Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt az ismerősök, barátok,...

Volt az ismerősök, barátok, családtag stb közt olyan aki öngyilkos lett?

Figyelt kérdés

Ismertetek személyesen valakit?


Amennyiben igen, hány éves volt (férfi vagy nő)



2023. aug. 24. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Több is. Nem sorolnám.
2023. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
33 évesen exem nagynénije, sokat ivott utána.
2023. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mielőtt öngyilkos lett volna, előtte lehetett ezt tudni vagy sejteni?
2023. aug. 25. 13:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom.
2023. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nővérem kamaszkori barátja, 27 éves volt. A facebookján a halála előtti kb. fél-egy évben elkezdett olyan mémeket megosztani, amik arról szóltak, hogy nem jó élni, nehéz az élet, sok a probléma stb. De mivel vicces köntösbe voltak öltöztetve ezek a gondolatok, senki nem gondolta, hogy ezek valójában segélykiáltások.


Aztán volt egy 22 éves fiú, aki egy régi évfolyamtársam volt, és ő szintén öngyilkos lett, de nem tudni, miért tette pontosan. Nem használt semmilyen közösségi platformot, szóval csak a közeli barátai tudhatták, hogy rosszul volt (ha egyáltalán tudták).


Volt még egy lány is, aki az egyik volt osztálytársam barátnője volt, de én csak egyszer találkoztam vele egy baráti társaságban. Szét volt vagdosva a csuklója, de mindenki csak elviccelte, hogy ő ilyen kis "hülye", hogy ezt csinálja. Én meg valamiért teljesen sokkot kaptam a látványtól, hogy egy 15 éves lány ilyen mélyre jutott. Sajnos két évvel később már ő sem bírta tovább.


Még két másik lány is van, de velük személyesen sosem találkoztam, csak közös ismerősök révén tudok róla, hogy meghaltak. Egyik 20, másik 16 évesen vetett véget az életének. Mindketten utaltak rá, hogy megteszik. A 20 éves a halála napján írta ki a facebook bio-jába, hogy "Bátor voltam, nem gyáva, bátor voltam, próbáljatok erre gondolni." A 16 éves meg előtte való nap átírta a nevét arra, hogy Halott Lány. Ő sok depresszív idézetet osztott meg kb. 1 évvel a döntése előtt, meg a képeken neki is látszottak a vágások a csuklóján.

2023. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Sokan nem halnak bele, az ügy még rosszabb.


Én úgy vagyok vele, jobb látni azt, hogy mit hagytam ki,mintha nem látnám többet. Max nem jön be.

2023. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Kollégám.


A munkatársai voltak nála hétvégén hogy ne csináljon hülyeséget. Csaj miatt bánkódott. Vasárnap úgy jöttek el tőle hogy rendben lesz.

Hétfőn nem jött be. Felvágta az ereit a kádban.

Fiatal jóképű gyerek volt.


Ha figyelsz a másikra akkor érezni fogod ha valami nem stimmel, de akkor se fogod biztosra tudni hogy mit fog tenni....

2023. szept. 17. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. A feleségem-egy nagyon szerethető lény-17 éves korában aláugrott egy vonat alá, mindkét lábát tőből levágta a vonat. A kórházban az emeleten ki akart penderülni az ablakon,mert ha lábbal nem akart élni,anélkül méginkább nem. Meglátogatta őt egy szelídtekintetű lelkipásztor, azután szeretőszívű keresztyének, végül megtért és ISTEN gyermeke lett. Műlábbal főmunkaidő után ment a bajbajutottakhoz lelkileg segíteni őket. Szó sem volt többé öngyilkosságról, 3 gyerekünket ő nevelte fel, embereken is sokat segített. Ha itt a Földön letelik az időnk, megyünk a mennybe. Úgy gondolom, ha valaki nézi ezt a világot, benne a saját életét, könnyen lehet depressziós. Jó lenne meglátni, hogy a történések, emberi életek be vannak ágyazva egy nagy láthatatlan dimenzióba. A világmindenség ISTENe a mennyei ATYA, Fia az ÚR JÉZUS KRISZTUS. ISTEN a jóság, szépség igazság, és minden jó "foglalata",maga a szeretet,jóakarat. Van ellenpólus is, a sátán és démonai, minden ember halálos ellenségei. sátán és serege örül, ha embereket tud öngyilkosságba kergetni. Ezért kedves olvasó, jó Istenhez tartozni, van perspektívája a földi életben, és utána is ISTEN gyerekeinek. Kívánom, hogy te a jó csapathoz tartozz. Ha érdekel, hogyan lehet csinálni, írj ide, válaszolok.
2023. szept. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék hogy a szentfazék igazi-e vagy csak trollkodik. :D
2023. szept. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Szia 9-es. Igazán gonoszból emberből ISTEN gyermeke lettem, mert megtértem. Mi a megtérés? Visszatérés ISTENhez, akitől a paradicsomban elszakadtunk. Minden válaszom őszinte, igazságra törekvő. Nem trollkodok.
2023. szept. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!