Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg ennyire gáz ha valaki...

Tényleg ennyire gáz ha valaki olvas?

Figyelt kérdés

2 fiutól is megkaptam azt, hogy aki olvas az nem éli az életét és az olvasás az gáz.

Fiúk/férfiak ti komolyan ezt gondoljátok egy lányról/nőről aki olvas?

Elég sok embertől megkaptam egy furcsa nézést amikor könyvekről kezdek el beszélni, strébernek neveznek, pedig nem is vagyok egy legjobb tanuló, amúgy meg nagyon is élem az életem, csendes és nyugodt, nem úgy mint régen.

Szerintem büszke kéne legyen az a férfi akinek a barátnője olvas inkább minthogy egész hétvégét szétbulizná és inná.



márc. 10. 20:30
 1/10 Thunderfairy ***** válasza:
48%
Inkább a magasabb inteligencia jele az olvasás szeretete. Majd fognak még nézni az emberek hogy ezt meg azt honnan is tudsz csak úgy magadtól. Tehát sokkal okosabb leszel majd az átlagtól ha olyan dolgokat, tudományok például, olvasol.
márc. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha értelmes dolgokat olvasnál, akkor tudhatnád, hogy nem így van...


És nem csak más gondolatait kellen innod, hanem a sajátjaidat is ápolnod: az pl. borzasztóan banális feltételezés, hogy aki nem olvas, az csak bulizni tud.

márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es... kérlek, ez csak egy kérdés volt, most, ha nem valaki életéről olvasok vagy önfejlesztő könyveket... az már baj? igen, romantikusat olvasok ami tanít is... és nem, nem foglalkozom ezzel, szimplán több embertől megkaptam és kicsit foglalkoztat, inkább kiváncsivá tesz:)
márc. 10. 20:44
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

#3: a kommentemet sem sikerült úgy elolvasnod, hogy ne magyarázz bele valami egészen mást.


Csak feltételeztem, hogy az olvasás alapvetően feltételez valamiféle igényt a tájékozottságra. De nyilván nem erről van szó, ha a ponyvát prederálod.


Természetesen tévhit, hogy ettől ne lehetne életed, vagy stréber lennél, de nem is különösebben érdem.

márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vivienne válasza:
68%
Simán érdem ha valaki szeret olvasni. Kérdező nyugodtan olvass csak amikor kedved tartja! Fejleszti a szókincset, a mentális egészséget karban tartja ,feltölti az embert energiával, közérzetjavító, és segít a különféle problémamegoldásban az életben. Én úgy olvasom hogy közben partizom is! Szóval a kettő simán elfér egymás mellett. Nem kellene az embereket csak azért beskatukyázni mert van pár könyve otthon amikkel szeret kikapcsolódni, ez nagyon kicsinyes viselkedés. Vagy akár bármi más miatt beskatulyázni őket. Szóval csak jó olvasást és érezd magad jól a könyvek közt. Mert az menő!
márc. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is kimozdulok otthonról és párszor bulizok is... csak nem igazán bírom a tömeget, régen minden hétvégémet ezzel töltöttem, de most jobban élvezem a nyugodtságot. :)))
márc. 11. 07:11
 7/10 D-Mano ***** válasza:
100%

Olvasni nem gáz.

Az a gáz, ha valaki mindenképpen az olvasásról akar beszélgetni, ha a társasága meg nem szeret olvasni. Itt nem azt írom, hogy nem lehet szóba hozni, de ha nem vevőek rá, akkor nem jó erőltetni. Nem is szabad fölényeskedni az olvasással, azt játszani / éreztetni a többiek előtt, hogy te több vagy, mert te olvasol, nem pedig [akármit is csináljon a másik: pl. netflixezik, bulizik stb.].


Engem pl. sosem cikiztek tizenéves koromban (amikor ez leginkább szokás) se azért, mert metálos voltam, se azért, mert animéket néztem, mert nem erőltettem ezt a témát ott, ahol nem voltak rá vevőek, pedig ezek pont olyan dolgok (voltak legalábbis akkoriban), amik miatt sokat cikiznek embereket. Sőt, kitűnő tanuló is voltam, de nem stréberkedtem, ezért ezzel sem találtak meg soha.


És olvasni nem is érdem.

Legalábbis önmagában nem az. Ha valaki ponyvát (romantikus, krimi stb. műfajok általában) olvas, abban semmi építőjellegű dolog nincs. Nem igazán bővül sem a világismerete, sem a szókincse tőle, mély vagy eredeti gondolatok sem szoktak lenni bennük. Tehát pusztán szórakozásra jók. Én is főleg ponyvát olvasok, és jóféle szórakozásnak gondolom, szóval ez a bekezdés most messze nem a leszólásról szólt.

Ha valaki ismeretterjesztő, tudományos vagy szépirodalmi műveket szokott olvasni, na, az már érdem is lehet, az már hozzá is tud adni az emberhez valamit.


Kérdező, ezt írtad:

"igen, romantikusat olvasok ami tanít is"

Na hát kíváncsi lennék néhány olyan címre, ami romantikus és tanít is. Írnál pár ilyet?

márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát... teljesen egyett értek, nem szoktam felvágni csak néha annyira eltölt az izgalom, hogy megoszthassam másokkal, hogy "rendeltem ezt a könyvet és alig várom, hogy belekezdhessek" és ennyi.


Hát... én úgy értem a romantikus könyveket, hogy tanítanak is, hogy ugye elképzeled a fejedbe az eseményeket és te magad látod mi a jó és mi a rossz, a romantikusból letudsz következtetni dolgokat, hogy egyes emberekkel pl hogyan is kéne viselkedni, meg, hogy jobban értékelj dolgokat. Ez emberfüggő inkább.

Én úgy gondolom minden könyv tanít valamit, nincs olyan könyv ami nem tanítana, például egy viccet vagy egy új szót.

A lényeg, hogy eddig amelyikeket elolvastam, mindegyjikben volt valami tanítás, nem tudom melyiket mondjam... A Punk 57-et én személy szerint nagyon nagyon szerettem és vettem át belőle dolgokat.

Ezt te kell eldöntsd, hogy mit olvasol... melyik kategória vonz téged, én nem mondhatom meg, én nem dönthetem el helyetted, hogy mit olvass ami tanít, te izlésed.

Én a drámát szeretem meg azt ami elfogadtatja velem a kinézetem.

márc. 11. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyilván ez csak szerintük gáz mert egyébként egyeltalán nem az.
márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Röviden : Nem nem gáz

Hosszan megfogalmazva:

Nagyon sok olyan szó, kifejezés van amit csak könyvekből tanulhatsz meg. Fejleszti a szövegértést, a koncentrációt és a szókincset. + A helyesírást.

Ráadásul kellemes kikapcsolódás. Nálunk az osztályból sokan olvasnak, és a fiúk sem tartják gáznak. Aki pedig mások vélemény miatt lemond az olvasásról az olyan birka hogy annak úgyis mind1. Ha szeretsz olvasni ne hagyd abba azért mert más azt mondja hogy béna. Te könyveld el magadban hogy nincs igazuk és kész. :)

márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!