Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Őszintén, milyen lehetőségem...

Őszintén, milyen lehetőségem van még?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban évekig szexuális abúzusban volt részem, érzelmileg elhanyagoló szülőkkel, amit sokáig nem vettem észre, mert egyébként nem tudom, beszéltünk, meg ugye nem ittak, nem vertek, anyagilag mindent megkaptam, rendesen tanultam... de már 13 évesen éreztem, hogy valami nem oké. Elkezdtem vagdosni magam, 15 évesen bevettem egy csomó gyógyszert, amivel kórházba kerültem, azóta járok pszichológushoz. A szüleim nem voltak hajlandók foglalkozni a témával, a gyógyszeres esetre se mondtak semmit, amikor a pszichológus találkozni akart velük, mereven elutasították. Amikor 21 évesen mondtam, hogy megint járok, az apám annyit tudott erre mondani, hogy szerinte a pszichológusnak csak a pénzem kell. Tinikoromban semmit nem akartak észrevenni, hogy vagdosom magam, hogy soványra fogyok, hogy berivotrilozva élek napokig.

Most 33 vagyok, gyakorlatilag alkoholista (2 éve majdnem minden nap iszom, 3 sört vagy egy üveg bort), de van rendes, jól fizető állásom, csak éppen utálom az életemet. Az új pszichológusommal az volt a megállapodás,hogy nem iszom, csak aztán elment egy hónap szabira, azóta iszom. Antidepresszánst szedek két éve, de úgy érzem, hogy nem hat kb semmit, elkezdtem a pszichiáter tanácsára hangulatjavítót szedni, egyelőre semmit nem érzek két hónap után, de még csak 100mg, azt mondja, hogy majd 200-nál érezni fogom, de én már nem hiszem el, mivel az antidepresszánsból sem éreztem semmit kb az első három hónap kivételével. Az evészavarom 3 éve többször van, mint nincs. Szar embernek tartom magam, már nem élvezek kb semmit.


Őszintén nem tudom, hogy mégis mit lehetne csinálni. Persze, mehetnék pszichiátriára, de egyrészt fel se venének, mert nem nagyon akarok öngyilkos lenni, másrészt mit csinálnának? Voltam Tündérhegyen is, az sem segített. Mégis mit próbáljak meg még?



nov. 16. 21:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
"Szar embernek tartom magam" - Miért? Kinek ártottál? Kit bántottál?
nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jó barátnő, nem vagyok jó barát, úgy érzem, hogy a barátaim mind jobb embert érdemelnének, mint én. Nyilván lehet,hogy ez racionálisan hülyeség, de attól még ebben élem az életemet. És én is nagyon nehezen kapcsolódom bárkihez.
nov. 16. 21:54
 3/21 A kérdező kommentje:
De tényleg, valakinek valami ötlet, hogy hova forduljak???
nov. 16. 21:56
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Ne fordulj az alkoholhoz, attól csak rosszabb lesz..
nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

"úgy érzem, hogy a barátaim mind jobb embert érdemelnének, mint én"

Ezek szerint vannak barátaid. Tudom közhelynek hangzik, de próbálj pld erre koncentrálni, hogy nem vagy egyedül. Egyébként velük milyen a kapcsolatod? Tudsz valakivel ezekről a dolgokról beszélni? (ha már sajnos a szüleiddel nem..)

nov. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Önbecsülésed, önértékelésed nagyon lent van.


Kérdés: miért?

Ok-okozatokat fel kell tárni.


Mástól vász segítőkezet, hogy kihez fordulj - nem igazán hiszed azt, hogy önmagad is meg tudod oldani, ez összefügg azzal, hogy önbecsülésed/-értékelésed nincs helyén, s nem mersz önmagad igaz támasza lenni.


A szüleid ott is megbuktak emberként, hogy nem tették meg érted azt a lépést, hogy elmenjenek veled a szakihoz.

Ergo lehetséges, hogy nem akarnak szembenézni önmaguk hibájával sem. Nem képesek elfogadni azt, hogy ők is vétkesek és inkább elmenekülnek.


Ha ez igaz, akkor viszont lélekben és mentalitásban bőven lenne min dolgozniuk, ám elvannak a langyos pocsolyában.


Aláírom, sok szaki van, akik félvállon veszik a munkájukat, belefásultak és csak meghallgatnak.


Ritka az, aki következetesen lép meg minden egyes részét a kezelésnek.

Pl.: meghallgat első alkalommal, hogy felvázolja mi a helyzet, tisztességgel jegyzetel, ritkán áll meg a keze és kérdez. Belekérdez mindenbe.


