Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Több mint valószínű hogy...

Nihilke44 kérdése:

Több mint valószínű hogy nárcisztikus vagyok. Szeretnék normális ember lenni. Meg lehet gyógyulni? Hogyan? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Rengeteget Googliztam, mindenhol csak azt olvastam hogy mik a tünetek, és hogy milyen szörnyű emberek a nárcisztikusok, amit nem vonok kétségbe, mert én sem vagyok jó ember, sok rossz dolgot tettem, és bántottam embereket ok nélkül is. Egyetlen ember van az életében aki feltétel nélkül szeret, és én is igyekszem feltétel nélküli szeretni, de nem mindig sikerül. 2 éve vagyunk barátok és sokat jelent a barátságunk, de vele sem tudok együttérezni igazán, igyekszem megértő lenni.

Gyógymódot keresek, nincs pénzem magán pszichológusra, TB támogatottat meg nem találtam, de segítség kell, én nem akarok ilyen lenni, és változok, változtatok majd újra és újra visszaesek. A szüleim meghaltak, bántalmazó családban nőttem fel, az iskolában is bántottak, a nevelő szüleim nem segítenek. Az egyetlen barátomra pedig nem zúdíthatom ezeket a dolgokat újra és újra. Köszönöm ha elolvastad. 23/L



#gyógyulás #megoldás #nárcizmus #Erősen nárcisztikus vonások
2022. okt. 25. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha az lennél, sosem ismernéd be.
2022. okt. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Írnál példát ilyen narcisztikus megnyilvánulásaidra? Hátha nem is azok?

Kétlem, hogy az vagy. Le akarsz rólam szokni és ez nagyon jó jel.

A múltadat hordod még mindig magadban, mert ezt láttad, ebben éltél, ezt ragadt rád.

Légy erős akaratú, gondolkozz, mielőtt cselekszel vagy mondasz valamit, ami a másik részére bántó lehet. Lehet, hogy nehéz lessz, de talán egyedül is megoldod, főleg egy megértő társ mellett.

2022. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Eckhart Tolle
2022. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2es válasz adó.

Birtokolni akarom az embereket, csak velem beszéljen, csak velem foglalkozzon, azonnal írjon vissza, hanem így van minden hogy felhívom magamra a figyelmet, aztán amikor rám figyel vagy figyelmen kívül hagyom, vagy pedig összeveszünk és olyanokat vágok a fejéhez ami tudom hogy rosszul esik. Nincs bennem empátia, nem tudok együttérezni, és nem ismerem fel a másik milyen érzelmi állapotban van. Ha beszélgetek valakivel addig érdekel a beszélgetés míg rólam van szó, utána már untat az illető. Nálam nincs aranyközép út vagy utálok vagy szeretek, és amikor dühös vagyok vagy valami nem úgy van akkor mindent utálok aztán megnyugszik és nem értem hogy a másik miért nem bocsát meg egyből. Mindenkit eltaszítok vagy túlságosan ragaszkodom. Magányos vagyok és rettegek hogy elhagynak a barátaim, 3 jó barátom van.

2022. okt. 26. 18:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudatában vagy a rossz tulajdonságaidnak. Ez jó jel.

Most már csak azon kell dolgoznod, hogy mielőtt cselekszel vagy mondasz valamit, gondolkozz el afölött, hogy hogyan érintheti ez a másikat. Uralkodj magadon, hiszen tudod, hogy mi sértheti meg, a másikat, mi esik neki rosszul. Nagyon szépen leírtad, hogy mik a negatívumaid, tehát tudatában vagy nekik. Erős akarattal (ez nálad megvan, csak nem jó irányban működik) győzd le őket.

2022. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Borderline eredményesebb bevetítés lenne a hipochondriás kényszered kezében, csak szólok.
2022. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ejnye, sok mindenben hasonlítunk, de sosem gondoltam, hogy narcisztikus lennék 0 önbizalommal és 0 önbecsüléssel :(
2022. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem is nulla az önbizalmam
2022. okt. 29. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
Kevesebb hokika, több felelősség -> önbizalom.
2022. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!