Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki öngyilkos lesz az gyáva...

Aki öngyilkos lesz az gyáva vagy bátor?

Figyelt kérdés

2023. márc. 27. 13:08
A kérdező szavazást indított:
Bátor
Gyáva
32 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem egyik sem, ő lelki/ mentális beteg.
2023. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Lelki/mentális beteg, mivel azzá tették. Ennyit erről.
2023. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Aki ilyet tesz, az elkövet egy hibát.
2023. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem gyávaság vagy bátorság kérdése. Aki ilyet tesz, az egyszerűen nem gondolkozik "józanul", általában valamiféle mentális zavarral vagy hasonló nehézséggel rendelkezik. Nem megítélni kell az ilyen embereket, hanem segítséget nyújtani nekik.
2023. márc. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Egyik sem, még mentális beteg sem feltétlenül, ezer oka lehet.
2023. márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy gondolom, hogy bátor. Én nagyon sokszor akartam öngyilkos lenni. Próbáltam késsel felvágni az ereim, meg a hasambaszúrni tövig, de nem mertem. Az öngyilkosság életellenes tett és minden élőlény ösztönösen élni akar. Az, hogy kárt tegyünk magunkban életellenes és félelmet vállt ki.


Nem akarok okoskodni, de én így gondolom. Van aki elég bátor, vagy elég elkeseredett, hogy leküzdje az ösztönös félelmet. Elvileg ez mentális betegség is lehet, én magamnál nem tartom annak.

2023. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 NTBS ***** válasza:
28%
Inkább gyáva. Mi értelme elfutni a problémák elől?
2023. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Én nem azért akartam felvágni magam, hogy elfussak, hanem, hogy szembe menjek vele. A pszichológusomnak elmagyaráztam és azt mondta, hogy ha az én szemszögemből, az én gondolatmenetemmel nézi akkor logikus és ha tulélem lehet segített volna. De hozzátette, hogy szerencsére nem tettem meg.
2023. márc. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Bátor.

Fogalmatok sincs,milyen az az állapot,amikor erre eljut az ember.

És mekkora erőt igényel,amikor erre eljut az ember.

Onnan tudom,hogy átéltem.

Az esetek többsége nem azért történik,mert mentális beteg.

Tragédiák,borzasztó események sorozata előzi meg,amikor már nem is a halál a cél,hanem a fájdalmak megszüntetése.

Volt ismerősöm,aki öngyilkos lett..

Egyik sem azért,mert elhagyta a párja vagy apró dolgok miatt.

Sohasem arra gondoltam,hogy gyáva volt,hanem arra gondoltam,na most már nem szenved,nem bántják tovább,békében nyugodhat a kis lelke.

2023. márc. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
9-es. Én a 8-as vagyok. Én pontosan tudom miről beszélsz. Gyerekként olyan dolgokat éltem át amik mita öngyilkos akartam lenni. Csak féltem, hogy jobban fog fájni mint az élet. Most miatta a pszichiátrián kezelnek. Antidepreszáns, nyugtatók, pszichológus és az orvosom szörnyülködik, hogy mit éltem át és menyi időn keresztül. Amikor barátaim megtudták, fogták a vasvillát, hogy megkeresik aki ezt tette velem és megölik.
2023. márc. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!