Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találjak vissza önmagam...

Hogyan találjak vissza önmagamhoz? ( hosszú lesz…)

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok aki világ életében túlsúllyal küzdött. 2019-ben megelégeltem, diéta+mozgás meg is hozta az eredményét nagyjából normál tartományba került a súlyom.

Magányos voltam, nem volt párom mozgással vezettem le a “szomorúságom”. Rámtalált a szerelem covid közben. Ő életem szerelme, sosem voltam még ennyire boldog.



Viszont magamat teljesen elhagytam. Nem csak a súlyomra értem (bár az a legdurvább, sosem voltam még ennyire kórosan elhízva…) hanem konkrétan mindent elhagytam. Régen úgy jártam dolgozni minimál smink, szép ruha, frizura. Igazán korán kelek 4:30-kor mert 5:30-ra be kell érjek a munkába. Mostani rutinom annyi, hogy felkelek nagyon nehezen megmosom a fogam az arcom, megfésülködöm felkötöm a hajam felöltözök és megyek. Ha véletlen sikerül korábban kelnem akkor sincs kedvem másra… ha nem dolgozok és megyünk valahova akkor van kedvem “kicsípni” magam, viszont a tükörből már nem én nézek vissza magamra.


Minden lehetőségem megvan a fogyáshoz is, szobabicikli stb még sincs energiám és kitartásom semmihez… még ahhoz sem, hogy megcsináljam a hajam.



Miért van ez? 100%-ban biztos vagyok benne, hogy ő az igazi. A legjobb barátom a szerelmem a mindenem, mégis én elvesztettem magam és emiatt nyilván boldogtalan is vagyok a nagy boldogságban.



Mitévő legyek?

Igazából tudom, hogy minden csak rajtam múlik, de ha volt valaki hasonló cipőben örülnék ha megírná hogyan mászott ki ebből a “mélységből”.



febr. 17. 05:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Depressziósnak tűnsz (aminek sok ettől független oka lehet). Abból sajnos magadtól nem fogsz tudni kimászni, szakember segítségére lesz szükéged.
febr. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Adj magadnak egy kis énidőt.


Az emberek zöme hajlamos eltunyulni, főleg amikor már van valakijük.


Azt gondolva tudat alatt, megvan a szerelem minek is dolgozzak tovább magamon.

Kinek csípjem ki magam?

Stb.


Milyen a kapcsolatod önmagaddal?

Tudtál-e boldog lenni egymagadban?


Ha nem igazán akkor meg is van a magyarázat egy része.


Elsőre önzönek fog hangzani, ám mindenhol az egyed az első vagyis önmagad!


Saját bőrödben jól érezni magad.

Ápold magad, tartsd karban. A tisztaságtól a szellemi dolgokig.


Alakíts ki önmagad felé egy egészséges kapcsolatot.


Formálódj, fejlődj!


Tiszteld meg magad pl egy kis pihenéssel, gondolataid rendezésével.


Pl én napi 1-2órát fürdőzök egy tea vagy itthon készített gyümölcs-zöldség turmix mellett.


Önmagadat tiszteld meg és szeresd egészséges szinten.


A kapcsolatban is fontos, hogy a felek önmagukat tiszteljék, ápolják s azon felül egymást is.


Az egyén problémája ugyanis kihat a kapcsolatra is és bizony sok esetben itt csúsznak el a dolgok s lesz vége vagy csak elidegenedve lesznek egymás mellett, mint két befőttes üveg a porosodó polcon.


Aztán megy a hiszti sokaknál:

Miért nem szeretsz már? - s hasonló kérdések, támadások.


Egészséges kapcsolatban figyelned kell önmagad s pároddal való kapcsolatra is és mindegyiken folyamatosan dolgozni.


Szokták mondani, hogy nem csak megszerezni kell tudni, hanem meg is tartani.


Igaz ez pl az alkatodra, önmagadra s párodra is.


Ülj fel arra a szobabicóra, kérd meg párodat, hogy hagyjon a gondolataiddal és hajsd a bicót és gondolataidat is.


Majd apránként iktass be dolgokat.


Napi 20 perc énidő, akár lazulva, akár sporttal kombinálva.


Az énidő alatt semmi telónyomkodás stb. Csak te és a gondolataid.


Ha úgy vagy érdemes vázlatolni gondolatokat, ötleteket.


Vagy pl leírod mi nem tetszik és alá írod: megoldás/ok

S lejegyzeteled ami eszedbe jut.


Ha ilyen énidős elvonulásokba kezdesz oszd meg pároddal ezzel kapcsolatos gondolataidat.


Sőt: alapon ezt a posztodat is vele meg kellene tudnod beszélni vele!


Mert alap egy kapcsolatban az, hogy mindent kommunikáltok.

Főleg, ha már minuszban is egymásban vagytok...


Beszélgess többet vele. A párod, szerelmed nemde?


Mert pl fura lenne, hogy itteni tanácsra énidőzni kezdesz egyik napról a másikra ő pedig csak nézne értetlenül szegény hogy mi van.

Sőt félreértéseket eredményezhet.


Kommunikáció egy fontos alap.


Sok ember be kellene zárni ingerszegény helyre, max egy füzetet tollat adni nekik, hogy megtanuljanak önmagukra s gondolataikra fókuszálni, feltalálni önmagukat stb.


Tedd fel a kérdéseket magadnak:

Elégedetlen vagy?

Mik miatt?

S miket tehetsz ellenük?


Aztán apránként, fokozatosan tegyél értük.


Ne akarj túl nagy célt egyből, mert az nehezebb s nagyobb kudarcélménnyel járhat, majd magadat fogod ostorozni feleslegesen.


Hajrá! Menni fog!

febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!