A következő találkozóra pedig több opcióval áll elő elméleti szinten, ezt nem köti orrodra csak vezeti a beszélgetésetekt kérdésekkel következetesen és addig kérdez, míg te magad el nem éred a válaszaidon keresztül a probléma gyökereit és magad mondod ki a probléma forrását.


Majd ezt visszabontogatva megoldást kerestek.

Ő kérdez ismét és te magad válaszolod meg a megoldások zömét is vagyis,

A szaki helyettesíti önmagad azon részét, amit blokkolnak az érzelmeid stb., azt az éned, aki a realitás talaján nem képes önmagadnak feltenni a kérdéseket - ezt helyettesíti a jó szaki.


Ő az, aki hivatásból szereti ezt az ok-okozati hálózatot megfejteni, mert élvezi és elhivatot, mindezen keresztül pedig jó érzés tölti el, hogy segíthet egy újabb embernek.


Ez az a láng, ami sokakból hiányzik.


Az emberek többsége nem képes magát igazán, mélyen megkérdőjelezni, külső ember aspektusaiból önmagára tekinteni reálisan.


Az pedig teljesen más, amikor pl egy depis elképzelgeti saját érzelmi világán keresztül, mit gondolhatnak róla stb.


Nem tudom hova valósi vagy, így nem is merem kijelenteni, hogy jó vagy rossz szakik vannak-e felétek.


Én szülővárosomban pl kuka mind, kivéve egy, ám ő magán.

Megkéri ugyan az árát, viszont roppant elhivatott.


Részemről pedig az utolsó személynek segítek, boldoggá tesz, ahogy látom talpra állni.


Gyógyszert szedsz, iszol. Hogyan szeded alkohol mellett?


Mert itt valami nem stimm.


Ugyanis: gyógyszerre tilos az alkohol fogyasztás.

+nem hat


De akár beüthet a baj, ha együtt vagy egymás után fogyasztva még elérik egymás hatását.


Erről tudnék mesélni is.


Mivel itt vagy és segítséget keresel, ez már önmagában is egy jó jel.

Probléma felismerése, nyitott vagy arra, hogy jobban akarod érezni magad és szeretnél változtatni.


Ha közelben laksz, adok egy elérhetőséget ahhoz a nőhöz, aki magánban rendel és folyamat fejleszti önmagát, bővíti tudását.

(édesanyámat kezelte anno)


Szakitól függetlenül merj önmagadra támaszkodni.

Igen, jól jöhet a mankó, ám mindennek az életedben TE magad vagy az alapja.


Kezdetnek az önértékeléseddel kapcsolatban:

Ülj le egy papír elé vagy, ha kényelmesebb feküdj el az ágyban és írd le önmagad pozitív oldalát.


Előnyöket, képességeket, tulajdonságokat vagy szimplán azokat a dolgokat, amiket szeretsz, tetszik.

Hobniktól egészen egy szép tájig.


Mik nyugtatnak meg, mi esik vagy esne jól.


S akár a miértjeit is kifejtheted.


Az önfejtegetés, tudatosítás fontos.


Sokan 10 pozitívumot se tudnak elsőre írni, ellenben negatívumot simán sorolnak.


Egy 3 oszlopos rendszerezés alapján szoktunk elindulni (ismeretségemen belüli emberekkel), ha okfejtegetésbe kezdünk.

Ha érdekel ezt is felvázolhatom.


Ez egyedül is jó kiinduló pont önmagunknak. Onnantól az adott pontokra megfelelő kérdést kell feltenni, megkeresni magadnak.


Az alkoholról még annyit:

Tudatosítsd magadban, hogy az csak ideiglenes érzetet ad, nem megoldást.


Amikor eszedbe jut, emeled kezedet egy italra pl jusson eszedbe:

-megkérdőjelezni önmagadat


Jól esne? Van értelme? Egye fene "csak most még egyszer". De miért akarom meginni?

Jól esik, picit könnyít.


Az alkohol befolyásolja hormonjaidat is, azért esik jól.


Mi eshetne még jól? Mivel kényeztetnéd magadat alkohol helyett?


Mi az, amiket szeretsz? Legyen ez bármi más.


Fokozatosan cseréld ki az alkoholt ezekre a más dolgokra.


Lehet fura lesz, amit írok:

A magányos ember sok esetben azért az, mert ez az érzés/helyzet egy intő jel arra, hogy dolgod van önmagaddal.


Egy olyan folyamat, helyzet, amikor igazán önmagad gondolataival kell lenned és szembenézned, megkérdőjelezned dolgaidat.

Olyan helyzet, ahol igazán más maximum mankó lehet, de a megoldást te emelheted be az életedbe.


Te tested, te gondolataid/elméd, te tetteid.


Minden külső ember pl egy szaki csak egy mankó.


