Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki öngyilkos az bátor vagy...

Aki öngyilkos az bátor vagy gyáva?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 23:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűbb hogy beteg, elkeseredett, depressziós. Ez a két szó nem találó.
2011. máj. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
50%

inkább gyáva, mert fél az élettől..:D meghalni könnyebb :D

én felfogásom szerint..

2011. máj. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
33%

Egyértelműen gyáva. Csak elmenekül minden problémája elől.

Az nem bátorság, hogy megeszel egy doboz nyugtatót, vagy fejbe lövöd magad. Csak meghúzod a ravaszt, sokkal egyszerűbb mint szembenézni a problémával, és megoldást találni rá.


19/F

2011. máj. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz eldönteni. Egyszer ott van, hogy gyáva, mert elmenekül a problémák elől. Másrészt viszont én nem merném megölni magam. Túlságosan szeretem ahhoz az életet, hogy csal úgy eldobjam magamtól. Pedig nagyon sok rossz dolog történt már velem, de emellett meg kitudja mi lesz később. Lehet, hogy rosszabb lesz, de a remény mindig ott van, hogy minden jóra fordul.
2011. máj. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
87%

mindkettő

aki azt mondja hogy gyáva , az gondoljon már bele mit tudunk a halálról és ami utána van ? nem könnyű ezt vállalni még úgy sem ha már leélted az életedet

2011. máj. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
91%
szerintem inkább elkeseredett.
2011. máj. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim válasza:
100%

Az öngyilkosok rendszerint menekülnek valami elől, ami mély érzelmi, lelki traumát hagyott bennük.

Nekem is voltak ilyen gondolataim korábban, de letettem róluk, mert ha öngyilkos lettem volna az lett volna a világ legnagyobb önzősége részemről, mivel ha meghalsz neked már semmi gondod nem lesz, de akiket hátrahagysz azok szenvedni fognak, és mélységesen szomorúak lesznek.


Gondolj csak arra hogy a hozzátartozóid, hogy reagálnának rá ha te csak így egyről a kettőre véget vetnél az életednek?

Erre kell gondolni mindig hogy akiket a legjobban szeretsz azoknak okozod a legnagyobb fájdalmat ezzel.

2011. máj. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
100%

az öngyilkosság döntés, nem gyávaság vagy bátorság, mert az öngyilkosnak nem kell bizonyítania. általában azok bélyegzik gyávának az ilyet, akik gyávák segíteni rajta.


gondolom 10-30 évvel később más lesz a véleményük, mikor öregen gyengén betegen magányosan nyomorognak majd a kis nyugdíjukból(ha lesz) egy apró lakásban, vagy elveszítenék szeretteiket, vagy lebénulnának, vagy minden napjuk szenvedés lenne.

2011. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
100%
Bátor aki el tudja dobni az életét, de még bátrabb az aki tovább küzd.
2011. máj. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem aki öngyilkos lesz az nem bátor vagy gyáva. Az hülye.
2011. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!