Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy ne törődjek mások vélemén...

Hogy ne törődjek mások véleményével?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Ne tegyél fel kérdéseket, mert azokra választ vársz!

Legyen saját elképzelésed, hiszen ha mástól kapod meg a választ a kérdésedre, akkor a legroszabb úton haladsz a célod felé (illetve távolodsz attól)!

2010. dec. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ne emészd magad, ha valaki olyan dolgot mond neked, vagy rólad, amit nem szívesen hallasz! Hidd el, nincs olyan ember, akit mindenki szeret, kedvel meg dicsér. Akiket sikeresnek, magabiztosnak látsz, azok azért lehetnek olyanok, mert nem fordulnak magukba minden negatív beszólásra, hanem mondjuk visszavágnak, elmosolyodnak, vagy viccesen reagálnak az ilyenekre.
2010. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ez is csak egy vélemény volt. Ezzel sem muszáj törődni.
2010. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi... amúgy úgy értettem h ha beszól vki akkor ne legyek miatta szomorú...

de pl. ha nekem tetszik vki/vki, attól nem fog nem tetszeni mert mindenki másnak sem tetszik, és fordítva is. ez pedig nem sok emberrel van így, mert nagyon hat rájuk mások véleménye... (az én ismerőseim közül)

2010. dec. 12. 18:03
 5/8 haggyámán ***** válasza:

Ez nem fog egyik napról a másikra menni. Nekem se ment. De én manapság képes vagyok rá, hogy a negatív tartalmat teljes mértékben szelektáljam.

Legegyszerűbb, ha úgy állsz hozzá, hogy ilyesmit nem is mondtak neked. Ha ez megy, akkor miután kaptál rossz megjegyzést, magadban mond ezt: "És, kit érdekel a véleményed?".

2010. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó gondolatok, egyetértek az elsővel, hogy a gondod önmagában hordozza annak csíráját. De ez bizonyítja, hogy valójában nem gond.

Mások véleményéhez való igazodás lehet jó is, csak tudni kell megválogatni, mi a jó, és mi a rossz vélemény. Például, ha mindig mások véleményének szolgáltatod ki magad, az azt jelenti, hogy nincs sajátod. Te szeretnél önállóbb lenni, ezért fokozatosan érdemes afelé haladni. Az nem megoldás, mikor kitalálják, hogy holnaptól mindenki véleményére teszek. Legalább is abban az esetben, ha emberek közt akarsz élni. Azért sem lehetséges a teljes önállóság, mert a körülötted lévő dolgok is befolyásolnak téged.


Furcsán fog hangzani, de az is jó út, ha alázatos vagy a véleménnyel szemben, és megvizsgálod. Nem az a kérdés, hogy mit mondtak neked, vagy rád. Hanem az, hogy mi a valódi üzenete és hogyan lehet hasznosítani. Ha valaki a te példádból indulva azt mondja, egy emberre, hogy csúnya, és te hülye vagy, hogy azzal akarsz járni, akkor a lényege az, hogy ő nem járna vele, vagy azt akarja, hogy te ne járj vele.


A véleménnyel manipulálni is lehet, általában akik félnek attól, hogy bántják őket, mert kilógnak a sorból, könnyen felvesznek bármilyen véleményt. Van aki megtartja azt később, és a személyiségébe építi, van aki minden nap arra áll, amerre a szél fúj... A politikában ez megfigyelhető, de bármilyen hétköznapi élethelyzetben is.


Ha magabiztos akarsz lenni, akkor tudnod kell valamit, vagy felvállalni azt, hogy mit gondolsz. Akik csak követnek másokat azok úgyis elfogadják a te véleményed is, valódi veszélyt csak az jelent, aki más véleményű, erőszakos ember. Sajnos nem tudják sokan elfogadni a különböző embereket/véleményeket.

2010. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hú, köszi szépen a választ :)))
2010. dec. 14. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen, majd számolj be hogyan hasznosítottad az itt olvasottakat.
2010. dec. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!