Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Történt már veletek hasonló?...

Történt már veletek hasonló? Ti pszichológushoz fordulnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Szóval az a probláma, hogy néha teljesen idegen emberektől elkezdek rettegni és bepánikolok.

példa:

Ma ültem a buszon és láttam, hogy egy srác engem néz. Kb. 17 éves lehetett. Mások is szoktak nézni, meg én is szoktam nézni másokat, ez teljesen általános dolog. De tőle iszonyatosan megijedtem. Úgy éreztem, hogy nem csak úgy néz, de nem is úgy figyel ahogy egy fiú szokott egy lányt aki tetszik neki, hanem "szemmel tartott". Fogalmam sincs miért éreztem ezt, de teljesen bepánikoltam. Először arra gondoltam, hogy leszállok, de aztán az jutott eszembe, hogy mi van ha ő is pont ott száll le? Akkor nekem végem. Egyre jobban féltem és leizzadtam, minden mozdulatom görcsös volt, néha a kézfejemet is harapdáltam. Magamban könyörögtem, hogy ne ott szálljon le ahol én. Aztán felszállt egy másik srác őt kinéztem magamnak és eldöntöttem, hogy ha az a félelmetes fiú is ott száll le ahol én akkor megkérem a másikat, hogy szálljon le velem. Az mindegy volt, hogy hogy magyarázom majd ki. Szerencsére nem kellett neki szólnom mert végül a pasi nem ott szállt le ahol én, de mire leszálltam már szédültem és alig álltam a lábamon. Aztán a buszmegállótól hazáig futottam és közben hátra pillantgattam, hogy hátha mégis leszállt és követ.

Ez sajnos nem az első eset, előfordult már, hogy ennyire megijedtem egy idegentől és fogalmam sincs miért. Úgy érzem pár emberen, hogy gonoszak. Pár hónapja egy másik embertől rettentem meg akiről úgy éreztem, hogy olyan indulatok vannak benne mint Hitlerben... oO'


Elmennétek pszichológushoz?

Vagy ez valami normális tini paranoia?

L/16


2010. nov. 14. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha előfordul a családodban pánikbetegség, vagy hajlamos vagy rá, menj orvoshoz. :X
2010. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem pánikbetegség,inkább valamilyen fóbia.De eredhet régi traumából is,ha netán bántott,megijesztett valamikor valaki.

És esetleg megérzés is lehet.Figyeld meg,ismerős embereknek is hasonlóan érzékeled-e jó vagy rossz kisugárzását?ha igen ,és ez az érzékelés stimmel az emberekre,akkor viszont,ami veled történik,az inkább az ezotéria témakörébe tartozhat.

2010. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Javaslom az orvosi beavatkozást.

-Ha most nem jársz utána ennek a kellemetlenségednek, nagyobb kellemetlenséged származhat ebből később, mégpedig úgy, hogy tanulás, munkavégzés közben, vagy otthon, egyedül is rosszul lehetsz - és senki nem fogja gyanítani Rólad, hogy mi bajod lehet, ill. hogyan tudna segíteni.


Volt egy kolléganőm, aki nagyon jó munkaerő volt, - önállóan, és kimagasló munkaintelligenciával tudta ellátni a feladatait. Az átszervezések által abba a helyzetbe került, hogy egyedül kellett egy helyiségben dolgoznia, ahová kívülről nem tudott bárki bejutni.

Összeesett - psychologiai alapon, - és csak a szerencséjének köszönheti, hogy nem érte nagyobb baj, - ha szélütést kapott volna, meg is halhatott volna, annyi ideig feküdt egyedül a helyiség padlóján.

Végül egészségügyi alapon be kellett fejeznie kimagasló pályafutását a cégnél, ahol addig együtt dolgoztunk.


Ne várd meg, hogy kialakulhasson ilyen, - vagy hasonló - helyzet, javaslom, járj utána a dolognak!

2010. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%

Mert Sztálin nem volt indulatos, Rákosi meg végképp nem. Sőt Mao-se volt az!

Mert indulat csak Hitlerben lehet. Gratulálok az értelmi szintedhez kedves kérdező. Mellesleg meg ezek a pánikbetegség jelei, az izzadás, az artériák, és vénákban felerősödő vérmennyiség. Lehet hogy utána azért nézett mert az arcszín megváltozik, hulla-fehérré válik.

Egy pszichológus hallgató. L/21

2010. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszolóm! Ez csak egy hasonlat volt. Szerintem ahhoz hasonlítom amihez akarom és nem értem miért probléma, ha az épp Hitler. Vagy netán soroljam fel a történelem összes indulatos, gonosz emberét? Miért leszek én a csökkent értelmű, ha választok egyet? Miért is olyan nagy baj ez? Csak egy hasonlat...oO Nem is értelek.. Magyarázd már el kérlek...
2010. nov. 14. 21:09
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

A gyűlöletkeltésért, mások sértegeséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár!

És te pont azt tetted. Nem mondom, hogy fasiszta vagyok. Csak hiszek az emberi egyenjogúságban. Mond azt, hogy gonosz volt mint az ördög...

2010. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"mások sértegeséért"...te is megszegted bogaram és szerintem a tiéd szembetűnőbb..:D amúgy a szabályok arra vannak, hogy áthágják őket.

az ördögben meg nem hiszek.

2010. nov. 14. 22:23
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

22:19


Úgy látom neked is problémáid vannak, ha ennyire kötözködős vagy. Ha akarod beszélhetünk msn-en, küldj e-mailt, és felveszlek. (De nem most. Sajnos csak jövő hét végén érek rá legközelebb.)

2010. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Még egy antifasiszta bunkó. Gondolkozz, olvass, cselekedj. Látszik, hogy egy kis éretlen tini vagy. Az a baj, hogy a korosztályod nincs tisztában azzal amikor valakit valamivel megvádol. Ha kisebbségi vagy akkor a fasiszta gonosz, de ha fasiszta vagy akkor a kisebbségi. Holott nem attól függ, h valaki gonosz-e. Hitler gonosz volt. Ez tény, de mindig őt állítják be bűnbaknak, holott az orosz gulágokba több zsidó tűnt el mint a náci haláltáborokba. Csak erről nem szól a fáma, mellesleg én is kisebbségi vagyok. Sőt 1/4részben zsidó is.
2010. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
20:51!És te pszichológus akarsz lenni?Ilyen stílussal?Előre sajnálom a pácienseket!
2010. nov. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!