Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha gyakran keverem...

Mit tegyek, ha gyakran keverem magam kellemetlen helyzetekbe, hogyan kezeljem a szégyenérzést?

Figyelt kérdés
Leégek, pirulok, bakot lövök, mellényúlok. Mostanában nincs nyugtom a kínos helyzetektől, és még mindig nem tudom, hogy hogy álljak a dologhoz. Műveletlennek, felháborodásra okot adóan tapasztalatlannak, naivnak és gyengének élem meg magam, és egyre nehezebben viselem. Kicsit elkéstem a felnőtté válással 24 évesen, de mégis valami okos tanács jó jönne. Igazából nekem az is jó, ha mindenki elmondja a gondolatait.
2009. jan. 14. 03:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sztem vahol már te magadnak beszéled be őket. egyszer történt veled vmi balszerencsés dolog, azóta meg csőstül jön ugye? na ez nem véletlen. a kulcs benned van. próbálj meg lazítani, ne azon görcsölni, mikor mit teszel már megint tönkre, mikor mondasz butaságot, vagy kerülsz egyén kínos helyzetbe.

velem is volt olyan, hogy sorozatosan mindent tönkretettem magam körül. tárgyakra gondolj: leégettem a fűnyírót, másnap elcsesztem a porszívót, nemsokára kirángattam egy konnektort a falból véletlenül, kiégettem cigivel a kedvenc felsőm... azt mondtam elég. és máris javult a helyzet:)

2009. jan. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, hogy ilyen nagyon magasröptű beszélgetésekbe egy ideig nem folysz bele, ha többen vagytok, és komoly dolgokról beszélgettek, és nem vagy biztos magadban, maradj inkább megfigyelő. Figyeld a különböző véleményeket a témáról, meríts ötletet, persze ez nem azt jelenti, hogy mindig az éppen beszélő véleménye legyen a sajátod is, csak azt, hogy ne mondj rögtön az elején butaságot, hanem egy ideig csak hallgasd a többieket, aztán hátha az egyik hozzászólásról eszedbe jut egy értelmes gondolat.


Olvass minden nap hírújságot (nem pletykalapot ;)), és dobj föl néha te 1-1 érdekes, komoly témát, így te már eleve jártas leszel benne.

2009. jan. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nevess rajta. én is eléggé ügyetlen vagyok de ha nevetek már nem is olyan kínos a helyzet :D És ha vki "kinevet" arra gondolj h. VELED NEVETNEK és nem rajtad ;-)
2009. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!