Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az normális, hogyha nem érzek...

Az normális, hogyha nem érzek semmit a családtagjaim halála miatt?

Figyelt kérdés

Nagyanyám halálakor se éreztem semmit, nem hiányzott, de akkor csak 13 voltam.


Most 18 vagyok, meghalt a nagynéném. Kicsiként rajongtam érte, aztán ez a rajongás eltűnt, ivott, és cikinek, gáznak éreztem. Februárban bekerült a kórházba, az orvosok nem sok esélyt adtak neki, de felépült. Akkor már mindenki eltemette, aztán felépült, úgy látszott, hogy kijön belőle. Mondjuk akkor sem éreztem semmit, amikor ez volt. Most amikor mondták, hogy meghalt, akkor se érzek semmit. Nem örülök neki, de nem is bánt a dolog egy fikarcnyit sem. Pszichopata lennék? Vagy mi van velem? Másokat ütnek, vernek, és mégis majd belepusztul, velem meg sose volt gáz, mégse érzek semmit.


Miért nem gyászolok?


2022. okt. 22. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Kvazi egy idegen embert minek gyaszolnal meg? Na ugye.

Jo, papiron csaladtag, meg 15 eve szeretted, de teljesen normalis, ha nem erzel ugy igazan semmit, nem alltatok kozeli kapcsolatban.

2022. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező fiú vagy lány vagy.?
2022. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem kötődtél hozzá. Ez ilyen, nem kell összetörni csak azért, mert rokon. Dehogy vagy pszichopata. Engem sem érdekelt különösebben, hogy a bunkó, éjjel nappal negatív iselkedésű, mindenkit csak szidó távolabbi rokonom meghalt. Nyílván szomorú voltam, de nem hatott meg, ahogy a családom többi tagját se.
2022. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb mint egy családtagod barátja olyan volt, akiért csak régen voltál oda. Nem ér veszteségként a halála, tehát nincs mit gyászolnod. Ez normális, nem tudsz mit csinálni.
2022. okt. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsiként rajongtam érte, aztán ez a rajongás eltűnt, ivott, és cikinek, gáznak éreztem."


Egy kisgyerek sok emberért rajong, aztán ahogy felnő szépen lassan ráeszmél a dolgokra, hogy milyen ember valójában. Lehet jó, lehet rossz. Ez esetben rossz. Ezért nem gyászolsz, ami teljesen normális! Meg szerintem azért is, mert távoli rokon, nem kötődtél hozzá, eltávolodtatok. Nem kell minden "apróságért" megszakadni a gyászban.

2022. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Akkor is normalis lenne, ha szeretted volna. Miert ne lehetne normalis? Mert a tarsadalom elvarja? Nem mindenki egyforma.
2022. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6: egyetértek, hülyeség hetekig feketében lenni éskomoran magad elé bámulni. lehet belül is szomorúnak lenni. Én sem vagyok az a sírós fajta, konkrétan nem érzem, hogy sírjak, de belül meghaltam. Vagy ha épp mosolygok, attól még belül lehet, hogy ordítok. De ez más más dolog, mint amit a kérdező kérdezett.
2022. okt. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Ők kvázi nem voltak a családtagjaid. Nagyanyáim rossz természetűek, kb havi 1x beszélek velük, akkor is telefonon. Nem hiszem, hogy depressziós vagy letargikus lennék a haláluk miatt. Nagynénéimet, nagybátyáimat évente egyszer látom. Régi ismerősök, idegenek nekem.


Max szüleimet gyászolnám meg, meg a testvéremet. De a legfontosabb mégis a férjem, gyerekeim.

2022. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

"Másokat ütnek, vernek, és mégis majd belepusztul, velem meg sose volt gáz,"

Kérdező, ez mit jelent pontosan? Nem értem teljesen.

2022. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális
2022. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!