Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önvédelem 17 éves lányként...

Önvédelem 17 éves lányként ilyen városrészben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni,es elore szolok nem rasszimus celjabol:)

17 eves vagyok,17 eve lakok egy olyan varosreszben ahol csak c tipusu emberek vannak,de nem a tisztessegesek,hanem a dr*gos,nem dolgozo,szurkalodos fajta,a rendor es a mento naponta jar ide,sok a verekedes,szurkalodas. (Egy ilyen tipusu emberekkel teli ovodaba,alt.iskolaba,es kozepiskolaba(halisten csak 1 evig,atmentem egy masik gimnaziumba) jartam.)

A buszjaratokon is megy a buszsoforrel valo ordibalas,ma a buszt lekoptek,rugdaltak a jarmuvet illetve a sofort kiakartak hivni verekedni(nem volt berletuk),ez minden egyes busz utazasomkor megtortenik,illetve megy a “magyar paraszt g*cik leszurkallak titeket” es megy a kes mutogatas.Polgarmesternek,rendorsegnek sokan szoltak,nem torodnek ezzel.Rengetegszer oda jonnek hozzam cigit,penzt kerni,megdicserni,van e baratom stb mikor elmondom hogy van, jon a fenyegetes stb fogdosnak,viszont sokszor be is szolnak(szurja a szemuket szerintem a hofeher borom es vilagos hajam mert ez egy getto varosresz ami “csak az ovuke”) a kulsomre,multkor is “te szoke magyar mit keresel ebben a varosreszben” mondattal illetek meg.A legrosszabb hogy esti gimnaziumba jarok tehat este 9 korul erek haza,illetve edzesrol is,es az esti jaraton megtobb az ilyen fajta ember.Olvasgattam mit erdemes ilyenkor tenni,tobben irtak hogy kimutatni hogy nem felsz. Egy 17 eves lany vagyok,163 centivel mikor korulvesz 5-6 c tipus nem tudom mit kene kezdenem.Esetleg ha valakinek van tanacsa szivesen meghallgatnam,szuleim tudnak errol,sajnos ok is tanacstalanok.Mielott jonnenek a “te rasszista magyar” kommentek,van c tipusu ismerosom nem is egy,akik tisztessegesek.De en a varosreszben lako “emberekrol” beszelek.



#nő #önvédelem #gázspray #Roma,cigány,Magyar
2023. máj. 17. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

1 Krav Maga önvédelmi sport

2 költözz el onnan

2023. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
17 évesen nem tudok elköltözni,és iskolába vagyok.
2023. máj. 17. 21:16
 3/10 anonim válasza:
66%

csak végigolvastam az első 2 mondatot...

olyan dolgokat írtál amik ellen egy profi sem tudna védekezni a futáson kívül, mégis mit akarsz?xD

2023. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen ne járj egyedül, ha lehet.

Járj önvédelmi sportra, a leírtak alapján kötelező. Aztán menj egyetemre, főiskolába, kollégiumba, és felejtsd el, ahol most élsz.

2023. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Elköltőzés vagy gázspré beszerzés amivel megtanulsz bánni. Sajnos ha nincs bátorságod fellépni keményen ellenűk hogy tiszteljenek is, akkor nem sokkat tehetsz.
2023. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Ez melyik város? Hasonló cipőben járok...
2023. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
7es jól írja. Nem jók semmire.
2023. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
92%

Velem is mindig ez volt. Igazából tökéletes megoldás nincs.


Megpróbálhatod magad kidumálni, de az nem mindig sikerül. Lányként meg ugye le is taperolhatnak. Ha futsz, az jó megoldás lehet, de csak akkor ha kész futóbajnok vagy. Ha utolérnek akkor az viszont súlyosabb dolgokkal járhat, mert az üldözés miatt felmegy bennük az adrenalin és nem gondolkoznak hanem ütnek.


Az meg hogy karatézz meg ilyenek... filmekben bejön, de a valóság az más. 1-1 ellen valami komolyabb önvédelmi fogások, ütések. De az 1-1 ellen nem volt divat már 20 éve sem. 5 az 1 ellen az ami tipikus támadási forma.

Ha elfajul a dolog, akkor egyértelműen javaslom a rendőrségi feljelentést. Azzal megállítani nem fogod őket, írott anyag lesz róla hogy jelezted a rendőrség felé a problémát.


Én bánom hogy amikor velem történtek ezek, akkor soha nem jelentettem a rendőrségnek. Pedig kellett volna. (Az egyik alkalommal kihívta a rendőrséget az iskolaigazgatóm, de azok nem jöttek ki helyszínelni az iskolához, mert nem volt hozzá kedvük.) De nem kellett volna ennyiben hagynom. Persze én is csak tizenéves voltam, azt se tudtam mit csináljak.


Ha csak az iskolában történne nálad, arra tudnék mondani tippeket, de úgy hogy valami utcai csapat csinálja, az úgy még bonyolultabbá teszi a helyzetet.

2023. jún. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Szomorú dolog hogy egy ilyen fiatal lány ezeket tapasztalja meg ezektől a semmirekellő mocskos ingyen elő mocsok állati ösztönökkel rendelkező egyedektől.Az még szomorúbb , hogy ez ellen nincs semmi sem intézkedve az állam részéről, nehogy a drága fideszt meg Orbánt rasszistának tartsanak ,mert akkor elveszitnenek sok x típusú szavazót is ugyebár... és meg hogy a cigány bűnözés nem real..hogyne lenne az? Már Magyarország szerves részét képezi és senki sem tesz ellene semmit.Szomorú nagyon.
jan. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A szőke fehér börű árja vagy magasabb rendű vagy, ezek ellen tényleg nem jó semmi mert sajnos most egy olyan fejére fordított világban élünk ahol nem hogy a bűnűző nem kapja meg a büntetést de még az áldozat szívja meg jobban, ezeket máshogy nem, ki kell írtani őket.
márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!