Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van manapság ennyi...

Miért van manapság ennyi önbizalom hiányos ember?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka ennek? Mert úgy veszem észre, hogy egy elég "divatos betegséggé" vált... (javítsatok ki, ha ez nem így van) Vagy régebben is ennyi ember küszködött ezzel a dologgal csak éppen nem volt téma?

Mit lehetne ez ellen tenni?


2010. okt. 26. 19:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nos, az aki megemlítette, hogy "az önbizalomhiányt nem divatból csinálják" annak üzenem, hogy nem szó szerint értettem... "divatos betegség" vagyis elég általános probléma.

Biztos vagyok benne, hogy a média is rátett öt lapáttal az emberek önbizalom hiányának kialakulására, de régebben is volt média. Akkor nem mutogatták a "tökélyt", hogy eltudják adni a dolgaikat? Akkoriban kevesebb volt az önbizalom hiányos ember? Vagy, hogy is van ez?

2010. nov. 1. 13:35
 12/17 anonim ***** válasza:
35%

Hogy legyek népszerű a csajok körébe? :D


Szerintem a helyes sorrend az ez:

1.Legyél nagyon bunkó

2.Vegyél szűk farmer nadrágokat

3.Zselézd fel a hajad mindennap

4.Szólj be minden tanárnak,de ha lehet úgy szólj be,hogy jól kib.sszanak veled,hogy egyest kapj,és akkor biztos te leszel a király!

5.Beszélj a WOW-ról,a CoD2-ről,a CoD4-ről

6.Mindennap vagy mindenhéten más csajjal járj

7.Ne legyél szerelmes,csak a sz.xre hajts

8.Dicsekedj a barátaidnak a f....d méretével,mikor ott vannak a csajok is!És hangosan beszélj,hogy ők jól hallják!


...\"Izmos kockahas,üres fej,bronzos bőr és kék szemek...\"


NÁLAM NINCSEN SZERENCSÉÉÉD:D:D

2010. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt rossz helyre írtad öreg. :D
2010. nov. 1. 15:05
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez azért van mert az emberek túlzásba viszik a divazozást.Nem mindenki teheti meg,h úgy nézzhessen ki ahogy akar és olyan ruhákat vegyen amilyeneket akar.De a modellek is sokat tehetnek róla, az emberek többsége azt látja normállisnak ahogyan egy model néz ki.Így sok fiatal lány belesik az anorexiába vagy bulémiába.Na meg persze a mai világ teljesen fel van pörögve az emberek mindenhová rohannak.Így mindenki stersszes.


De persze mindenki magából indul ki....

2010. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%
Azért van sok önbizalom hiányos ember mert az aki nem menő az lenézik.Tehát ez által egy senkinek számítasz,húzzál a sunyiba és senkihez se szólj hozzá elven bánnak veled.Plusz bekapcsolod a tv-t mit látsz? Tökéletes nő illetve férfi.Karcsúság,nagy fenék,hibátlan bőr,nagy kerek mellek,tökéletes fogsor,kockás has,izom tömeg..A csajok (legalábbis a többség) arra bukik,vagyis az olyan férfiakra akik a tv-ben vannak,a férfiak pedig azokra a nőkre akik a tv-ben vannak.De nem mindenki lehet olyan mint a tv-ben!!Próbálják izmosítani,karcsúsítani magukat de nem azt látják amit a tvben.Nem nézik meg őket az utcán mert kisebb a mellük/fenekük és nem gebék.Az önbizalom hiányosság a média és a sok lenéző ember miatt alakul ki.Sajnos ez borzalmas de reméljük idővel javul..:)
2010. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%

"Biztos vagyok benne, hogy a média is rátett öt lapáttal az emberek önbizalom hiányának kialakulására, de régebben is volt média. Akkor nem mutogatták a "tökélyt", hogy eltudják adni a dolgaikat? Akkoriban kevesebb volt az önbizalom hiányos ember? Vagy, hogy is van ez?"


Nem tudom, hogy régebben mi volt, de azt tudom, hogy mi nem: nem volt divat a csontosság, nem volt photoshop, nem volt Playboy ami megmondja, ki a jó nő. Nem volt menő, ha egy nő ku*vásan öltözködik és viselkedik, nem volt műköröm, póthaj, szilikon, botox...

2010. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy régen is ugyan így volt. Csak most jön a szöveg, hogy "bezzeg az én időmben..." pedig akkor sem volt máshogy. Egyébként tényleg nagyon sok önbizalomhiányos ember van, én is észre vettem, gyerekkoromban én is küzdöttem ilyesmivel, aztán ahogy felnőttem ezt teljesen levetkőztem.
2010. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!