Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A munkahelyemen állandóan...

A munkahelyemen állandóan piszkálnak?

Figyelt kérdés
külső gyakorlaton vagyok egy "étteremben"és van rajtam kívül még 5 diák akik állandóan kötözködnek velem,ok nélkül,ütögetnek,ilyesmiket csinálnak...hogyan védjem meg magam már tiszta ideg vagyok ezek miatt,rám fogják azt amit ők elrontottak?mit tegyek?
2010. nov. 26. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Feltételezem,nem vagy elég határozot és az önbizalmad sincs a toppon...Ha meg ütik a válad mit csinálsz?

Gondolom be sértődsz,esetleg szótlanul tűröd vagy a tehetetlenség érzése miatt indokolatlanul magas hangon próbálsz veszekedni....stb


Gondolom ha bármit is mondasz csak annyit mondanak rá hogy "jaj most be..artam".Vagy "húú de meg komolyodtál,ne légy már olyan durcás..."És csak jobban felhúzod magad rajta.


Első sorban határozotnak kell hogy legyél,szóban el kell őket küldened,de ne veszekedj,ne emeld fel a hangod..stb.Csak velősen,röviden válaszolj be nekik és utána csináld tovább a dólgod.ne foglalkozz velük.Eleinte nem fognak komolyan venni és azonis nevetni fognak hogy "keménynek" mutatod magad..De idővel,látni fogják hogy nem igazán jön be és le állnak.


Ismerem az ilyeneket,nagyon nehéz velük de lehet őket kezelni.Első sorban az motiválja őket hogy gyenge vagy,esetleg szótlan is vagy egyszerűen nem vagy a szavak embere és nem tudsz be válaszolni nekik....A saját fegyverüket kell ellenük fodítani.


Ha be szólnak,meg ütnek,velősen szolj be nekik de soha.soha ne kapd fel a vizet,mert akkor vérszemet kapnak hogy "ez-az ecsém,folytassuk"..És te is próbálj be szólogatni nekik,de ne mosolyogj amikor ezt teszed,és ne is legyél durcás és ne dadogj vagy mutass habozást..Csak nyugodt,természetes arc kifejezéssel és hang stílusban be kell szólogatni nekik és idővel lá állnak...

2010. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a választ tényleg az a csndes típus vagyok...hát mikor megüt?nem kiabálok hanem rászólok h hagyjál már,ennyi a reakcióm,gondolom mondanom sem kell azt h "ki" köt belém állandóan,ne hidd h fajgyűlölő vagyok...:(

meg mindig mondja h mozduljak meg mert fejberúg ilyeneket mond csicskáztatna ilyenkor mit csináljak?am 17/L vok...

2010. nov. 26. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!