Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amikor a fiatal "angoltudók"...

Amikor a fiatal "angoltudók" a "th"-tartalmazó szavakat "sz"-el mondják, ezt direkt csinálja, az érintetteket kérdezem?

Figyelt kérdés

áj szink in dö szietör ju vill szink szrí szing, ez a mondat angolul: i think in the theatre you'll think three thing.


na most a legtöbb ember sz-el mondja


de kérdem én, ez mire jó?!


ciki normálisan mondani, mert igen azt veszem észre hogy ciki ,nagyon is ,ezért nem mondják ki normálisan,


DE AKI NEM ÍGY GONDOLJA hogy ciki, esetleg nem hallja a különbséget a kettő "változat" között,ha ez így van azt nem hiszem el,NEM HISZEM EL HOGY EZT NEM LEHET HALLANI!


a mondat értelmét ne fürkésszük,mert nincs sok


köszönöm a érintettek figyelmét:) és aki válaszol


2010. nov. 23. 21:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Irigyellek titeket..Tök jó hogy nektek csak ennyi problémátok van.:) Igazából nektek nem tök mindegy hogy ki-hogyan mondja? Amerikába SZ-nek mondják,gondolom azért tanítják úgy a tanárok.Mi a suliban Amerikai angolt tanulunk,ott SZ-el mondják..Szóval pl. AniSZink. De az ANGOL angolok gondolom akkor TH-t ejtenek vagy valami ilyesmi.Nem tudom,engem nem is foglalkoztat,jobb az AMERIKAI angol,jobban meglehet érteni.:) Vagy nem tudom,nekem könnyebb.De gondolom engem is lefogtok hordani..Rendbe' pontozzatok le.Helló:)
2010. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
*EniSZink <- bocsi elrontottam :S:$
2010. nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
22:46: Az a helyzet, hogy te vagy nem hallottál még amerikai angolt, vagy olyan vagy, mint akikről szó van, hogy nem ismerik fel a különbséget. Az amerikai angolt valóban egyszerűbb megérteni, de ettől függetlenül nekem ugyanúgy tetszik a brit angol is, persze csak ha nem "rondán", összevissza beszélik(ez minden nyelvre igaz). Csak hogy tudd, Amerikában SEM mondják "sz"-nek, NAGYON NAGYON NEM. A tanárod lehet, hogy amerikai kiejtéssel beszél, és te nem hallod rendesen a hangokat, vagy lehet, hogy a tanárod nem beszél helyesen, és azért nem, valamint az is lehet, hogy mindkettő.
2010. nov. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

ausztrál, meg jamaikai angolt se hallottak még ezek szerint, de még írt se.

ezeknek csak a brit van, ennyi. :)

2010. nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

ezaz, annyi helyen beszélik már az angol nyelvet, annyiféle kiejtésben és nyelvjárásban, hogy ha sz-nek mondja valaki, akkor max rögtön leveszik, hogy nem ez az anyanyelve...

szerintem nem akkora probléma ez :D

2010. nov. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
23:01 Menj el Amerikába és meghallod hogy SZ-nek mondják.Egyébként igen,ezek csak a brit angolt hallották még...Vannak más országok ahol SZ-el mondják,de nektek csak az áhított Brit sz*r van,ezért lekell venni annak a fejét aki SZ-el mondja..Sajnállak titeket hogy ilyeneken fenn akadtok..Az életben kisebb hibákon is fent fogtok akadni?:) Gondolom igen..Grat(Y)
2010. nov. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

sehol az égvilágon nincs egy olyan ország ahol az anyanyelven angolul beszélő emberek "sz"-el ejtik.


de látom ez egy véget nem érő vita:)

2010. nov. 24. 14:49
 28/35 anonim ***** válasza:

Megmondom neked, hogy miért: mert amikor tanultam, akkor szar angol tanárom volt, nem érdeklte a kiejtésünk. Én így tanultam meg, így szoktam meg, persze azóta korrigálom, de még mindig van átmenet a kettő közt.


Amúgy nem értem, hogy mit kell ezen kiakadni... Azon is kiakadsz, hogy valaki ember helyett embört mond ?

2010. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Az angoltanárom "t"-nek ejti, én meg úgy, ahogy hallom azokban a dalokban, amiket hallgatok. Van köztük holland, orosz, finn, svéd, kanadai előadó, szóval kíváncsi lennék, hogy egy brit egyáltalán felfogná-e, amit közölni akarok vele :D Amúgy gondolom azért ejti mindenki "sz"-nek, mert úgy tanítják nekik, és hiába hallják - pl. filmekben -, hogy az nem teljesen úgy van, nem mernek kísérletezni, végül ez a "th" hang "sz"-ként rögzül bennük.
2010. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
58%
azért a kédező tökéletes angoltudására kíváncsi lennék...mind a nyelvtani mind pedig a kiejtésbelire. de ugye ez sosem fog kiderülni.
2010. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!