Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amikor a fiatal "angoltudók"...

Amikor a fiatal "angoltudók" a "th"-tartalmazó szavakat "sz"-el mondják, ezt direkt csinálja, az érintetteket kérdezem?

Figyelt kérdés

áj szink in dö szietör ju vill szink szrí szing, ez a mondat angolul: i think in the theatre you'll think three thing.


na most a legtöbb ember sz-el mondja


de kérdem én, ez mire jó?!


ciki normálisan mondani, mert igen azt veszem észre hogy ciki ,nagyon is ,ezért nem mondják ki normálisan,


DE AKI NEM ÍGY GONDOLJA hogy ciki, esetleg nem hallja a különbséget a kettő "változat" között,ha ez így van azt nem hiszem el,NEM HISZEM EL HOGY EZT NEM LEHET HALLANI!


a mondat értelmét ne fürkésszük,mert nincs sok


köszönöm a érintettek figyelmét:) és aki válaszol


2010. nov. 23. 21:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
21.29 vagyok. Valahogy én még mindig a tanárok hibájának érzem. Általános- és középiskolai "pályafutásom" (12 év) alatt kb. 8-9 angoltanárom volt, közülük legalább 5-nek szörnyű volt a kiejtése. Nem csak a th tekintetében, hanem minden szinten. És mégis ők, azok, akik diplomát kapnak, és taníthatnak. Ha a tanár rosszul tanítja meg, szerencsétlen diák honnan tudná, h hogy van az helyesen, ha csak egyfélét hall?!
2010. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Amúgy tökre igazad van, ezt nem vitatom :D
2010. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

köszi:)

de nem erre vártam:)


hanem az még amit furcsállok ,hogy hallasz angol szöveget a minden napokban ,ezt nem tudok kikerülni.. ,de ha hallasz akkor ez máris rossz kifogás hogy azért mert a tanár sz*rul ejti ki.


én sem tudok úgy beszélni mint egy angol ,pedig nagyon igyekszem ,de egyszerűen valami miatt nincs "megengedve"

2010. nov. 23. 21:43
 14/35 anonim ***** válasza:
sillámpóni vagyok, akkor a th-t hogy kell kiejteni?:)
2010. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
én meg éliás tóbiás ,nézd meg a linkelt videót ,és hallgasd meg az első 5 mp-et....
2010. nov. 23. 21:56
 16/35 anonim ***** válasza:
szerintem meg a kezdő anoltanulókat (mint pl.engem) jobban foglalkoztatja az, hogy el tudják mondani helyesen a mondatot, mint egy ilyen apró kiejtési hiba...
2010. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
már vártam a kedves témaelterelőt:)
2010. nov. 23. 21:59
 18/35 anonim ***** válasza:
Egyetértek, nem tudom, HOGY NEM LEHET HALLANI, hogy az a hang NAGYON NEM "sz" meg "f"...Nem mondják normálisan, de amúgy nem is akarják.
2010. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
jaja ,megvannak ezek anélkül is ,már csak az a ciki mikor felsőfokú nyelvvizsgával nem tudja megértetni magát külföldön
2010. nov. 23. 22:01
 20/35 anonim ***** válasza:

Én mondjuk még tanulom az angol, vagyis még gimis vagyok, és nekem pl. nme tanították meg, hogy hogy kell kiejteni (ha jól emlékszem), de volt rá példa, hogy itthon egy olyan felvételt, amin olyan volt, amit nem tudtam, hogy hogy kell kiejteni, többször visszatekertem (de nem oktató cucc volt az, csak egy sima videó, ahol egy angol (vagy amerikai) beszélt). És hát igen, nálunk van aki "sz"-t mond, de olyan is, aki "t"-t... hát én úgy próbálkozok helyesen mondani...

Ja de a lényeg, hogy eléggé a tanárok hibája.

2010. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!