Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyit képes változni egy ember?

Mennyit képes változni egy ember?

Figyelt kérdés
Én nem igazán szeretem magam. Halkszavú, visszahúzódó, félélnk vagyok. Nincs túl sok barátom, habár sokan kedvesnek tartanak igazi kapcsolatot csak kevés emberrel tudtam eddig kiépíteni. Annyira szeretnék más lenni, olyan aki vicces, bátor, energikus, akire azt mondják h húú ez tök jó fej. Képes megváltozni ennyire egy ember? És ha igen hogyan? Ha nem, hogyan fogadjam el magam ilyennek?
2010. szept. 28. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Eléggé hasonlítunk akkor :) Igazából teljesen nem kell megváltoznod. Nem mondom, hogy "hű de menő lettem" de... mondjuk azt, hogy több oldalam is lett. A csöndes, visszahúzódó énem persze megmaradt, de ha kell, bárkiért felemelem a hangom, visszaszólok, és az energia... háát, ha van, rettegjenek >:D

De ne hidd, hogy ezzel minden megváltozna körülötted. Azzal, hogy ilyen lettem se vesznek körül barátok. Őszintén, a mai világban a k.vás plázap.csák és hasonlók a divatok. Tudod, sminkmaszk, nagy cs.csök, gebe, méregdrága cuccok, bagó, pia, drog... inkább legyen kevés barátod, de ők igazán barátok, mint sok, akik otthagynak a bajban. Tapasztalat. Pont idén esett meg, hogy kettő, akikben nagyon megbíztam, otthagyott se puszi se pá egy hazugság miatt, amihez közöm se volt.

2010. szept. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
de azt elfelejtettem:) ha igazán változni akarsz, akkor sok szerencsét :D Sikerülni fog, majdnem teljesen meg tudsz változni, és attól függ az dő, mennyire akarod ;)
2010. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy ember teljesen megtud változni vagy semennyire.


Akarattól, környezettől, önbizalomról, elhatározottságról és még sok mástól függ. A lényeg, hogy igen, lehetséges !

De hogy hogyan arra neked kell rájönnöd vagy esetleg kérhetsz segitséget is, de a folyamatot neked kellesz elvégezned, mert csak akkor lesz tartós a változás.

2010. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*-ról= -TÓL
2010. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat és a tapasztalatokat :)

és szerintetek, ha egy ember jelleme tényleg megváltozik, az igazi változás? úgy értem, az nem csak egy maszk? nem csak másnak tetteti magát és már annyire beleélte magát a szerepbe, hogy észre sem veszi, hogy ez csak megjátszás? vagy valóban kicserélődik a személyisége?

2010. szept. 28. 20:07
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem képes kicserélődni :)

mármint én is eléggé megváltoztam az utóbbi pár évben... igazából csak jobban figyelek egyes dolgokra és jobban leszarok más dolgokat :D:D

2010. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

180 fokot is akár...

a személyiségedet te választod meg...te döntöd el milyen vagy, mikor hogyan cselekszel...Ha belül tudod az elvet, akkor lehet, hogy elsőre nehezebben megy az erkölcsösség, önzetlenség, de egy idő után az válik reflexszerűvé...ha te magadon belül így döntöttél, hogy te jó leszel, akkor az nem maszk...hanem az igazi önmagad(s igazából mindenkinek erre kéne törekednie, de tévedésükben azt hiszik így jó, és azt, hogy adott a jellemük és nem lehet változtatni). tudod pont a személyige az embernek az, amit a tökélyre tud fejleszteni...kitalálhatod miért. :D


Képes vagy tehát megváltozni, méghozzá hittel...és ne értsd félre, nem pap vagyok vagy ilyesmi...de aki azt hiszi nem tud megváltozni, az is a hite miatt nem képes. Te döntesz. Segítségek vannak...én 13 éves koromban szúrtam ki ezt, egy kis idővel utána elkezdtem gyűjteni a jó tulajdonságokat...mert belül éreztem, hogy jónak lenni megéri...és, hogy őszinte legyek nem kissé...szabaddá tesz teljesen, de ehhez be kell látni egy bizonyos dolgot...mert ugye 2 énje van egy embernek...az önző, aki önnön vágyait teljesítené, és az önzetlen, aki pedig megfontoltan, igazságosan cselekszik...szóval nem árt belátni, hogy a jobbik/felsőbbrendű énünk az, amelyik a JÓ. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat :)

örülök, hogy mindannyian azt mondjátok hogy lehetséges a változás!

2010. szept. 29. 11:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet megváltozni, max. eljátszani egy szerepet. (ahogy írtad is korábban)
2010. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Inkább útáljanak azért aki vagyok,minthogy szeressenek azért ki nem vagyok" Szerintem nincs veled semmi gond,amúgy is én nekem sokkal jobban tettszenek az olyan lányok akik visszahúzodobbak,meggyözödésem hogy sokkal jobban tudnak szeretni és ragaszkodni,mint aki kicsapongó életét él..Boldog lehetsz inkább hogy te nem vagy olyan..
2010. okt. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!