Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől lehet az hogyha hosszú...

Mitől lehet az hogyha hosszú út áll előttem akkor izulok?

Figyelt kérdés
Sokszor szoktam utazni és mikor sor kerül rá akkor izgulok mitől lehet ez?
jan. 8. 22:31
 1/6 A kérdező kommentje:
*Izgulok
jan. 8. 22:33
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól van, hogy ez teljesen normális :)

Én azon csodálkozok, aki kicsit sem izgul...

Én legutóbb az egy éves kisfiammal és anyukámmal utaztam el pár napra, előtte egy napig csak anyukámat fűztem, hogy menjünk, aztán miután rábólintott, és megvettem a repjegyet, mást se csináltam, csak azon izgultam, hogy mi lesz (első utam volt a babával).

Még szerencse, hogy kevesebb mint egy hét múlva már indultunk is, különben lehet agyvérzést is kaptam volna, ha több időm van parázni 🙃

jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy fel vagy spannolva, várod az utazást, az ezzel járó élményeket, kalandokat, változatosságot. Teljesen normális.
jan. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Régen izgultam. Most már semmi.
jan. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Sose felejtem el, első hátizsákos utam egyedül, jó kis basic Thaiföld, ahol a legtöbben kezdik. A repülőútig semmi nem volt, leszálltam, megláttam a thai nyelvű táblákat és azt hittem ott fogok elájulni, hogy cs3szd meg Ákos, hát neked ez most miért kellett? *mint a Family Guyban, mikor Lois elveri Petert: Hülye vagy Peter! Miért kell folyton hülyeséget csinálnod és úgy érezni, hogy be kell jelenteni nekem?* Na kb. ez zajlott le a fejemben. Aztán vissza tért az erő a lábamba vettem egy nagy levegőt és kiléptem a reptérről.


Na ez az az érzés, ami miatt utazás előtt még mindig a leharcolt busszal megyek a reptérre. Ma már megengedhetném magamnak a taxit (Margit-hídhoz közel lakom, szóval nem egy világi távolság), de az a fajta izgalom, ami akkor jár át mikor mikor hajnalban felszállok a reptéri buszra, az úgy felvillanyoz a mai napig is, hogy szerintem 50 évesen itt ott fogok állni a csöves buszon, és vigyorgok mint a fakutya.

jan. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy mitől félsz ilyenkor én is ezt tettem, és kissé csökkentek a félelmeim és az izgalmam.


Attól, hogy otthon felejtesz valamit? Ennek elkerülése érdekében készíts listát, hogy miket kell vinned!


Attól, hogy lekésed a gépet? Több telefont/ ébresztőórát is helyezz az ágyad mellé, hogy ez ne történjen meg!


Attól, hogy baleset ér, vagy beteg leszel az utazás során? Köss utasbiztosítást! Olvass, tájékozódj arról, hogy milyen óvintézkedéseket kell tenned az adott országba történő utazás előtt (pl. védőoltás), stb! Legyen nálad pár gyógyszer, ragtapasz, elsősegély cuccok!


Parázol az idegen nyelven történő megszólalástól? Ha beszéled a nyelvet, v beszélsz angolul, akkor bele fogsz jönni, ne aggódj és mindig segít az internet. Az még jobb, ha olyanokkal utazol, akik szintén beszélnek..


Félsz magától a repüléstől? Vegyél be előtte valami stresszoldót, lehet kapni vény nélkül elég sok mindent. Vigyél magaddal jó olvasnivalót, vagy keresztrejtvényt, vagy bármit, ami leköti a figyelmed!



Egyébként minél többet utazol, annál jobban lecsökkennek majd a félelmeid.

jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!