda.

2022. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Hát figyi, ha ilyen világban élsz...


[link]


[link]


[link]

2022. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam. Addig még valahogy vártam is. Utána egyre kevésbé és minden évvel valahogy picit rosszabb. Bár részben amiatt is mert még mindíg nincs komoly kapcsolatom. Pedig vágyok egy normális lányra. De egyszerűen nem akar összejönni a dolog. Alkalmikba meg nem mennék bele csak ezért, hogy hátha lesz valami.
2022. júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat nézd :) itt 18 évesen felnőtt vagy, máshol 21 évesen lennel

:) annyi, hogy vehetsz alkoholt, be léphetsz helyekre stb , ezen felül nem

Változik semmi :) senki se várja el, hogy 18 évesen legyél valaki, legyen valamid. Viszont innentől számít, az tény. Innentől felnőtt vagy bizonyos értelemben. De ez kitolodhat. Érdemes gondolkodni, mit szeretnél, mit elveznel, és ez irányban lépni. Most az a lényeg, hogy megtalald kicsit magad. Próbáld ezt úgy felfogni, hogy felfedező körútra mész :) semmi rossz nincs ebben . A lényeg , hogy megtalald magad és a legközelebb ehhez irányuló dologba kezdj, ahogy engedik a lehetőségeid . Nyilván nehezedik az élet, és idővel el kell fogadni, de szerencsés esetben ez nem hipp hopp :) hozza fogsz tudni szokni, és ebben tuti találsz segítséget :) felnőni nem nehéz, felnőttnek maradni annál inkább :)

2022. júl. 11. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én bulizós voltam akkoriban és alig vártam a szülinapomat, annyira, mint még soha semmit :) 18 lettem és végre beengedtek mindenhova, vehettem alkoholt, cigit (alkalmanként dohányoztam akkoriban), gyakorlatilag semmi korlát nem volt, a szüleim is akkor engedtek el konkrétan bármelyik buliba. A 25., na az már nehezebb volt :D Akkor úgy éreztem, semmit nem értem még el, másnak ilyenkor már férje, gyereke, saját lakása van, én meg csóró szingliként otthon laktam. Érdekes, azóta voltam 26 is és most leszek 27, ezek már nem tragédiák, mert közben beláttam, hogy manapság nehéz lakást venni, akinek van huszonévesen, általában örökli, vagy kap segítséget, gyerek ráér, boldog párkapcsolatom van és vele élek:)
2022. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Én gyűlöltem magam akkor, és iszonyúan szégyelltem, hogy még szűz vagyok. Ez depresszió, sztem nálad is.
2022. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!