S egy kérdés, amit elég önmagadnak feltenni:

Mit várok el mástól, hogyan tudna segíteni?


Mielőbbi jobbulást! Alkohol helyett kísérletezz pár jó turmix recepttel, nagyon finomak vannak és külön élvezet az, amikor már a kedvenceidet fogyasztod.


[link]


Nekem a kedvenc kombóm:

Bicózás elmélkedéssel az esti utakon, haza érve pedig egy jó fürdő egy turmix vagy bambusz tea kíséretében.


Kísérletezz mik esnek jobban, még ha eleinte nehéz is rávenned magad. Szépen fokozatosan.


Idővel érezni fogod mennyivel jobb, kellemesebb.


Ha kellemetlen gondolataid beturakodnak, ne nyomd el őket, merj szembenézni velük, hiszen ahhoz, hogy változás útján elindulj át kell látnod azokat is s kellő módon kezelni.


Szépen sorba lerendezed őket, annál előbb szabadulsz meg tőlük vagy dolgozod fel.


S merj újítani, megújítani, kisérletezgetni, belekérdezni dolgokba.

Menni fog! Kitartás!


Remélem irományom bármely pontjával tudtam segíteni, mint választ adó.

Bízom benned, hogy mielőbb mosolyod ékesítse arcod és kimondhatod "végre vége, jobban vagyok" . 😊

nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

4-es,az nem úgy megy, ahogy kijelented.


Számukra ez olyan érzésben, mint gyermeknek az édesség.

Annyi, hogy ezesetben a szülő mond határt, de simán megenné.


Vagy amikor előtted van a vágyad tárgya, nehezen mondasz nemet.

nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Pff, nyilván részegen írtam ki a kérdést, nem tudom, mit vartam. Az a helyzet, hogy most is egy elvileg tökjó pszichológushoz járok (magán volt az összes, amióta felnőtt vagyok).
nov. 17. 18:52
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Nézd...

"pff" - özgethetsz itt... Ez a hozzáállás s reakció téged minősít.


2 dolgot jól jegyezz meg:


Amennyiben jó szaki keze alatt vagy, tud rád hatással lenni és változást képes elérni nálad apránként.


Viszont: mindahhoz te is kellesz. Mankó ugyan lehet egy szaki, de javarészt tőled függ az egész.

Te agyad, te gondolataid, elméd és a te tested, tetteid határoznak meg téged és jövődet.


Amennyiben még mindig kétségbeesetten keresel "kifogásnak" segítséget az állítólagos jó szakid mellett... Nos a "pff" helyett nézz szembe önmagaddal.


Mutogathatsz másokat hibáztatva, lenézve, ám ne feledd: önmagad elől a valóságban nem menekülhetsz örökre.


Fizethetsz bármennyit bárkinek, kapálózhatsz véres körmökkel segítségért, de ne feledd.

Ők nem lesznek ott, hogy kivegyék az üveget a kezedből, nem lesznek otthon veled a négy fal között, amikor gondolataid depresszív pillanatokat élik meg, nem lesznek ott álmodban, ahol a tudatalattid felszabadul s akár rémálom formájában csapong.


A szaki csak mankó, nem több.

Egy jó szaki pedig kérdéseket tesz fel, amik elgondolkodtatnak, ám ahhoz is olyan személyiségnek kell lenned, aki elfogadja, felfogja a dolgokat.


Ha tényleg részegen írtad volna ki a kérdést és zavarnak a válaszok vagy az, hogy leírtál dolgokat. Miért nem törlöd egyszerűen magát a kérdést "pff" magyarázkodás helyett?


Ha annyira "sz.rok a válaszok" miért hagyod továbbra is a kérdést az oldalon?


Neked egy olyan kezelő kell, aki melletted van és megfelelően kordában tart egy egészséges pszichológiai manipulációval és amikor piához nyúlnál helyette beszélgetnétek pl otthon vagy séta vagy egyéb tevékenység alatt.


Mielőbbi javulást!

A viselkedéseden és mentalitásodon még csiszolj, mert nem felnőtthöz méltó.

dec. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Gyerekkoromban évekig szexuális abúzusban volt részem, érzelmileg elhanyagoló szülőkkel"

Ez tett be neked. Ezért nem becsülöd magad most - nem vagy hozzászokva, hogy foglalkozzanak veled, elfogadjanak, dícsérjenek. Attól te még nem vagy értéktelen, rossz.

Rengetegen vannak a világon, akik örülnének neked, és akiknek te is örülnél.

Nyiss. Ne ülj otthon egyedül. Menj ki az utcára, a természetbe, beszélj emberekkel. Ha vannak barátaid, az nagyon jó.

dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!