Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amikor a fiatal "angoltudók"...

Amikor a fiatal "angoltudók" a "th"-tartalmazó szavakat "sz"-el mondják, ezt direkt csinálja, az érintetteket kérdezem?

Figyelt kérdés

áj szink in dö szietör ju vill szink szrí szing, ez a mondat angolul: i think in the theatre you'll think three thing.


na most a legtöbb ember sz-el mondja


de kérdem én, ez mire jó?!


ciki normálisan mondani, mert igen azt veszem észre hogy ciki ,nagyon is ,ezért nem mondják ki normálisan,


DE AKI NEM ÍGY GONDOLJA hogy ciki, esetleg nem hallja a különbséget a kettő "változat" között,ha ez így van azt nem hiszem el,NEM HISZEM EL HOGY EZT NEM LEHET HALLANI!


a mondat értelmét ne fürkésszük,mert nincs sok


köszönöm a érintettek figyelmét:) és aki válaszol


2010. nov. 23. 21:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
ez ilyen magyar akcentus. az oroszok, és a fehéroroszok például mindig dz-nek mondják a th-t.
2010. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
egyes helyeken pl.az én régi sulimban így tanították,meg elég sok helyen! hülyék a tanárok,ez nekem új,hogy nem sz.el kell mondani:S By,Csillámpóni
2010. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
szerintem a magyar hülyeség...totál nincs értelme
2010. nov. 23. 21:26
 4/35 anonim ***** válasza:
Ez sztem a nyelvtanárok hibája. Az ő dolguk lenne elmagyarázni, hogy pontosan hogyan kell azt a hangot képezni. Egészen addig, míg nem lett egy értelmes angol tanárom, addig jobb híján én is így mondtam. Valószínűleg ez a legtöbb helyen elmarad, és ha hallás után mondod ki a szavakat, a magyarban az sz hang áll hozzá a legközelebb. Egyébként ez nem csak a kezdő nyelvtanulóknál hiba. Több idősebb embernél is hallottam már ezt, náluk is így rögzült valószínűleg.
2010. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
mivel a magyarban nincs meg ez a hang (th) ezért a legközelebbi hozzá hasonlót ejtik. én külföldön élek,külföldi a párom és néha még nekem sem áll a számra, hát még akkor egy kezdő angolosnak vagy olyannak aki nem beszéli folyékonyan és csak a suliban tanulja és még életében nem is találkozott angollal..
2010. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

sokan pl lehet hogy nem tudják kimondani, vagy nehezen.

de pl te sem biztos hogy minden kínai hangot tökéletesen tudsz kiejteni.

2010. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Ez a dolog engem is nagyon idegesít


Volt hogy a pénztárnál előttem egy külföldi fizetett és a kasszás csaj magyarázta a végösszeget: SZÖRTISZRÍ

Az angolnak nem esett le.


Nemrég láttam egy filmet amiben a főhőst Keith-nek hívták és legalább 100x hangzott el, hogy KÍSZ


A Szausz Parkról nem is beszélve... najó, elég

2010. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

de azt nem értem hogy a "TH" kiejtve az miért áll közel az "sz"-hez , nem akarok kötözködni ,de egyértelműen lehet hallani hogy az nem "SZ"


csak azért nemértem mert annyi mindent tudni kell ,de a kiejtésbe bele sem sz*rnak , nem tudom összeegyeztetni


vagy az angolórán nem hallgatnak a gyerekek szöveget egy angol szájából?:S

2010. nov. 23. 21:32
 9/35 A kérdező kommentje:

jajajajaaja


áááá ,de jó SZAUSZ PARK


ezt én sem értettem , és mikor megláttam az hasonlóságot a south park és a SZAUSZ PARK között áááhhh, rögtön leesett

2010. nov. 23. 21:33
 10/35 A kérdező kommentje:

ezt halgassátok : http://www.youtube.com/watch?v=EX8sjbsJj-I


az első 3 mp-en belül ,nem azt mondja hogy du ju SZINK ábout mí....áááá


blútusz

2010. nov. 23. 21:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!