Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs egészséges önértékelésem...

Nincs egészséges önértékelésem. Hogy lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Többek mondták már, hogy szép vagyok, okos és tehetséges, de nem tudom elhinni. Nem tudom jól érezni magam, ha megdicsérnek, többnyire csak lányoktól hallom, így nem merek tenni semmit, bár van olyan fiú, aki bejön..

ápr. 1. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez elég nehéz kérdés, és nem vagyok szakember, szóval csak a saját véleményemet/tapsztalatomat tudom veled megosztani ezzel kapcsolatban.


Ha te is olyan vagy, mint én, akkor szerintem magasra teszed a lécet, amit mindig csak emelsz, hogy fejlődj és elérd a következő célt, de mivel az elvárt szint mindig magasabban van a jelenleginél ezért soha nem vagy magaddal elégedett.

Ott van emellett a social media, ahol azt látod, hogy mindenki szép sikeres vagy - mivel az algoritmus rád van szabva - valamilyen szempontból olyan, mint te, csak "jobb". Könnyű ebből arra következtetni, hogy nem vagy elég jó és nehéz erre megoldást találni.


Szerintem ebben az tud segíteni, ha van egy barátod, aki ad neked egy reality checket, és ha vele jól érzed magad, akkor elég jó vagy :)

Persze a legjobb az, ha ezt magadtól állapoítod meg, nem mások véleményére támaszkodva, de néha egy külső hatás kell, hogy kizökkentsen ebből a mentalitás állpotból, ha saját magadban ez probléma.


Nekem most ez segített, de úgy gondolom, hogy ez egy mélyen gyökerező probléma lehet, amit tudatos erőfeszítés befektetésével kezelni.


Ha nincs olyan barátod, akivel ezt megbeszélhetnéd, akkor akár nekem is írhatsz.

ápr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért nem tudod elhinni azokat a dicséreteket, amiket mások mondanak? Mit mond a belső (kritikus) hangod rólad, azaz mivel bénítod és bántod magad? Ezt jó lenne magadban tudatosítani, és gyengíteni a belső önkritikát.

És mi lenne, ha megkérdeznél néhány fiút, hogy mit gondolnak rólad, veled kapcsolatban? Szerintem az is erősíthetné az önbizalmad, illetve az önmagadba vetett hited.

ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Először is! Lehet, hogy úgy gondolod, hogy "basszus ki ez a ronda lány/fiú velem szemben??" - mondod a tükörben.

Hát megmondom neked az igazat! Én is így voltam vele.



De valahogy mostmár rájöttem, hogy ez nem mehet tovább. Nem utálhatom magamat, mert az egyszerűen pofátlanság lenne.

Nem vagyok szép? Tudom.

Nem vagyok okos? Ezt is tudom.

Nem vagyok tehetséges? Szintén tudom.


De ha nekem valaki ilyet mondd az egyszerűen nem érdekel. Több millió ember gondolja magáról ugyanezt.

Ellenkező esetben ha valaki pont azt mondja hogy "szép vagy!" akkor én átlátom, hogy ki az aki komolyan gondolja. Látom a szemében azt a teljesen önzetlenséget, őszinteséget. De valaki csak illemből mondja.


Tudod, mindenki a maga módján tökéletes. De persze tökéletes nincs meg mondom neked. Egy se.


Ne nézz olyan videókat a közösségi oldalakon ami csak bizonytalanná tesznek téged.


Próbáld meg szeretni magadat!

Mert menni fog.

Ha egy valakinek sikerült, neked is fog.

És látod? Hozzáállás kérdése.

Ha önbizalommal teli vagy, akkor sikerülni fog. Önbizalom az fontos. És az is fontos, hogy ez az önbizalomteljesség negatív vagy pozitív.

Ezt csak rajtad áll.


Halgass olyan zenét amit szeretsz, ami boldoggá tesz. Ha meg nem szereted a zenét, feküdj be egy forró habfürdőbe és élvezd a relaxálást.

Sétálj egyet, csináld azt ami boldoggá tesz!


Legyen egy önértékelési naplód, füzedet. Leírhatod bele, milyen napod volt, hogy érezted magad. Legyen egy olyan oldal, ahol csak is magadra koncetrálsz. Leírod 10szer vagy akár 20szor, hogy "Szép vagyok. Egy csillag vagyok az égenbolton, ami fényesebben ragyog mint a többi". Hasonló. Írj idézeteket. Lehet saját és lehet Pinterestről leszedett is.

Beszélj a szüleiddel, barátaiddal. Ha annyira nem szeretnél hozzájuk fordulni, menj pszihológushoz, terepeutához.

Írd ki a bántást, az örömöt, a sikert, a sikertelenséget abba a füzetbe. Mint egy jó társ aki mindig meghallgat.


Ajánlom neked a 5 Minute Journal-t. Ha nem akarsz folyamatosan írni mert már fájnak az ujjaid, vedd meg ezt, ott előre leírt kérdések meg minden van ott.


Nem fogom megmondani neked, hogy "DEEEEE MÁRPEDIG TE NAGYON SZÉP VAGY!!" mert tudom, hogy ez nem őszinte.



Remélem segítettem!

ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!