Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, nincs tovább és ki akarok szállni az élet nevű játszmából?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem vagyok fontos senkinek,csak zajlanak az évek,és semmi jó nem történik velem.Barátaim,rokonaim nincsenek.Szüleim közömbösek,vagy ellenségesek velem.

Állandóan utálkoznak egymással, én meg ezt nem bírom hallgatni.Senkinek sem vagyok fontos,mert ha fontos lennék akkor már segítettek volna,hogy ne zuhanjak ilyen mélyre.Suliba nem járok,magántanuló vagyok,mert amúgy nem jártam be suliba,mert cseszegettek,és nekem ez már sok volt,ezért az iskola a magántnulóságot javasolta,meg világéletemben utáltam emeberek között lenni.

Csak egyedül magányban érzem jól magam,még otthon sem nagyon beszélek a családommal.

Teljesen mindegy mit csinálok napról-napra rosszabbul érzem magam.Úgy érzem elcsesztem/elcseszték az életem,és már nem lehet rendberakni.

Már ált.sikolás koromban is ugyanez volt.Tavaly meghalt a legjobb barátnőm,akinek hasonló helyzetben volt mint én,ő volt a legnagyobb támaszom,és mégis elment.

Amúgy 17 vagyok és lány.


2008. dec. 29. 11:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Minél előbb el kell jönni otthonról, ezzel a mérgező családi környezettől megszabadulva rendbe tudod rakni az életed. Azt írod, nem szeretsz emberek között lenni. Valószínűleg az átlagnál jobban tűröd az egyedüllétet, sőt, szereted is. Valószínűleg ez megkönnyíti számodra az önállósulást, mert nincs szükséged állandó támogatásra.


2. A barátnőd elvesztése minden bizonyyal olyan teher, ami most különösen megnehezíti a dolgodat. Az idő azonban ezt enyhíteni fogja.


3. Azért nem kell kiszállnod, mert már csak 1-2 nehéz éved van hátra. Addig dolgozz ki valami túlélési stratégiát. Ha a szüleid veszekednek, azt a háttérzajt ki lehet zárni zenehallgatással. Ha találsz magadnak valami hobbyt, azzal megtöltheted az egyedül töltött idődet, és minimalizálhatod a pesszimista gondolatokra fordított időt.


4. Keményen űzzél mindenféle hasznos hobbytevékenységeket. Pl. nagyon jó ötlet tanulni egy idegen nyelvet (pl. spanyol, orosz, kínai...), mert ez később hasznos is, és nagyon jól el is lehet merülni benne. Egy kicsit anyagiasnak kell lenned, fontos, hogy jól tanulj és "piacképes" irányban, mert az anyagi önállósággal válthatod meg a szabadságodat, és a szabadság teszi lehetővé, hogy kézbe vedd és rendbe tedd az életed. Úgy kell felfognod, hogy minden sikeres dolgozattal vagy vizsgával közelebb kerülsz a felszabaduláshoz.


Érettségi után menj egyetemre egy távoli városban. Ekkor már lényegében szabad leszel, elkezdheted a saját életed felépítését. Az addig eltelő 1-2 évet igyekezd kényelmessé tenni. Sokkal kellemesebb úgy benne lenni ebben a helyzetben, hogy látszik az alagút vége.


Ha budapesti vagy, akkor keress olyan szakot, ami csak Szegeden van stb. De fontos, hogy legalább átlagosan piacképes legyen, mert számodra a pénz fontos lesz.


5. Ha nem szeretsz emberek közé járni és el is vannak tőled zárva, akkor mindenesetre olvass regényeket, mert a regényolvasás jártasabbá tesz az emberi kapcsolatok és érzelmek világában. Így valamennyit be tudsz hozni a hátrányaidból, ez tudományosan bizonyított tény. Ajánlatos célirányosan tanulmányozni internetes fórumokat, blogokat, könyveket is, hogy felkészülten szabadulj be az emberek világába. Egy öntörvényű és magánytűrő ember, mint te, nagy teljesítményekre képes panaszkodás nélkül.


6. Bizonyos esetekben célszerű nem az érzéseidre hallgatni, hanem a hideg észre. Az ész ítélőszéke előtt az az állítás, hogy "Senkinek sem vagyok fontos,mert ha fontos lennék akkor már segítettek volna,hogy ne zuhanjak ilyen mélyre" pl. nem áll meg. Nem kérdés, hogy a szüleid valamit rosszul csinálnak. De valószínűleg szeretnek, csak tévednek. Olyan képességhiányaik, jellemhibáik lehetnek, ami miatt elrontották a nevelésed és a házasságukat. Attól még fontos lehetsz nekik. Ezért később meg kell bocsátanod nekik és meg is fogsz tudni. A másik az, hogy ha úgy érzed, hogy nem kellesz senkinek, az olyan, mint te, nem érdekel senkit stb., ennek az érzésnek sem szabad hinni. Senki sem tudja magáról, hogy kell-e valakinek, ezért találgat. És mivel a legtöbb embert úgy nevelik, hogy közben szidják, megalázzák stb., ezért a legtöbb embernek kicsi az önbizalma, így azt képzeli magáról, hogy nem kellhet senkinek, nem szeretetreméltó. Ez azonban csak egy hiedelem, egy babona, amit kedves szüleink belénk neveltek, miközben csupa "jót akartak" nekünk. Abból kell mindig kiindulnod, hogy mások számára jó eséllyel érdekes és vonzó vagy. Ha ezt a gondolatot röhejesnek érzed, akkor próbáld meg megszokni. Ha beletanulsz ebbe a hozzáállásba, az nem várt eredményeket fog hozni.


Ennél persze sokkal több teendő van még, de ezek a legfontosabbak.

2009. jan. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Bocs,hogy megkésve írok.Köszönöm mindenkinek a válaszokat,egy kicst jobban érzem magam,de még mindig hasonlóan vagyok,de azért köszönöm hogy írtatok.
2009. jan. 13. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!