Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi az élet?

Szerintetek mi az élet?

Figyelt kérdés
És mégis mi értelme lehet? Én ezt nem tudom racionálisan levezetni. Gyönyörködtetnek persze az általam megtapasztaltak, viszont azzal is tisztában vagyok, hogy vagy így, vagy úgy pusztulás a vége. Azt pedig ebből fakadóan feleslegesnek találom, hogy mindenki élje a saját életét, hisz mindenképp utólér a végzet mindenkit, halálod után legfeljebb a még élők beszélgetnek rólad. Pont ezért érzem azt, hogy ez valójában értelmetlen, mert a szubjektív örömökön kívül más élvezet nincs benne, csak szenvedés, ha végiggondolod.

2022. nov. 13. 00:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Az emberi tudat, szórakozás,élvezet stb... Olyan dolgok, amiket mi neveztünk el és definiáljuk agyon.


Ilyenek vagyunk, szeretünk elnevez, megnevezni a dolgokat, sokszor túl is gondoljuk, holott előttünk a válasz.

Van az élet ami ajándék, küzdelem stb, van a halál mely elvesz mindent mindörökre, ezért igyekszünk "értelmet" adni az életnek.


Annyi előnyünk s egyben hátrányunk is van, hogy tudatos tudattal rendelkezünk emberi lényként. A kérdés az: mit hozol ki belőle?

2022. nov. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Filozófiai vagy bölcsészettudományi karon biztos jó téma.

Én élem az életem , nevelem a gyerekeimet , próbálom kiélvezni az élet összes örömét. Majd agyalok rajta ha vége.

Nem vagy depressziós? Ha igen kérj segítséget, vannak jó szakemberek.

2022. nov. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Kitágítottam már a tudat fogalmát alaposan, jól tudom hogy az milyen. #2 Azzal diagnosztizáltak, és kezelés alatt is állok, a kezelés nekem nem segít sokat. Viszont ezzel a kérdésemmel még a pszichiátert is megakasztottam, ezért szeretném bővíteni az ismereteimet más emberek elgondolásai alapján.
2022. nov. 13. 02:25
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Igazából , ez felfogás kérdése.


Én is sokáig úgy voltam, mi értelme, felkelsz, dolgozol, küzdesz, jönnek a fájdalmak, mindezt azért, hogy néha mosolyogj. És tényleg, valakinek megéri, mert ez a mosoly tovább tart, vagy jobban tudja értékelni. Az eletem több szenvedés volt, mint amit meger a kis öröm amit kapsz néha. És ennek aranya sajnos nem sokban javult, de már nem vagyok egyedül. Ezen felül meg mindig nem értem, mire jó ez a mai rendszer, mert kb nem tudod azt csinálni amit szeretnél, viszont mindig kell valamit csinálni, hogy lehess. És ez egy végtelen kerek, ezt kell fejlesztgetni. Pár éve fel akartam adni, de most nem hagynam itt a párom, így próbálom jobbá tenni, és ez motivál is, és valóban mindig kell keresni valamit, amiért megéri tenni , különben elvesztel. Végülis magunk alakítjuk, tesszük érdemessé, maga az élet unalmas, az értelmet magad kell kitalálni :) És persze jönnek a nehézségek és feladná az ember, de ott van a cél amit kötözött, és az ad egy vissza ránto erőt. Én is így vagyok itt :) Bármilyen rossz elé is nézel , mindig legyen egy reális celod, és hidd el, ha egyet megteszel, annál több erőt kapsz, és lépsz egyre fentebb, és egyre többet tudsz megtenni :) És végül sikerül elérni, amit képzeltel magadnak anno :)

2022. nov. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindig más az élet értelme.
2022. nov. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.

Tisztelt kérdező. Újraolvastam a kérdésedet. Jól megfogalmazott, összeszedett leírás. Írtál még plusz információt.""#2 Azzal diagnosztizáltak, és kezelés alatt is állok""--""Viszont ezzel a kérdésemmel még a pszichiátert is megakasztottam""

Azon elmélkedsz, hogy van-e értelme az emberi életnek? VAN! MINDEN EGYES PERCÉNEK. Sajnos ebbe a világba nagyon sok ember születik borzasztó körülmények közé, harmadik világ, éhínség ,nyomor, testi fogyatékosság stb.. Mégis küzdenek anyák, apák, gyerekek, azért hogy láthassák egymás mosolyát, érezzék a szeretetet. AZ ÉLET EGY AJÁNDÉK.

Te tényleg nagyon beteg lehetsz pszichésen ,vagy csak.....

Azt írod a pszichiáteredet is "megakasztottad" a fent leírtakkal. Az a pszichiáter dobja el a diplomáját ha "megakad" és nem ismer fel egy ilyen tünetegyüttes és nem tudja mi ilyenkor a dolga!!!!! Ha igaz amit fent leírtál az már jóval tovább mutat a depressziónál. Ha igaz amit fent leírtál képzet pszichiáter pontosan tudja ,hogy mi ilyenkor a teendője. Például elmeorvosi-szakértő bevonása a páciens érdekében. Biztos vagyok benne, hogy tudod miért van erre szükség.

Remélem azt is tudod , hogy a kérdésedet rengetegen olvashatják , olyanok is akik esetleg tényleg nagyon súlyos mentális betegségben szenvednek.

Nem gondolod úgy, hogy ez a lehangoló, kilátástalan élet megfogalmazás, akár további problémákat okozhat az ebben érintett embereknek?????


MINDENKI AKI DEPRESSZIÓ TÜNETEIT ÉSZLELI MAGÁN, CSALÁDTAGJÁN,ISMERŐSÉN KÉRJEN A LEHETŐ LEGHAMARABB SEGÍTSÉGET MEGFELELŐ SZAKEMBERTŐL.

2022. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Egy nagy 💩
2022. nov. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 Te bizonyára egy jól képzett pszichiáter lehetsz, és ezért dobálózol olyan dolgokkal, amikről kevés, és hiányos tudásod van. A pszichiáteremnek úgy tettem fel ezt a kérdésemet, hogy ő ismerte a kontextust is, veled ellentétben, ezért akadt meg.
2022. nov. 13. 10:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jézus ezt mondta: "Én vagyok az út, az igazság, és az élet"

Nekem ő ad értelmet az életemnek.

2022. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Szenvedés,pusztulat, kínlódás.
2023. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!